Jump to content

Zgomot ciudat accelerare


CipB
 Share

Postare recomandată

Salut !

Am o problema identica cu cea a lui     emilian 12   !

Modelul masinii de asemenea identic cu al lui !

Daca cineva stie vreo rezolvare , as fi recunoscator dac m-ar ajuta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zebrocksky

    6

  • TomaTobosaru

    3

  • JohnyM

    3

  • undan

    3

Salut...problema se pune in felul următor...golf 4 2002 Variant 1.6 16v BCB...in treapta a doua,la accelerare,daca este subturata(1400-1600rpm)se aude un sunet si scuzati.mi expresia,ca un vânt tras de cineva,pret de o secunda dupa care dispare si nu mai apare la schimbarea oricărei viteze....decat daca retrogadez din nou in a doua si la fel de subturata...mie mi se pare ca acel sunet se aude de undeva din bord in partea stângă,pe jos pe undeva...ceva păreri?

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am şi eu o problemă, am achiziţionat un Golf 4 1.6 FSI de tip BAD, benzina, iar când o accelerez brusc după loc întrerupe. În mers nu am niciun fel de problemă, maşina merge impecabil. Am senzor nox aprins în bord, eroare 17479, semnal implauzibil. Ar putea fi aceasta cauza? Am fost la diferiţi mecanici, toţi spun că nu e nici o problemă, când problema există. Îmi pare rău că am postat aici, dar nu am ştiut unde să postez în altă parte. Aştept un răspuns, mulţumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Aud un zgomot ciudat cand schimb viteza si apoi accelerez. Nu se aude tot timpul.

Aveti idee ce ar putea fi? Acum nu stiu cate se poate auzi din video.

E zgomot doar de subturat, sau e vreo problema?

Multumesc

 

 

Modificat de alex_dia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

O problema am si eu cu golf 4 1.6 16v..bcb ....daca accelerez brusc apare o smuncitura, la fel si daca iau piciorul brusc de pe acceleratie...ca si cum motorul cu caroseria nu sunt  ca un intreg. Am scimbat suporti motor stanga.dreapta si antibalans si egr... motorul merge rotund, nu oscileaza la relanti dar daca merg constant cu piciorul pe acceleratie ii da in nas ...

Astept un raspuns de la cei care s-au confruntat cu proble.a aceasta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut @danh , am si eu aceasi problema la un golf 4 1.6 16v AZD, motorul merge rotund si se aude bine dar in mers cateodata mi-o da in nas sau se smuceste daca merg cu ea la o anumita turatie, daca accelerezi nu se mai smuceste, ai rezolvat problema? sa-mi spui si mie te rog daca vrei.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!