Jump to content

Relee si sigurante Passat B6


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

NU sunt probleme in a alimenta camera de la becurile de R. problema ta provine din alta cauza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amandgabriel

Probabil sa fie doar o coincidență ,dar acum ca sunt pățit " suflu si în iaurt". Multumesc de replay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amandgabriel

Am rezolvat problema cu alimentarea , intr- adevăr  era din alta cauză. Alimentarea de la marsarier e comuna cu oglinda heliomata si in oglinda aveam un scurt . Norocul pînă la urmă ca nu  a ars centrala electrică. Multumesc colegilor pentru sfaturi si pentru cei ce vor avea pe viitor o asemenea problema( poate ca nu, cred ca e un caz la n- mii) sa stie ca alimentarea  becului de marsarier e comuna cu oglinda. În cazul cel mai simplu si fericit ca al meu. Sa aveti drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ba ziua , știe cineva care e siguranță pentru luminile de parcare , sau care ar fi problema de pe partea stângă mergând pe dreapta nu . A mers de dimineața , am oprit motorul și după jumătate de oră când sa plec iar nu sa mai aprins . Nici alt bec dacă pun nu merge ,sa se fi ars cablajul pe undeva sau întrerupt așa singur și deodată ? 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit tot pdf-ul si n-am gasit siguranta sau releu pentru proiectoarele de ceata.. imi poate spune cineva unde se afla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plusul vine din centrala, nu ai releu separat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai pe scurt, este un releu pentru toate luminile sau cum.. nu inteleg..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai pe scurt = un modul/calculator, care se ocupa de lumini, stergatoare, senzor lumina/ploaie, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am inteles.. o sa ma uit sa vad poate e vre-un contact imperfect pt inceput... Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

am si eu o problema ciudata cu becurile de la numar la un passat b6 2009 berlina. Se aprind 3-4 secunde dupa care se sting si stinse raman .

Are cineva vreo idee de unde e problema?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cu led ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor! Nu stiu daca postez unde trebuie dar avand in vedere ca firele ajung la sigurante m-am gandit ca ma puteti ajuta.

Am cumparat de curand un Passat B6 si dupa cateva zile, cand am ridicat capota, mi-a atras atenția mufa din imaginea atasata care nu era introdusa nicaieri, pur si simplu atarna langa bateria masinii.

Stie cineva de la ce este si ce face mufa respectiva? Unde vine bagata? 

Mentionez ca din ea pleaca 2 fire: unul este masa legat de caroseria masinii, celalalt este rosu si este legat la tabloul de sigurante de langa baterie in dreptul sigurantei cu nr. 60.

Multumesc anticipat pentru raspuns si ajutor.

153338048981349062.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt LED. Ms am rezolvat , era una din mufe pe jumatate desfacuta si sigur era contact imperfect. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala nu e numarul sigurantei, este amperajul

posibil masina avea un consumator mare, gen rulota.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Ai dreptate, este amperajul. Am tot cautat prin față pe acolo sa vad daca gasesc cealalta mufa care s-ar conecta cu cea găsită dar nimic, nu am gasit nimic. Poti da mai multe detalii daca ai mai intalnit?

Multumesc

Modificat de Manuel N.
Nu mai folosi quote. Se sanctioneaza. Citeste regulamentul. First/last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi poate spune si mie cineva unde se afla sigurantele la bricheta si la prizele de alimentare din spate si din portbagaj la un passat b6 2007 variant 2.0 tdi bkp 4 motion?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut colegi, sper sa nu greșesc față de moderatori dar am o mica problema pe care as vrea sa o rezolv cu ajutorul vostru. De curînd am vopsit haionul si după echipare am constatat că lampa stop de pe haion nu mai funcționează, nu se mai aprinde la frînă. Am avut legat înainte de vopsire pe firul de alimentare a lămpii un logo si cred ca la demontare pieselor  meseriașii nu au ținut prea mult cont și sigur s- a produs un scurt . Întrebarea ar fi dacă știe cineva unde se află siguranța de la lampa în cauză. Mulțumesc.  Precizez că stopurile de pe mașină functioneaza la frînă. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are sig separata. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Nu imi mai ajunge curent la scaunul de la sofer - dreapta(b6 uk)

Am verificat toate sigurantele si sunt bune. Unde duce firul rosu, cel din caroserie?

Am montat scaun full electric, doar la cele 2 fire plus minus, a mers cam 1 minut si a murit dupa. 

Daca ii dau curent la scaun direct de la baterie merge, in mufa nu vine plus. Aveti idee? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca tu aveai pe masina niste scaune cu reglaj electric lombar ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar cel din dreapta avea spatar si lombar. masina fiind de uk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua ! Imi puteti zice daca functia de Autohold are cumva vreo siguranta si pe unde se afla aceasta .Mentionez ca de cateva zile nu imi mai functioneaza functia ,chiar daca am centura pusa ,iar autohold-ul este mereu activat! Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Am eroare 00470 Ceva de wiring ..

Imi tacane si un releu in bordnetz cand fac dr st de mai multe ori, la claxon,cand activez incalzirea in luneta. Am schimbat 2 relee tot asa face. Schimbat si siguranta de 30. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!