Jump to content

Capace roti 16


rycco4u
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Mi-am schimbat rotile de vara (jante de aluminiu) cu cele de iarna (jante de otel pe 16) si am urmatoarea problema: fara capace, jantele de tabla arata aiurea. As dori sa-i pun capace, problema este ca nu prea stiu de unde sa le cumpar si nici cum vor arata pe masina. La dealer am inteles ca sunt cam scumpe si nici nu au pe stoc.

As dori ceva sugestii...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am acceasi problema. Am cautat pe internet dar ce am gasit sunt destul de scumpe (cele personalizate Seat), in rest se gasesc dar nu mi-au placut, arata nasol.

Astept alte pareri - surse de unde putem achizitiona la un pret decent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am pus roti de iarna si ,desi arata o.k. fara capace, masina fiind neagra ca si jantele, i-am cumparat un set de capace. Costa 450 lei la dealer si mai ieftine de atat nu se gasesc. Am un prieten cu firma de piese si, desi mi-a adus jantele la 185 lei/buc, capacele nu le putea aduce decat cu 600 lei setul.

Am vazut la cineva capace din targ si in mijloc pusese niste abtibilduri cu S de la Seat care se gasesc si pe la dealer. Aratau o.k...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am incercat sa cumpar capace originale pe 16'', am deschis topic pe forum, dar nimic. Singura varianta pt cele originale ramane la dealer, dar pretul te doboara. Ar mai fi varianta sa le gasim pe la anunturi pe net sau prin targuri, insa eu sunt destul de reticent fata de provenienta lor (mai ales la cele vandute pron targuri). Pana una alta, eu in vara mi-am vopsit jantele de tabla negru mat si circul asa cu ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am o propunere pentru voi... incercati aici:

BELOT S.R.L.: Str. Armand Calinescu 26 , Sector 2 - Bucuresti

Tel: 210.18.42Tel/Fax: 310.19.36

http://www.belot.ro/

Trec zilnic pe langa magazinul lor si vad expuse in geam capace de roti. Arata foarte bine(seamana cu cele originale) cu sigle apropiate de cele originale.

preturi.. 65-75 RON per set.

Spuneti daca a fost ok sfatul... chiar sunt curios ca nu am avut timp niciodata sa ma opresc cand era magazinul deschis.

Bafta!

Laur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit capace personalizate in Ploiesti la un magazin, nu sunt originale, dar arata binisor - 75 RON setul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu i-am pus jantele de tabla si cu capace arata aiurea.

@rycco4u poate vii la intalnirile noastre din ploiesti.personal as fi curios sa vad cum merge motorasul tau,joi la 19:30 si duminica la 12 la sala sporturilor

urmareste topicul asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am rezolvat problema (aceeasi am avut-o si eu dupa ce mi-am montat rotile de iarna) cu un set luat din tirgul Vitan.

In pachet primesti capacele, cite un cerculet de plastic cromat si cite o emblema metalica cu sigla marcii pentru fiecare capac. Emblemele se fixeaza pe mijlocul capacelor cu ajutorul cerculetelor.

Ca aspect arata bine (mie imi plac). Din pacate, cel putin pe 16, au putine modele. Cind m-am dus eu aveau doar doua...

Costul a insemnat 65lei setul si 5lei soriceii pentru asigurarea capacelor pe roti. Total 70lei setul.

Firma se numeste Octoseven, au si un site - http://www.accesoriiautooctoseven.ro/.

Intrati pe site -> produse -> capace roata.

N-am vazut la pravalie toate modelele de pe aceasta pagina. In schimb am vazut altele care aici nu erau.

Bafta

Modificat de Viorel C
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am eu 4 bucati capace originale SEAT de pe un LEON 2008.Bineinteles de 16".......As vrea sa le schimb pentru unele originale VW tot pe 16"si tot aceeasi stare ca ale mele (fara nici o zgarietura)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu 4 bucati capace originale SEAT de pe un LEON 2008.Bineinteles de 16".......As vrea sa le schimb pentru unele originale VW tot pe 16"si tot aceeasi stare ca ale mele (fara nici o zgarietura)

Nu vrei totusi sa le vinzi si apoi sa-ti iei altele de vw?eu am jante de tabla si caut capace.da-mi un pm daca te intereseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!