Jump to content

T4 la dezmembrat - postati aici daca stiti unde exista


GFD
 Share

Postare recomandată

semnale fumurii gasesti la piese auto cu 30 lei bucata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 Todesengel

Troc _ doua semnale galbene pt.o lampa de spate partea soferului .Mai pun si de o bere doua .

semnale fumurii gasesti la piese auto cu 30 lei bucata

Multam, dar am gasit in B. de doua ori mai scump . Ai idee unde e magazin cu preturi asa mici ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Todesengel nu mai da quote la postul de deasupra. Multumesc

15. Butoanele Reply si Multiquote ("citat") ajuta momentul care se doreste citarea unui pasaj din alt post (propriu sau apartin⮤ altcuiva), pentru a face referire la el. Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, caz contrar acesta se va repeta mod inutil. Folosirea nejustificata a quote/citatului, va fi sanctionata cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am un caravelle 8+1locuri, 2.4 aab inmatriculat la dezmembrat, nu mai are interiorul(partea din spate si scaunele).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este plasticul acela din mijloc pe care poti sa pui piciorul, il am, il pot trimite prin posta. Pentru piese mai grele este de preferat sa va aflati in apropiere de Timisoara. Saptamana viitoare sper sa termin de dat jos totul si vand si caroseria cu actele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite asa vreau , daca poti sa-mi spui si un pret ?

post-100909-0-66938000-1351328580_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( asa am si eu , vreau una cu buzunar !

Multumesc pentru raspunsuri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multe modele de plastice au mai putut monta astia. Eu am o versiune cu 2 buzunarase de formatul a unui" cd-player auto" . Legat de ce vad in poza cu t4 galben, pe jos este un cauciuc demontabil sau e plastic? A mea are mocheta groasa pe tot interiorul, presuri nu am originale si nu e prea ok iarna..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un cauciuc demontabil, dar se da jos doar daca dai jos si scanele din fata. Intre el si podeaua metalica este un burete si pasla izolate cu folie. Pare destul de ok, insa, are mici urme (amprente) in care se imbiba praf pe care nu prea il poti scoate de acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus mocheta in tot interiorul .

am un proiect pentru asa ceva , daca-mi iese pun si poze pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La multi ani

caut si eu un demaror ptr t4, are motor de 2.4 aab,

poate sa fie si obosit dar nu ars, adica refacubil

sa nu se ghideze axul demarorului in cutie(sunt 2 modele) cred ca s-a montat mai ales pe tdi din anii mai noi cum ar fi 98' 99'

daca stiti pe undeva sau aveti va rog sa ma contactati. 0752591118 sebi

pot da si demarorul de pe masina la schimb +diferenta daca este cazul, care este cu axul lung, si este reconditionat (bucse , perii, etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu t4 caravelle 2500 acv 102 cp 75 kw dezmembres

am vazut caravelle 2mil km si merge beton nu scoate fum si nu consuma ulei merge cu ulei castrol 10w40

masina face italia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aria vinzari cumparari este mult prea larga , iar aceste informatii sunt DEOSEBIT de folositoare pt.posesorii de T4 . Chiar se impune un topic de vinzari - cumparari , asemanatoare cu cele din sectiunea air-cooled sau Golf 1 si 2 .

Poate il aduce 2013 ,pina atunci La Multi Ani tuturor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost o dicutie anul trecut parca despre un topic dedicat aici in arie in schimb s-a decis ca ramane la anunturi generale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e Cabina s-a mai discutat despre asta...

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai al tau ce are?

La multi ani

caut si eu un demaror ptr t4, are motor de 2.4 aab,

poate sa fie si obosit dar nu ars, adica refacubil

sa nu se ghideze axul demarorului in cutie(sunt 2 modele) cred ca s-a montat mai ales pe tdi din anii mai noi cum ar fi 98' 99'

daca stiti pe undeva sau aveti va rog sa ma contactati. 0752591118 sebi

pot da si demarorul de pe masina la schimb +diferenta daca este cazul, care este cu axul lung, si este reconditionat (bucse , perii, etc)

pai al tau ce are?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine s-a dus bucsa din cutie, am incercat sa o recentrez, a mancat si din alumiiu, si nu mai tine cum era odata

imi trebuie demarorul care nu se centreaza in cutie, sa nu mai am probleme cu el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e cu 3 suruburi poti pune de 2,5 1,8 kw daca e cu 2 nus cu ce lai putea inlocui ... nou e vreo 500-600 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect, caut unul model ,mai nou.

este la fel de la 2,4 si 2,5 ca si prindere, si da caut unul de 2.5 adica model mia nou(orice model de t4 ca sunt la fel prinderea de la demaror pe cutie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut de ceva vreme arcuri spate pentru Multivan-ul meu. S-a rupt unul din ele si nu prea gasesc inlocuitor. In catalog sunt o gramada de variante, cu diferite coduri de culori. Al meu e cel cu culoarea gri care corespunde codului VW cu litera L in coada. Se gasesc unele noi fabricate de diversi, care nu prea corespund cu cele originale, dupa spusele unora care au incercat. Din dezmembrari nu am gasit pe acest cod de culoare, si oricum, daca e foarte vechi si ruginit, banuiesc ca nu m-ar mai tine prea mult. Aveti o solutie pentru o pereche de arcuri spate pentru Multivan ? Nu car marfa, doar cu maxim 7 persoane si bagaje, caz in care pana acum nu se lasa de spate aproape deloc si nici nu pare rigida cand e goala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt o gramada de varinate de arcuri aftermarket noi sau second hand .. de la 700 kg pana la 1400 kg cat despre culori cred ca e vb de sarcina .. caci nu am vazut diferente de inaltime intre ele .. chiar am vreo 3 seturi acasa verzi galbene si albastre si singurele diferente erau la sarcina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!