Jump to content

Cheie contact Audi sau vw


kod
 Share

Postare recomandată

Salut! Stiu ca nu este un subiect foarte important pentru voi, dar pentru mine este si sper ca aici am sa gasesc ajutor. Stie cineva unde as putea sa gasesc o cheie sau telecomanda(din aia cu cheia ascunsa in ea; defecta) de audi sau vw, si cam cat ar costa. Mentionez ca am incercat sa trimit un mail la un service autorizat audi, dar fara nici un rezultat favorabil. Astept raspunsurile si sfaturile voastre. Va multumesc anticipat.

P.S nu-mi este necesara pentru un autoturism din gama audi sau vw, deci nu ma intereseaza sa fie functionala :mad:.

Modificat de kod
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine decat sa dai un mail mergi pana la o reprezentanta. Cred ca e cel mai simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Stiu ca nu este un subiect foarte important pentru voi, dar pentru mine este si sper ca aici am sa gasesc ajutor. Stie cineva unde as putea sa gasesc o cheie sau telecomanda(din aia cu cheia ascunsa in ea; defecta) de audi sau vw, si cam cat ar costa. Mentionez ca am incercat sa trimit un mail la un service autorizat audi, dar fara nici un rezultat favorabil. Astept raspunsurile si sfaturile voastre. Va multumesc anticipat.

P.S nu-mi este necesara pentru un autoturism din gama audi sau vw, deci nu ma intereseaza sa fie functionala ;).

<{POST_SNAPBACK}>

E-bay.com....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@toronto: i-o cumperi tu si i-o trimiti? pentru ca pe-aici e ceva mai dificil de cumparat de pe ebay, u kno'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult baieti! Cred ca am sa incerc sa merg la o reprezentanta. Sa iau de pe ebay nu am cum. De pe la noi nu se poate cumpara nimic de pe ebay(din motive obiective :lol: ), dupa cum bine a spus si s_c; iar rude plecate afara nu am, din pacate :) . Daca aveti si alte idei, eu le astept deoarece ma intereseaza problema, chiar daca nu e ea chiar asa de importanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema cu reprezentanta este ca nu stiu daca vinde chei blank iar ca sa-ti faca o cheie a unei masini iti trebuie, evident, actele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce te intereseaza in mod special, telecomanda sau imobilizatorul ??

Sunt doua frecvente de lucru ale telecomenzilor (315 MHz respectiv 433.92 MHz) si pot fi achizitionate separat fara cheie si fara acte. Pentru cheie cu profil in schimb s_c are dreptate cand spune ca iti trebuie acte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il intereseaza partea mecanica, adica cheia briceag blank (fara profil). Asta include, desigur, si telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai pentru partea mecanica (cheie fara telecomanda si/sau imobilizator), poti sa apelezi la centrul de chei si minilacatuserie de la Cora de exemplu. Au profile de chei nestrunjite.

La reprezentanta cheile cu telecomanda tip briceag se vand sub doua coduri diferite, adica poti achizitiona numai partea de cheie si immob sau numai partea de telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BTW, pentru mine e fezabil un astfel de "upgrade"? Nu am alarma de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vedeti ca se gasesc chei blank tip briceag (fara telecomanda in ea,evident :D ) in targ in Vitan la cei care monteaza alarme auto,sunt chiar primii de la intrarea masinilor.Chiar m-a surprins sa vad asa ceva acolo si costa cam in jur de 250mii lei si chiar ma gandeam sa-mi iau si eu (de rezerva,deh).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate cheie "briceag" dupa una normala? Si daca da, unde?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, dar au chip de immobilizer in ele? Ca altfel...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult baieti! Andi sau Aedy trimiteti-mi si mie un mesaj cu id-u vostru de mess, sa iau si eu leg cu voi, caci eu nu sunt din Bucuresti :D. Sa vb cu voi sa vad ce se poate face. Oricum m-ati lamurit ca e posibil ceea ce vreau eu :o. Astept mesajele voastre, si vorbim in week-end mai pe larg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@toronto: i-o cumperi tu si i-o trimiti? pentru ca pe-aici e ceva mai dificil de cumparat de pe ebay, u kno'

<{POST_SNAPBACK}>

Este posibil, dar nu sint ieftine......presubun ca este vorba nu numai de partea de metal, dar si electronica.....Majoritatea de pe Ebay sint deja folosite, si trebuie seria de la masina ca dealer-ul sa faca copie.....cel putin asa este aici.....

D :lol: aca pot ajuta cu ceva, please e-mail

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ALEXVR6, trebuie sa discutam :beerchug:. Pe mine nu ma intereseaza partea electronica deloc, din partea mea poate sa fie defecta ca oricum nu ma ajuta cu nimic. Mie imi trebuie doar telecomanda(cheia briceag), partea mecanica, eu am o Dacie si nu-mi place deloc cum arata cheia, si ma gandeam sa pun cheia mea intr-o cheie din aia smechera :nono:. Eu nici n-am alarma la masina, asa ca nu este nevoie de nici un cod.Mai vorbim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!