Jump to content

vw passat 35i 1,9 TDI 110cp


mabial

Postare recomandată

Multumesc !

Azi i s-a schimbat tot traseul de toba ,s-a eliminat ce-a intermediara si finala a ramas !Nu am poze !

Link către comentariu

Pufaie cand schimbi treptele? :P Am renuntat si eu la catalizator (era groaznic de infundat) si acum e alta viata... Din pacate eu nu am scapat de pufaitul respectiv dar parca nici nu ma mai deranjeaza :P. Drumuri bune sa ai, astept impresii.

Link către comentariu

la sturimex ai facut traseul? cat te-a costat?

Link către comentariu

Am renuntat si eu la catalizator

Circo ,eu nu am renuntat la catalizator,doar la toba intermediara !

la sturimex ai facut traseul? cat te-a costat?

Da,cu teava de 55 si a costat 120 lei !

Link către comentariu

frumos....astept sa aud schimbarea :P

Link către comentariu

Sunetul e acelasi ..nu am vrut nimic in plus fata de sunetul normal :).Era un traseu de toba foarte imbatranit cu mici gaurele si ruginit !

Link către comentariu

si la mine merge o inbunatatire a traseului dar e criza:P felicitari inca o data pentru modul in care iti intretii masina si bafta in continuare la drumuri bune si modificari

Modificat de SAurelian
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc !

Azi am revopsit tamburii ,am lacuit triplele si jantele de pe spate !Poze nu foarte concludente :).Dar la urmatoarea sedinta sunt sigur ca se va vedea diferenta.cel putin la triple .img1093f.jpgimg1091g.jpgimg1092jm.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

Ce lac ai folosit? La triple procedul a fost: vopsit zona de semnalizare cu spray negru de stopuri de la Duplicolor, apoi direct lacul?

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Lacul a fost Dupli-Color .Triplele doar le-am lacuit .Ele au fost daca mai ti minte negru complet acu' ceva vreme!In toamna daca mai retin bine le-am sters cu acetona si am lasat doar partea care si original e neagra si au ramas asa ,nelacuite.

Link către comentariu

La lacul de la Duplicolor vroiam sa ajung :blah_: Esti multumit de cum a iesit? Am vrut sa fac si eu treaba asta, dar mi-a fost teama sa nu se scurga etc. M-am gandit ca una e cand iese dintr-un pistol de vopsitorie si alta e la spray cand daca nu apesi prea tare "scuipa" picaturi. Daca esti multumit fac si eu pasul :D.

PS: iti cunosc toata evolutia masinii si te admir pentru ce ai facut :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Eu sunt multumit de Dupli :)...nu mi-a curs decat intr-un colt la unul din stopuri dar foarte putin si se scoate dupa ce o sa le dau un polish.De scuipat pulverizatorul nu scuipa(flaconul e pe jumatate) si nici un are o presiune foarte mare .Eu zic sa mergi pe varianta asta daca nu ai pe nimeni in domeniu sa ti le sufle pe 2-3 beri :).

PS: iti cunosc toata evolutia masinii si te admir pentru ce ai facut :icon_thumright:
aici e reciproca icon_thumright.gif.. ma simt onorat :)
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am achizitionat ieri blocul cu ceata separat fata/spate si i-am schimbat culoarea verde cu alb.Inca nu l-am testat .O sa revin cu poze maine si poate si cateva cu masina pentru ca scot febletea la drum :)

Link către comentariu

Mariuse,...m-ai lasat fara cuvinte! no, bine ca am vazut si eu o masina mai faina ca la laudarosii de americani. apropos, cand vi la Oradea, suna-ma vreau sa vad minunea asta de aproape. Servus si felicitari la MAXIM!:coolpics:

Link către comentariu

mister...tii minte ce am spus prima data cand am venit la cluj la intalnire acolo la iulius, si la ce masina m-am uitat prima data?am avut perfecta dreptate :icon_thumright:

Link către comentariu
hangyouridols

Ai reusit sa faci o masina superba,felicitari!:icon_thumright:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Mariuse,...m-ai lasat fara cuvinte! no, bine ca am vazut si eu o masina mai faina ca la laudarosii de americani. apropos, cand vi la Oradea, suna-ma vreau sa vad minunea asta de aproape. Servus si felicitari la MAXIM!:coolpics:

Multumesc pentru cuvintele frumoase :).Cand o sa am drum pe acolo cu mare placere te anunt !

mister...tii minte ce am spus prima data cand am venit la cluj la intalnire acolo la iulius, si la ce masina m-am uitat prima data?am avut perfecta dreptate :icon_thumright:

Ai dreptate ,imi aduc aminte perfect :) .Te salut pe aceasta cale !

Ai reusit sa faci o masina superba,felicitari!:icon_thumright:

Mersi mult Cornel,felicitari si tie pentru frumusetea ta si spor in continuare la modificat !

Am pus tabloul de lumini ,dar inca nu am reusit sa-l fac sa si lumineze,nu stiu care-i ''buba''.Ceva cu ledul ,cred. In cateva zile o sa-mi ajunga si cotiera mult visata care am cautat-o cred ,3 ani de zile.Am sa revin cu poze cu ea montata ,pana atunci cateva cadre cu febletea ,din acest sfarsit de saptamana .

dsc0549x.jpgdsc0546p.jpg

dsc0553k.jpgdsc0533jj.jpg

dsc0478ij.jpg

dsc0535x.jpg

dsc0149ax.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

Inca o data, jantele alea sunt dementiale pentru masina ta :wub: Clar sunt "accesoriul cheie"...

Link către comentariu

Ai dat lovitura cu jantele alea. Ar fi mers un drum de worthersee

Link către comentariu
Silvian91imAuto

Pfai... :coolpics: mi-e frica sa nu vina cei cu cenzura pe aici! Foarte bine, bravo. Puurrrfect!

Link către comentariu

Va multumesc pentru vorbele frumoase !

. Ar fi mers un drum de worthersee

Pe ultima suta a cazut plecarea.Era in plan ! Ramane pentru anul viitor ,din pacate !

Link către comentariu
  • 1 month later...

Penultima data cand am postat ma credeam fericitul detinator al mult ravnitei cotiere,dar nu a fost sa fie.N-am mai postat ca am ''pierdut-o'' eram prea suparat.Ii oferisem o suma de bani dar cand a vrut sa o demonteze omul s-a razgandit ,in locul cotierei ramanea un gol destul de mare cu tapiteria decupata .L-am inteles pe om si am lasat-o asa !Tinand legatura cu el pentru alte mici maruntisuri la un moment dat m-am gandit sa plusez pentru cotiere poate-l fac sa se razgandeasca ! I-am mai oferit pe langa suma inca jumate :).Omul a fost deacord si ce a fost si mai frumos ,e ca atunci cand mi-a dat-o a zis sa ii dau doar jumate din suma cu care am plusat ,vazand ca mi-am dorit-o asa mult si bine-nteles vazand si masina :D .Mai rar oameni ca acestia !

Deci...

.dsc0012lpw.jpgdsc0017hdi.jpgdsc0018rg.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!