Jump to content

demontarea contactului


MishuL
 Share

Postare recomandată

Am pe stoc f'o 2 contacte gen 1300, fara cheie. Cum sa fac si eu sa le demontez pentru a rearanja catzeii dupa o cheie existenta? Vad pe corpul butucului un miiic surubel (care presupun ca tine contactul electric) si un shtift infipt in zamac, imposibil de scos fara a scobi in fur putin si a-l trage afara cu varful sficului.

A mai facut cineva asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

despre stiftul acela mic de care zici tu acela este care face contact mecanic cu intrerupator, starter, restul este butucul de cheie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac poze diseara. Surubul mic sunt 90% sigur ca tine "intrerupatorul", partea electrica- celalalt, cred ca tine chestia aia in care intra cheia, butucelul cu catzei, in corp, sa nu iasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la mine la broasca cred ca nu mai aveam surubelu mic de care zici tu, dar eu aveam 2 gauri date in care erau bagate ca sa nu mai iasa contactu adica butucu in care bagi ceia afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la aia de'am dat'o, am scos volanu', am desfacut shurubelu' si a ieshit chestia in car'se baga cheea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

relativ legat de subiect: dac aiau clante de usi, contact si incuietoare de portbagaj cu chei diferite, pot sa le fac pe toate sa mearga cu acceasi cheie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate, eu le-am dus la un atelier de copiat chei si mi-a facut totul pe o singura cheie pentru 5 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!