Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 2


raz.ro
 Share

Postare recomandată

Benzile de pe bord sunt aceleasi, parerea mea :blink:, numai ca in poze au nuante diferite din cauza tapiteriei...

Si mai mult ca sigur ca interiorul e fix identic si la fel (plastice pe bord). Singura diferenta consta in dotarile standard ale fiecarei versiuni de echipare...

In legatura cu schimbatorul, din stiu eu, nu e argintiu (masina mea e in asteptare... asa ca nu ma pronunt 100%)

In rest, numai bine. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te inseli. Plasticele sunt exact la fel, evident. Dar acele ornamente sunt diferite la Classic/Trend(Ambiente)/Elegace. Culoarea si modelul lor. Daca vrei iti arat si poza de la Classic.

Ghicitoare:De pe ce echipare e ornamentul din poza? Seamana cu cel de pe Trend?

post-74-1192111410_thumb.jpg

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca ar trebui facut un topic :interior octavia 2 (asemanari,deosebiri s'altele) :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu consideri asta o "intrebare O2"? Ce fel de tapiterie si de bandouri sunt?

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg ca tapitaria din dotarile standard de pe Trend - Elegance sunt de aceeasi calitate si arata aproximativ la fel??Cineva mi-a zis ca ar fi mult mai frumoasa cea de pe elegance..Si inca o intrebare cand ai setat butonu de la panel al soferului pe blocarea geamurilor din spate,tu ca sofer poti sa le deschizi??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel, difera si tapiteria la elegance fata de trend. (alte materiale)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

difera si tapiteria si benzile acelea, cum se vede si din poza pusa de @rvacaru,cu banda de la elegance, la trend din cate stiu sunt gen "aluminiu" nu au patratelele acelea mici, iar tapiteria la trend e din doua culori care sunt mult mai diferentiate ca nuanta decat la elegance, de calitate nu stiu, ca eu nu am mers cu trend sa stiu ce calitate e la materialele folosite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi am citit destul de mult pe forum inca nu m-am lamurit ce inseamna

PK3 Concept variabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La parasolar pentru luneta pot sa iti raspund eu: te obliga sa iei in plus si o plasa de bagaje pentru portbagaj, care iti va fi de un real folos, cel putin eu chiar o folosesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa scot mocheta din portbagaj si am vazut ca e prinsa in 3 elemente de plastic! cum rezolv "problema"?(nu vreau sa rup ceva p'acolo)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cate chei tip briceag primesti pentru octavia 2 elegance ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cate chei tip briceag primesti pentru octavia 2 elegance ??

eu am primit 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-mi raspunde nimeni la intrebare...!!?!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-mi raspunde nimeni la intrebare...!!?!! :D

sefule vezi ca alea sunt cu filet. se desurubeaza. poti s-o scoti dupa fara probleme :D bft

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok!! mersi mult! daca nu primeam raspuns nici azi,incercam singura sa le scot...si aveam mari sanse sa le rup :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu intrebare de climatronic ca tot veni frigul : azi erau 8 grade afara si am pus pe auto climatronicul (pe 23 cum e setat identic pe ambele zone). Dupa vreo 1 km am inceput sa simt aer cald. Culmea e ca pe grilele din bord din lateral era destul de cald aerul, pe cele 2 centrale sufla aer rece sau oricum nici macar caldut. N-am inteles de ce fiind maxim 14-15 grade in masina nu ar trebui sa bage cald pe toate grilele sau e difentiat pana ridica temp catre referinta sufla mai tare pe laterale ca acolo e mai frig si apoi si in centru. N-am mers decat 30 min oricum prin fata nu sufla aer nici macar caldut, dar sufla. Sa ma lumineze si pe mine cineva (in spate pe jos pe sub scaune si central sufla cald)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai fiind 14-15 grade cum zici tu, nu e normal ca aerul care il baga fiind setat pentru 23 sa fie mai cald?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...se refera la faptul ca pe grilele laterale sufla aer cald si pe cele centrale mai rece!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze dar ma vad nevoit sa repet: nu stie nimeni care este diferenta intre

PK3 Concept variabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o data intrebarea era de ce sufla cald cald doar pe grilele laterale din bord dispre usi si pe cele centrale sufla rece. Banuiesc ca e normal dar care e logica ????????? Am comutat pe unul din butoane care era de distributie a aerului si atunci a inceput sa sufle cald si pe cele centrale . In pozitia DEFAULT nu sufla cald pe acolo ? Asta era intrebarea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai patit cineva sa i se ridice stergatoarele de vecini binevoitori?

Mi-a ridicat unu' stergatoarele fortat, ca ele nu se ridica usor, si a sarit vopseaua de pe cantul capotei in 2 locuri vreo 10 cm.

Sunt curios daca i s-a mai intamplat cuiva sa vad cum a rezolvat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai patit cineva sa i se ridice stergatoarele de vecini binevoitori?

Mi-a ridicat unu' stergatoarele fortat, ca ele nu se ridica usor, si a sarit vopseaua de pe cantul capotei in 2 locuri vreo 10 cm.

Sunt curios daca i s-a mai intamplat cuiva sa vad cum a rezolvat problema.

Stupid mod de a arata ca ai "ai parcat pe locul meu". Am patit-o si eu odata in Buc.....da' nu eram cu skoda. In prima faza am crezut ca au vrut sa-mi fure stergatoarele, apoi mi-a explicat si mie altcineva ca asta e un mod "subtil" de a-ti spune ca ai parcat pe locul altuia....de parca locul de parcare ar fi pe veci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!