Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 2


raz.ro
 Share

Postare recomandată

salutare,

 

nu am AC,am climatronic cu incalzire in caune. vreau doar sa trec la modulul de golf5/passat, cel cu butoane cu inele cromate. stiu ca vor fi alte culori la modulul de vw, insa intentionez sa imi schimb luminile din interior.

 

asadar, se poate pune doar placa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

salut,aveti vreo schema de montare maneta tempomat pe o octavia 2 FL din iunie 2010?multumesc

 Schema electrica?

NU ai nevoie, este plug and play, nu ai nevoie de fire suplimentare.

salut Al. acum vreo 2 luni mi-ai montat un DVD/GPS si ai confirmat ca e de ajuns sa schimb maneta. am achizitionat o. poate apucam sa ne intalnim sa o facem functionala.

 

andrei221, iti multumesc si tie pentru raspuns si pentru ca ma trimiti sa caut. daca as fi gasit, nu as mai fi intrebat insa am observat ca sunt cel putin  2 categorii de dascali : aia care iti raspund la orice intrebare oricat de idioata ar fi, pentru ca le face placere sa ajute si sa transmita know how si a 2-a categorie a acelora care iti raspund insa nu rateaza ocazia sa te faca sa te simti prost , pentru ca deh, ei sunt oricum mai destepti.

Al bundy e in prima categorie, tu esti in a doua.te respect oricum ai fi:)

 

multumesc,

 

stai linistit ca nu ma supar  :)

Nu ma consider dascal, doar coleg de forum... Iar daca te-am trimis sa cauti raspuns la problema ta, intr-un topic de 11 pagini, unde s-au discutat de atatea ori toate problemele, si tu nu gasesti raspuns, inseamna ca problema nu este la mine. Cu atat mai mult cu cat spui ca deja stiai despre ce e vorba la masina ta, din moment ce ti-a confirmat si Cristi, care vad ca a lucrat la masina.

ce am putea noi sa intelegem? ca intrebi doar sa te afli in treaba... ?

 

Si ca fapt divers, si Cristi da peste nas la destui ca tine... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

salut,aveti vreo schema de montare maneta tempomat pe o octavia 2 FL din iunie 2010?multumesc

 Schema electrica?

NU ai nevoie, este plug and play, nu ai nevoie de fire suplimentare.

salut Al. acum vreo 2 luni mi-ai montat un DVD/GPS si ai confirmat ca e de ajuns sa schimb maneta. am achizitionat o. poate apucam sa ne intalnim sa o facem functionala.

 

andrei221, iti multumesc si tie pentru raspuns si pentru ca ma trimiti sa caut. daca as fi gasit, nu as mai fi intrebat insa am observat ca sunt cel putin  2 categorii de dascali : aia care iti raspund la orice intrebare oricat de idioata ar fi, pentru ca le face placere sa ajute si sa transmita know how si a 2-a categorie a acelora care iti raspund insa nu rateaza ocazia sa te faca sa te simti prost , pentru ca deh, ei sunt oricum mai destepti.

Al bundy e in prima categorie, tu esti in a doua.te respect oricum ai fi:)

 

multumesc,

 

stai linistit ca nu ma supar  :)

Nu ma consider dascal, doar coleg de forum... Iar daca te-am trimis sa cauti raspuns la problema ta, intr-un topic de 11 pagini, unde s-au discutat de atatea ori toate problemele, si tu nu gasesti raspuns, inseamna ca problema nu este la mine. Cu atat mai mult cu cat spui ca deja stiai despre ce e vorba la masina ta, din moment ce ti-a confirmat si Cristi, care vad ca a lucrat la masina.

ce am putea noi sa intelegem? ca intrebi doar sa te afli in treaba... ?

 

Si ca fapt divers, si Cristi da peste nas la destui ca tine... 

draga coleg de forum daca vei face rollback la discutiile noastre vei vedea ca am solicitat o schema de montaj nicidecum nu am cerut confirmari daca sau nu se poate monta tempomat pe modelul meu.

eu ce sa inteleg?ca te-ai infierbantat prea tare si scapi detalii din vedere?

cat despre problema, da, problema este la mine.eu nu am stiut sa caut pe forum. iti multumesc pentru informatii. iti recunoasc abilitatile de cautator de informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce faceti oameni buni... umpleti o pagina cu un singur post.... lasati-o asa cum e si hai sa mergem mai departe, nu mai despicati firul in patru, va rog ca un coleg de forum, atit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

stie cineva care e diferenta intra codul 1K0907511C si 1K0907511 ??

 

trebuie sa imi schimb motorasul v71 de la clapeta de recirculare, si l-am gasit pe cel cu codul 1K0907511. 

De asemenea, ma puteti ajuta cu sfaturi in ceea ce priveste demontare celui vechi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0907511 - pe modele cu climatronic, V113 - clapeta centrala

1K0907511C - este pe modele fara AC (v71 - recirculare)

Cred ca sunt la fel.

 

trebuie demontat torpedoul.

 

torpedo.pdfclapeta.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult. sunt foarte utile toate informatiile date de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor . as vrea sa ma ajutati cu o informatie (sau mai multe) : ce mi-ati recomanda sa-mi cumpar ca sa pot asculta in masina muzica de pe un memory stick ? multumesc anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai intrare aux. incearca cu un mp3 player, astfel nu este nevoie decat de un cablu dublu jack de 5 lei.

Modificat de ciolib
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau apelezi la unitate gen Xcarlink, dmc, etc...   care se conecteaza in locul magaziei de CD, si poti controla melodiile din butoanele unitatii masinii.

 

aici mai multe detalii : http://vwforum.ro/topic/30481-xcarlink/

 

De mentionat ar fi ca exista si in acest caz suficiente produse... de la mai ieftine la mai scumpe. deci e necesara o buna documentare prealabila.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina este cea din poza , octavia 2 , am mufa aux in cotiera ... multumesc ptr informatii . daca mai sint si alte persoane cu alte sugestii , va rog , nu fiti timizi ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SI eu am mufa in cotiera si conectez in general telefonul mobil pe care am stocata multa muzica, da poti conecta orice player.

 

Daca nu iti place asa, poti achizitiona un modulator FM, il conectezi la bricheta , bagi stick-ul si setezi frecventa.

 

Iar daca ai bani si vrei ceva mai bun, achizitionezi un alt sistem audio cu navigatie si cu sloturi pentru card sau usb.

Acum depinde cat de multi bani vrei sa investesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce opresc motorul timp de 2-3 min. imi bazie acea cutie neagra de langa pompa frana.....di-BDMZ.png

 

e de rau..sa fac o scanare.....??

Modificat de Florin75
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

las-o in pace.. nu gasesti nimic la scanare. Aia este centrala de vacuum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! am o intrebare. vreau sa schimb radio cd stream de pe masina. Am gasit sa cumpar o navigatie vw mfd 2, la pret bun zic eu (500 lei). Se potriveste pe octavia 2 din 2005? are la ea si rama. atasez o poza cu ea! Astept un raspuns! Multumesc anticipat!  

 

http://imageshack.us/photo/my-images/441/navqy.jpg/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar gasesc rama pentru ea? merita achizitia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles! totusi merita sa trec de la stream la mfd2 sau sa caut bolero? nu prea ma intereseaza partea de navigatie! 

 

Exista si solutii after market la preturi decente care sa se integreze bine in locul HU original VAG? 

Modificat de Delphinul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Daca tot avem discutii pe linia audio...intreb si eu:

 

Un RCD510 de vw se potriveste la o O2? In sensul ca sper ca imi va prelua comenzile de pe volan, climatronicul si senzorii de parcare.

 

Pe langa astea, la streamul meu am connectat (asa am luat masina) un parot. Oare ar fi vreo problema daca pun un RCD510 de VW?

 

Am ales vw pentru ca intentionez sa imi schimb si luminile din interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e obligatoriu sa fi fost lovita..   a mea are luft asa mare din fabrica... 

 

post-17228-0-63738900-1361012050_thumb.j

 

 


Salutare. Daca tot avem discutii pe linia audio...intreb si eu:

 

Un RCD510 de vw se potriveste la o O2? In sensul ca sper ca imi va prelua comenzile de pe volan, climatronicul si senzorii de parcare.

 

Pe langa astea, la streamul meu am connectat (asa am luat masina) un parot. Oare ar fi vreo problema daca pun un RCD510 de VW?

 

Am ales vw pentru ca intentionez sa imi schimb si luminile din interior

Ce an model e masina?

Se potriveste pe masina ta, insa nu cred ca vor merge functiile dorite de tine.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda.. sigur nu merg functiile alea. Poate daca inlocuiesti si Gateway-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!