Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 2


raz.ro
 Share

Postare recomandată

Mersi de raspuns. Si chestiile astea sunt destul de comune? Estimativ, la ce pret ar veni toate astea (accesoriile, nu navigatia), stii cumva? In plus, cat de rutina ii schimbarea de cangateway?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimb de can. Maxim 1/2 ora cu tot cu codarea lui pe masina. Unul nou 7-800 lei. Update de soft 200-250 lei. Can sh depinde de cel care il vinde.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De o perioada de timp am sesizat ca am un tangaj in timpul mersului...mai exact masina se misca ca o barca stanga-dreapta, ca atunci cand bate vantul puternic din lateral..mentionez ca amortizoarele si bucsele au fost schimbate de 20,000 km si anvelopele mai merg 5000 km maxim. Daca ma poate ajuta cineva cu o parere ii multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bucsele de pe spate sunt ok ?

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe alea nu le-am schimbat..mecanicul mi-qa spus ca sunt bune si in general alea de pe spate se schimba dupa multi km..eu am 240,000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimba mecanicul. Si vezi ca sunt multe bucse pe spate. Tangajul ala apare in special de la tirantii transversali.

240.00 sunt destui km sa schimbi 3 randuri de brate sau bucse

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Privitor la mecanic e foarte adevarat ca atunci cand mi-a spus asta nu aveam problema de fata. Altfel merci mult pentru informatii..ma prezint la service ca sa vad exact ce trebuie sa schimb.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari,

dupa o decodare de vin am gasit urmatorele:

 

Nr - 4GF; Familie - WSS; Descriere - Windshield in heat-insulating glass si

Nr - 4KC; Familie - SSH; Descrire - Side and Rear windowsin heat-insulatingglass

 

se pare ca se poate sa fie atermice, fara tenta si s aiba protectie uv, cel putin eu asta inteleg din descrierile date.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca in PR seriei de sasiu se regasesc aceste coduri, masina are asa numita optiune Sun safe glass.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozitiile din oglinzile laterale au oare legatura cu luminile din bordul masinii la octavia 2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ai vazut tu pozitii in iglinzile laterale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cate modificari avea masina lui, nu m-as mira ca fostul proprietar sa fi tras pozitii si in oglinzi......

 

Ar fi o chestie sa aiba pozitii trase de la iluminarea butoanelor de pe usa.... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa, e aia cu nustiu ce leduri si becuri la oglinda retriovizoare si se sting luminile in masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ma aia e!Cand deschizi seara masina si se aprind farurile pe CH/LH se  aprind si  sub oglinda lumini de pozitie.Vroiam sa intreb daca stii de au vreo legatura cu pozitia masinii sau cu luminile  din bord ce se aprind cand pui pozitia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, nu au legatura. Si alea se numesc lumini ambientale, sau de iluminarea spatiului de intrare in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Stiti cumva unde este pozitionat claxonul la Octavia 2? Am o problema ciudata... claxonul uneori merge... uneori nu. Cand apas pe volan se aude un click, dar nu suna.

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De o perioada de timp am sesizat ca am un tangaj in timpul mersului...mai exact masina se misca ca o barca stanga-dreapta, ca atunci cand bate vantul puternic din lateral..mentionez ca amortizoarele si bucsele au fost schimbate de 20,000 km si anvelopele mai merg 5000 km maxim. Daca ma poate ajuta cineva cu o parere ii multumesc.

Cu amortizoarele cum stai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

The horn is located (except vehicles for India) behind the fog light at the left and right (dual tone horn), or at the left (simple horn).

 

post-22192-0-36421600-1375268610_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai pe romaneste, scoti grila de langa proiector si vei vedea claxonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca am bara de RS? Iese acea grila? Multumesc.

Modificat de pedro_ro85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asa arata. Multumesc mult pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!