Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

Felicitari pentru aparitia in revista.Foarte frumoasa sedinta.Eu as adauga asta :)

post-32190-1287351549_thumb.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

Multumesc....masina a primit recent mai multe cadouri si multe altele vor urma.

Achizitii

Carcasa/filtru polen OEM

Faimoasa cheie cu teaca si lumina OEM

O instalatie impecabila de motor 16v KR ce1 cu digifiz...acum cele 4 fire de la motor suplimentare(ale digifizului) trec prin canalul principal al cablului....practic cum a iesit de fabrica cu digifiz.

In momentrul acesta digifizul nu mai are niciun fir artizanal, atat instalatia din interior cat si cea de exterior(A MOT) este a bordului.

URMEAZA

Sa scot motorul

Sa polishez capacul tacheti, termoflotul, suport termoflot, electrovalva de relanti si ce mai e pe acolo.

Sa duc la zincat piesele care au fost de fabrica zincate, table, tablite, suporti, surubele si etc.

Sa vopsesc incinta motorulul.

In legatura cu optiunea...CAT DE CURAND PILOT AUTOMAT OEM, numai ca nu depinde numai de mine.

O SA FIE O IARNA GREA.

Multumesc donatorilor.

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

ai o masina foarte frumoasa si ma bucur ca urmezi sfaturile celor din jurul tau!

Modificat de mastermccoy
Link către comentariu

...am uitat sa pun o poza cu interiorul noaptea...am reusit sa pun in functiune toate butoanele.

Curand pun si poze cu achizitiile de mai sus.

post-1474-1287422541_thumb.jpg

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

Foarte tare , insa trebuie neaparat sa-ti faci timp de acel buton iluminat "altfel" .

Toate bune!

Link către comentariu

Genial. Deci ador masina asta, am mare respect pt ce ai facut la ea, si chiar nu stiu ce alte optiuni ai mai putea sa-i pui, in afara de tempomatul mai sus mentionat. Multa bafta cu masinuta in continuare mane, and keep up the good work. OEM is the only way ! :D

Link către comentariu

interior de 10.

butonul ala iluminat diferit cred ca este cel de avarie si AC, care sunt luminate diferit din fabrica. cred ca si asa vor ramane

Link către comentariu

Ma refeream la cel din stanga de cass,insa poate si din cauza pozei se vede asa.

Oricum la noi in tara nu am vazut asemenea interior!

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

azi-noapte am avut placerea de a parcurge toata istoria golfului tau.cuvintele sint de prisos...pot doar sa te felicit pentru pasiunea imensa de care dai dovada.sa te bucuri de ea.e o masina deosebita.felicitari :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc frumos pentru cuvintele calduroase...am sa incerc sa pun cateva poze cu etapele prin care a trecut masina, pentru ca de cand nu am mai postat pe aici, multe s-au intamplat.

Am sa incerc sa spun intr-o ordine cronologica cum imi vin in minte(sper sa nu uit ceva):

Am polishat toate piesele de aluminiu de pe motor

DSC_7495.jpg

Am demontat tot botul, aripi, bara, aparatoare , toate anexele motorului si nu numai;

Am curatat lonjeroanele pana la tabla;

Unde a fost cazul, am facut cateva reparatii capitale la caroserie...pe aceasta cale multam Laur si MIG pentru antifonul profi :) ;

I-am aplicat cateva solutii de rugina, grund, apoi teroson si mastic pensulabil unde a fost cazul;

Copy_of_Imag001.jpg

Aceleasi etape si pentru contraaripile spate

eb163_Imag006.jpg

Am demontat bordul ca sa-i pun electrica la ABS care bineinteles ca ma obligat sa schimb puntea spate si fuzetele fata cu ABS...pe aceasta cale multumesc Cornel, Florin, ArtHur :) si aici(sunt 3 nume pentru ca Abs-ul meu de pe masina este compus de pe 3 masini pentru ca nu am avut sansa sa iau unu de la inceput perfect functional );

Imag003d.jpg

Imag001mj.jpg

194_88_148_41-2.jpg

Digifiz & abs o piesa foarte rara si foarte costisitoare...cine a cautat-o stie despre ce e vorba.

untitled-1.jpg

Am montat piesele polishate si celelalte anexe:)

d6baf_Imag002.jpg

I-am dat cheia mult asteptata.

Cateva poze cu ea completa :)

daszim02.jpg

daszim01.jpg

La itp cu rotile oem si totul oem pe ea :)

Imag000m.jpg

Acum astept sa intru cu ea la vopsit.

Ps scuze pentru neclaritatea unor poze...sunt facute cu un telefon prost si la repezeala.

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

Tare mandra mai este ! :icon_thumright:

Acum ar trebui sa o mai scoti si pe ea la ceva plimbari, nu ? :Driver:

Link către comentariu

Arata genial motorul! Felicitari inca odata si asteptam poze mai calitative cu ea. :D

Link către comentariu

A iesit foarte frumos !

Asa o mica curiozitate, din lista de optiuni ce au fost puse pe golf 2 ce iti lipseste ? Tempomatul ?

Link către comentariu

il are din cate stiu

big like pt ce ai facut! :icon_thumright:

Link către comentariu

Va multumesc pentru aprecieri....masina are acum urmatoarele optiuni:

1 centuri reglabile

2 volan reglabil din piele oem

3 faruri electrice(pentru far rotund)

4 geamuri electrice

5 tempomat/ cruise control in lucru

6 oglinzi electrice incalzite

7 incalzire in scaune ...in lucru/urmeaza sa le pun folia

8 bord digital digifiz

9 aer conditionat

10 servo directie

11 scaune Recaro reglabile electric

12 stropitoare(duze) incalzite electric

13 Stropitoare in faruri

14 inchidere centralizata /vacum

15 ABS

si multe altele...optionale erau de exemplu si geamurile siglachrom si etc.

...am pus lista numai ca sa ma motivez si sa continui cu toate ca nu stiu ce asi mai putea pune... a nu se interpreta diferit.

De aseara masina se afla iar decompletata(jumate din ea) la vopsit.

Link către comentariu

Happich se vrea pe lista? :D

Modificat de twentyone
Link către comentariu

O lista impresionanta , care pe mine unu' ma lasa gura casca... Felicitari pentru munca depusa , plus de asta mai este si daruire , pentru acest model

Link către comentariu

Fara suparare, degeaba toate aceste lucruri frumoase daca ruginesc in parcare

Link către comentariu

Foarte corect Tzap... trebuie sa merg cu ea, stiu...problema e ca mai tot timpul lucrez la ea si cand nu lucrez la ea, lucrez la altele.

Cam asa arata acum

post-1474-0-33138000-1308204510_thumb.jp

Link către comentariu
Cherry_Bomber

Bravo eugene....o vopseua de calitate e chiar ce are nevoie :) sper sa iasa bine!!! :icon_thumright:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!