Jump to content

Probleme al 3 lea stop de frana


Paul_VW
 Share

Postare recomandată

adica nu se deface el de haion in acelasi mod ,sau nu poate fi decapsat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut, 

Am si eu o problema cu stopul de frana de pe hayon la un golf 5 hatchback, nu se mai aprinde deloc.celelalte stopuri de frana se aprind.Am verificat firele din hayon pana la burduf, l-am inlocuit cu unul nou si tot nu se aprinde, la scanare nu da eroare.

Ce pot sa mai verific ca sa-l fac sa se aprinda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-ai alimentat direct sa vezi daca e functional?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

Tocmai am avut o problema cu al 3-lea stop de frana, se aprindea foarte putin (pe masina din semnatura). Am reusit sa-l repar si va spun si voua cum.  In serie cu led-urile, este o dioda care era defecta. Am inlocut dioda si  acum functioneaza.  Pentru demontare stop: https://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk5/vehicle_electrics/electrical_system/lights_lamps_switches_outside/additional_brake_light/removing_and_installing_additional_brake_light_bulbm25/

Demontare stop Golf GTI: https://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk5/vehicle_electrics/electrical_system/lights_lamps_switches_outside/additional_brake_light/removing_and_installing_additional_brake_light_bulbm25_golf_gti/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salutare ! Stopul aditional frana la golf 5 gti nu mai functioneaza ! Dacă cineva s a lovit de problema si cum a rezolvat o ? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ajunge alimentare la el, cand ai frana apasata, atunci inlocuita lampa. Daca nu ai, verifica intai firele dintre hayon si caroserie, in mansonul de cauciuc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!