Jump to content

Timeline Vento/JettaIII


paul_ral

Postare recomandată

LCD-urile raman verzi intrucat asa am si afisajul radio-cass-ul original, restul butoanelor din bord si tot asa este afisajul de la climatronic. Poza nu este suficient de clara, am sa schimb becurile de lumineaza cadranele cu leduri de culoare alba

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri. In seara asta am pus si inelele la ceasurile din bord

post-6155-1247860760_thumb.jpg

Link către comentariu

Din ce in ce mai dotata. Imi place foarte mult ca mergi pe linia OEM si meriti felicitari pentru pasiune, timp si banii care-i bagi in a o face pe placul tau :screwy:. Urmaresc cu mare interes topicul tau asa ca iti doresc 939434 de modificari si tot atatea UP-uri cu prezentarea lor.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

ce frumos vine cu inelele cromate...felicitari si tinetio tot asa! :P

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Off topic, non-VAG. Masina sotiei, deci tot a mea :)

post-6155-1250691731_thumb.jpg

post-6155-1250691749_thumb.jpg

post-6155-1250691760_thumb.jpg

post-6155-1250691771_thumb.jpg

Modificat de paul_ral
Link către comentariu

Bravo! Imi plac toate modificarile pe care le-ai adus masinii tale (cu atat mai mult cu cat faci acelasi lucru pe care-l fac si eu cu Passat-ul meu, doar ca tu faci modificarile cu o viteza mai mare decat mine). Felicitarile mele, si eu sunt pro aspect original. Trebuie sa-ti placa foarte mult o masina pentru a investi in ea timp si pasiune si evident bani. Te inteleg foarte bine.

ALEKS

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

felicitari ! nu am mai vazut pe nimeni asa hotarat sa aduca o masina la full option .

am vazut ca ai mentionat ca ii poti monta abs ? nu avea abs din fabrica ?

mult succes in continuare !

Link către comentariu

Se poate monta ABS, insa, deocamdata nu e pe lista de prioritati. Acum urmeaza aerul conditionat, care e mai accesibil decat climatronicul.

Link către comentariu

o mica intrebare. am vazut ca ai 2 butoane de degivrare? unul este pentru luneta bineinteles iar celalat ? ai parbriz incalzit ? sau est doar pentru a umple golul sau mai bine zis butonul blank ?

ce face butonasul dintre cele 2 de ridicat geamurile ?

la varianta full option sa zicem care ar fi butoanele care ar trebuie sa fie prezente sub panou de ventilatie. ma refer la ambele variante cu climatronic si fara. banuiesc daca ai avea climatronic si full option 2 butoane ar fi lipsa nu ? (a/c si recirculare)

Link către comentariu

Un buton este pentru luneta, celalalt este pentru incalzirea oglinzilor. Am zis ca e mai bine asa, avand o sarcina mai mica pe siguranta si am ocupat si un blank.

Butonasul blocheaza deschiderea geamurilor spate in cazul in care ai copii in masina, ca sa nu se joace la geam.

Daca ai climatronic dispar cele 2 butoane de la AC. Asta din punct de vedere functional, caci le poti pastra pentru eliminarea blankurilor.

In varianta full lucrurile ar sta astfel

1. buton cuplare AC

2. buton recirculare

3. buton degivrare

4. buton blocare/deblocare usi din interior - am vazut doar pe variantele SUA

5. blank

6. buton actionare geamuri spate format din 2 butoane+cel pentru blocare

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nu pot decat sa felicit un om cu adevarat pasionat de masina sa.Felicitari pentru modificarile facute si cat mai multe realizari in continuare si cati mai multi km linistiti! :) :)

Link către comentariu
Se poate monta ABS, insa, deocamdata nu e pe lista de prioritati. Acum urmeaza aerul conditionat, care e mai accesibil decat climatronicul.

Ai inceput sa montezi instalatia, sau acum doar faci achizitiile componentelor?

Sa sti ca si ABS-ul e foarte util. :eek:

Bafta Paul

Link către comentariu

Deocamdata sunt doar la partea de achizitie. intre timp a aparut 206-le sotiei care trebuie un pic aranjat pe gustul meu(protectii prag - deja montate, cauciucuri noi Toyo Proxes CF1 - deja incaltate, covorase cauciuc si tavita portbagaj - planificate), fapt care m-a cam oprit cu proiectele, inclusiv aerul. Am achizitionat suportul original de casete, donatie din partea lui Calin a.k.a. GTI_85 caruia ii multumesc inca odata pe aceasta cale, si am cumparat becurile care se monteaza la acest suport si la scrumiera spate. Fiind plecat cu treburi de mai bine de o luna si jumatate nu am avut timpul necesar montarii pe masina, dar voi recupera pe parcurs.

Va multumesc pentru parcurgerea acestui topic si pentru urarile de incurajare!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Se apasa pe el, are un loc putin adancit unde intra buricul degetului.Pentru a inchide lampa se apasa din nou si se tine un pic apasat.

Modificat de paul_ral
Link către comentariu

asta treb sa imi montez si eu, la ce masina lai gasit? avean in ambele partin in spate? curentul de unde este tras?

Link către comentariu

Le am de pe celalalt Vento, varianta de echipare GL. Sunt in ambele parti. Cablurile le-am conectat la alimentarea plafonierei ca si parasolarul iluminat.

Link către comentariu

misto ! o sa caut si eu pe la dezmembrari...

reglajul iluminat de la gaurile de aer tot de la vento GL?

Link către comentariu

Reglajul iluminat de la gaurile de aer este tot de la GL si il gasesti numai pe Vento fabricatie 92-93 (bordul rotunjit). Dupa 94 au trecut la acelasi bord, comun golfului.

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!