Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 2


raz.ro
 Share

Postare recomandată

post-24988-0-42841900-1337001467_thumb.jStie cineva daca se poate inlocui partea neagra de la bara spate ?

SPOILER BARĂ SPATE - 1Z5807521 B41 pret de nou (fara TVA) 212.00 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A schimbat cineva(sau aveti cunostinte care au schimbat) xenon oem cu bixenon pe Octavia 2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian.1950

Bixenon inseamna ca ambele faze sint pe acelasi bec si lupa... noi avem faruri ( becuri ) separate pentru scurta si lunga,

deci de ce ai avea nevoie de 2x2 faruri pentru lunga ?! pe care oricum nu o prea folosim ,

cind pe scurta , cu care mergem mai tot timpul ramii cu aceeasi putere si numar de becuri ?

Cred ca te complici degeaba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a pus cineva folie pe geamurile din spate la octavia 2? Ce % de transmitere a luminii?

Mi-as pune pentru protectie de infrarosii cat mai inchisa dar masina este verde si nu da bine cu geamuri negre in spate deci ma gandesc la un 50% sau 72%. Stiti cumva daca 72% face ceva in privinta retinerii caldurii (soare direct in geam) sau dau banii degeaba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codz, exista folie cu tenta verde, poti sa-ti pu de aceea. EU ma gandesc la acelasi lucru si pt ca nu vreau foarte inchisa cred ca o sa fie 50%.

Cu siguranta insa ajuta la retinerea razelor UV si a respingerii caldurii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Mi-am pus eu folie pe spate 85 % si 50 % pe fata. Momentan abia am pus-o, sa vedem la vara daca a meritat investitia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze cu folia pusa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

Poate sa imi explice si mie cineva cum se schimba contactul la O2 FL?? Se comanda la reprezentanta pe cod de caroserie sau sunt universale si se codeaza in service pentru fiecare masina in parte???

Adica reprezentantele pot avea pe stoc un contact pe care sa ti-l puna sau trebuie comanda, care eventual dureaza 4 saptamani!????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea electrica sau cea mecanica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

Partea electrica sau cea mecanica?

partea mecanica(merge greu cheia la scoatere, agata in ceva)! ma intereseaza partea respectiva noua, nu daca se poate repara sau nu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CA sa o comanzi noua, astepti vreo 3 saptamani pana ce fabrica una pentru cheia ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

aha, si ca idee stii cam cat costa de noua, banuiesc ca doar la reprezentanta!!!

partea mecanica veche se poate repara??? Agata foarte putin la invartit cheia inapoi! Nu s-a rezolvat prin lubrifiere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://imageshack.us.../1004733yw.jpg/

Acum, nu stiu cat sunt de edificatoare pozele. Pentru a-ti face o idee , ar trebui sa vezi masina live

Se intelege din poze, cred ca o sa-si faca treaba, nu-mi dau seama cum o sa arate pe culoarea masinii mele (verde), as pune 50% in spate si 80% (80% transparenta 20% retinere) in fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://imageshack.us.../1004733yw.jpg/

Acum, nu stiu cat sunt de edificatoare pozele. Pentru a-ti face o idee , ar trebui sa vezi masina live

Se intelege din poze, cred ca o sa-si faca treaba, nu-mi dau seama cum o sa arate pe culoarea masinii mele (verde), as pune 50% in spate si 80% (80% transparenta 20% retinere) in fata.

Poti pune linistit 50% pe toate geamurile, asta pentru uniformitate.

Si eu eram in dilema, initial vroiam 65 % pe spate si 35% pe fata, dar pana la urma am ales 80 % cu 50 % si nu-mi pare rau. Nu cred ca ar da rau la tine pe culoarea verde.

Modificat de bogdan2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu legal este maxim 75% sau 72% pe fata. In spate poate un 35% dar mai jos nu, ar fi prea 'mafia' :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca se pune problema de 'mafia", ca nu este chiar oglinda folia. Important este confortul tau si al familiei, nu conteaza perceptia altor.

65% este legal pe fata parca, dar nu este mare branza,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, sa scrii cum se simte la soare puternic - cand o reveni soarele puternic :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu astept sa vad daca ma mai bronzez pe mana stanga :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu mai scoate mana pe geam :))

Eu mi-as monta cum vin din fabrica privacy glass-ul, mai mult nu. Are un prieten si noaptea e deranjant rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nervoss,

Sa stii ca nu este chiar atat de deranjant noapte. Chiar azi-noapte am fost plecat pe ploiile alea si nu m-a deranjat.

La inceput si mie mi-a fost frica de treaba asta, dar m-am linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune niste poze facute din masina, si din fata si din spate, eventual unele si pe inserat. Bineinteles cand/daca ai timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se rezolva partea cu pozele.

Codz, uite cum arata 35% transparenta:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si poze pe intuneric, dar mie personal mi se pare ca pozele nu se prea apropie de realitate. Poate ar fi trebuit sa fac poza si geamul deschis pentru o mai buna comparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha, si ca idee stii cam cat costa de noua, banuiesc ca doar la reprezentanta!!!

partea mecanica veche se poate repara??? Agata foarte putin la invartit cheia inapoi! Nu s-a rezolvat prin lubrifiere!

LA mine a fost schimbat pe casco intreg sistemul de incuietori si acum, din cand in cand. la scoaterea cheii, agata un pic. Inca nu am bagat lubrifiant acolo.

pret butuc:

107905855KG dar atentie, se comanda dupa seria de caroserie, 102 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!