Jump to content

Telecomanda pentru inchidere centralizata Fabia


cj.silviu
 Share

Postare recomandată

releu si/sau un integrat plus manopera - cam tot pe-acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, sa speram ca nu vei mai avea probleme cu el. Garantia e de 2 ani?

Modificat de B0gdy-
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e de doi ani, 6 luni numai, datorita tupeului vanzatorului,

si asta daca e montat in service autorizat :D

(oricum avea un singur produs de felul asta, ma grabeam si n-am avut ce face)

eu sunt multumit, nu are nici un "rateu" pana acum...

Modificat de bluetux
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa speram ca va fi in regula, nici eu nu am mai patit. Eu pana acuma sunt foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare acceasi problema o am si eu la o skoda fabia 2001 doar deschide si nu inchide am pus si rezistenta care ar putea fii problema?multumesc

Modificat de bassux
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cateodata face asa? sau de cand ai montat modulul?

Ai urmarit schemele electrice prezentate aici pe topic? Daca pui siguranta pe firul bun nu are de ce sa faca figuri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

salut, am si eu nevoie de ajutor , am luat o inchidere cu telecomanda sa montez pe fabia din semnatura , am urmat sfaturile voastre pas cu pas si am intampinat probleme :

1 , in mufa XS6 NU GASESC SEMNAL PE NICIUN FIR

am gasit semnal pe firul de inchidere de la butonul de blocare al usilor care se afla pe panoul usii soferului, m-am legat de la el cu inchiderea se incuie /descuie masina dar in momentul cand incui masina ledul nu mai palpaie ( e ca si cum as fi inchis masina din interior)

ce ma sfatuiti sa fac ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa te legi conform indicatiilor si a sfaturilor date pe acest forum.

Ce cauti  tu la centrala electrica atata timp cat fabia are modul de confort. inchiderea centralizata simuleaza (sau face acelasi lucru cu ) inchiderea din butucul usii, deci ai dedus unde trebuie sa te legi ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am rezolvat , nu gaseam firul de comanda al inchiderii,pana la urma am dat fata de usa jos si din manuchiul de fire ce duce la broasca usii sun 2 fire galben/albastru , unu din ele face comanda ,am facut legaturile conform datelor de pe forum si inchiderea functioneaza perfect, ledul clipeste si el la inchiderea usilor.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Telecomanda pentru inchidere centralizata Fabia
  • 1 year later...

Buna ziua,

Ce fire sunt pentru inchis si deschis la inchiderea centralizata la skoda fabia?

Va multumesc!

Quote

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

În prima pagina a acestui topic se vorbește de o rezistenta de 110 ohmi.

Lucrează pe un singur fir. O data direct la masa. O data prin rezistenta la masa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

180 ohm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vasile costica

Si unde leg acea rezistenta? De ex la mine cand leg masa pe acel fir de comanda, se incuie si cand pun iar masa se descuie. Deci are pe acelasi fir si inchiderea si deschiderea. Dar se inchide si deschide doar cea de la sofer. La celelalte usi se aude cum actioneaza dar parca nu are destula putere sa descuie. Ca de incuiat se incuie toate dar nu se mai descuie. Stie cineva despre ce e vorba?   Mentionez ca din butuc inchiderea si deschiderea functioneaza perfect.

Este vorba despre o skoda fabia 6y din 2006.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AI CITIT CE AM SCRIS EU MAI SUS?

Odată dai firul ăla direct la masă apoi dai la masă printr-o rezistență de 180 ohmi cum a zis colegul.  Vezi care ce face și apoi legi alarma ce ai tu folosind și rezistența.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vasile costica

Multumesc mult. Am fost si am luat acea rezistenta si merge perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Am montat și eu o închidere centralizată, folosind indicațiile de aici, însă nu știu unde sa leg firul pentru deschiderea portbagajului. Ma poate ajuta cineva cu o idee? Am încercat in mai multe locuri dar fără succes! Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare am luat și eu o închidere centralizată pt Skoda Fabia ...in fine butoanele de la șofer merg închis și deschis ideia e că nu se mai deschide când încerc să o închis în ușă ..cu cheia ..am văzut ceva schițe pe aici nu inteleg...am găsit modulul confort am văzut mufa dar nu am firul verde am atașat o poza cu schema închideri mele ...va rog ajutor!!!!

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa postezi schema fara numele magazinului de unde ai cumparat-o. Cit priveste instalarea, cea mai buna solutie este sa te duci la cineva care se pricepe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imaginea este luată de pe net.am văzut colegi care au pus imagini explicații dar nu am reușit mare lucru ...poate mă ajută și pe mine vreun coleg din mila 

Citarea inutila se sanctioneaza conform Regulamentului!

Modificat de vdragos
Citarea inutila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!