Jump to content

An si luna fabricatie


alex102
 Share

Postare recomandată

Cum pot determina daca masina mea a fost construita inainte de 07.2003 sau dupa 07.2003. In talon este trecut 2004. Vreau sa cumpar un debitmetru Bosch nou si se pare ca trebuie sa determin chestia asta.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru ajutorul prompt :blink: Am aflat ceva destul de amuzant...

PRODUCTION DATE (YYYY/MM/DD) 2003/12/31 - 2004/01/31 :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Salutare, sunt intr-o dilema. Am introdus VIN pe diferite siteuri de aflare VIN, inclusiv ultimul link postat de Laurentiu, si spre mirarea mea: VIN spune ca este fabricata in 2003 sau model 2003, si masina este inmatriculata in septembrie 2002. Cum mai pot alfla exact anul de fabricatie? mai scrie undeva pe masina? Si inca o chestie: cum vad codul motorului? Cu respect, numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti se intampla asta pentru din cate stiu eu la VAG toate masinile fabricate dupa iulie 2002 sunt considerate model 2003.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, dar totusi mai scrie undeva pe masina cand este fabricata? pe la motor pe undeva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU.

DAr il poti ruga pe Kostas sa te ajute, ii trimiti VIN-ul si o sa afli.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te uiti pe centuri si scrie data de fabricatie. Centurile sunt ultimul element care se ataseaza masinii chiar inainte de

livrare. Acest element (centurile de siguranta) se fotografiaza si la RAR cand se face omologarea de tip sau

autenticitatea si reprezinta o componenta principala de identificare a masinii.

Mai exista si serii ascunse prin autoturism cu date de identificare ale masinii dar asta este alta discutie.

O seara buna

Modificat de macristian1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!