Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

Nu stiu de ce, dar masina asta mi-a placut din totdeauna mai mult cu farurile clasice... Are ceva al ei...

Link către comentariu

Poftiti va rog...simtiti-va ca la voi acasa :blink:

interiorul....mai trebuie strans in anumite locuri, curatat, aranjat si mai stiu eu ce, dar incepe sa se apropie de adevar.

L.E....multumesc Bancaru si TRD pentru ajutorul dat la plafon.

post-1474-1272128134_thumb.jpg

post-1474-1272128138_thumb.jpg

post-1474-1272128143_thumb.jpg

post-1474-1272128147_thumb.jpg

post-1474-1272128151_thumb.jpg

post-1474-1272128155_thumb.jpg

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Poftiti va rog...simtiti-va ca la voi acasa :icon_thumright:

interiorul....mai trebuie strans in anumite locuri, curatat, aranjat si mai stiu eu ce, dar incepe sa se apropie de adevar.

Interiorul, la fel ca si exteriorul arata la superlativ. Bravo! si spor la treaba in continuare!

P.S. Scurgerea condensului de la AC ai rezolvat-o? Ai bagat freonu? Eu inca nu am reusit sa fac rost de suportul pt. compresor - cel original pt. diesel.

Link către comentariu
Interiorul, la fel ca si exteriorul arata la superlativ. Bravo! si spor la treaba in continuare!

P.S. Scurgerea condensului de la AC ai rezolvat-o? Ai bagat freonu? Eu inca nu am reusit sa fac rost de suportul pt. compresor - cel original pt. diesel.

NU am rezolvat-o pentru ca astept sa-mi vina teava aia impreuna cu capetele de legatura, in rest mai totu-i gata...asteapta caldura :offtopic:

Sper totusi sa fac niste poze mai clare la interior(nu am reusit sa-mi setez aparatul si nu am avut rebdare).

Link către comentariu

Sunt curios de ce ai pus aerul doar ca sa fie cat mai multe optiuni? sau ca sa il folosesti? ca mai mult sta masina decat merge

Link către comentariu
Sunt curios de ce ai pus aerul doar ca sa fie cat mai multe optiuni? sau ca sa il folosesti? ca mai mult sta masina decat merge

ai grija sa nu iti iei ban pt ca vad ca mai nou nu agreaza oamenii care au ceva critic de spus la adresa masini lui , sau vrei iar sa inchida topicul ?!

Modificat de feghea
Link către comentariu
Sunt curios de ce ai pus aerul doar ca sa fie cat mai multe optiuni? sau ca sa il folosesti? ca mai mult sta masina decat merge

L-am pus de palmares...sa fie acolo...alaturi de multe alte optiuni...cand nu am ce face imi caut de lucru si deci, de aici rezulta toate cele de mai sus.

Puteam sa ma multumesc cu ea standard si atat, dar daca era asa CU SIGURANTA NU MAI INTRATI VOI PE AICI. :blink:

Va spun sincer ca am cautat sa o fac cat mai speciala CUM AM CONSIDERAT EU...acum ca am reusit sau nu, VOI DECIDETI :( ...ORI CIFRELE :icon_cool:

Link către comentariu

O chestie frumoasa ce s-ar putea face pe ea ar fi sa convertesti casetofonu ala intr-un mp3 player. Sa-i fie schimbate internele si pus un sistem cu usb, nu cred ca e foarte complicat.. si chiar daca la exterior va arata tot asa, sa-l poti folosi in masina.. ca banuiesc ca nu folosesti casete la el :blink:

Modificat de faty
Link către comentariu

...am un rahat de se pune la bricheta si intra in el un flash(nu,s cum i zice) ...apoi mai departe emite pe o frecventa radio, ce am in flesh...are o telecomanda si cam asta-i muzica.

Boxele le-am pus noi exact pe dimensiunea lor OEM si se aude binisor(chiar ieri mi-am luat pe cele din usi)....cu muzica nu m-am omorat niciodata.

Pare totusi interesant si ce spui tu, dar nu ma pricep la treburi de genul :rolleyes:

Cred ca mai simplu dar mai costisitor ar fi ceva de genul(spun costisitor pentru ca ajunsese pe ebay la o licitatie la 200 de euro unul :icon_cool: )

La noi sunt sigur ca daca nu ma grabesc, am sanse sa-l iau pe o bere :blink: trebuie doar sa ma interesez pe ce modele, marci o fost pus :(

post-1474-1272349668_thumb.jpg

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
L-am pus de palmares...sa fie acolo...alaturi de multe alte optiuni...cand nu am ce face imi caut de lucru si deci, de aici rezulta toate cele de mai sus.

Puteam sa ma multumesc cu ea standard si atat, dar daca era asa CU SIGURANTA NU MAI INTRATI VOI PE AICI. :blink:

Va spun sincer ca am cautat sa o fac cat mai speciala CUM AM CONSIDERAT EU...acum ca am reusit sau nu, VOI DECIDETI :( ...ORI CIFRELE :rolleyes:

Ai votul meu bravo .............tine-o tot asa o sa iasa bine :icon_cool:

Link către comentariu

Vin cu o completare...ce te astepti de la o masina la care muncesti foarte mult? sa o tin pentru carat cartofi la piata si sa ma duc cu ea la munca, sa o las parcata prin orasul asta nenorocit, prin care sa-si tareasca toti pungile, pe care sa scuipe toti semninte si mai stiu eu ce mancaruri sa gasesc pe ea si alte lucruri de genul? nu mai vorbesc de zgarieturi...ei bine NU...si daca observi, mai toti care au lucrat mult la ele incep sa-si menajeze pasiunea.

Am scris si la inceputul topicului ca nu merg mult cu ea...poate a/c nu va fi folosit prea mult si la fel si incalzirea in scaune, sau a stropitorilor, ori a oglinzilor si altele...dar cu siguranta le voi folosii atunci cand merg cu ea dupa cazul anotimpului.

Pana si stropitoarele de faruri le-am folosit zilele astea...e placerea mea sa am lucrurile astea.

In legatura cu votul tau sau apreciera ta...orice apreciere e bine venita, mai mult sau mai putin in functie de cine o da....bineinteles ca accept si pareri contra daca-s bine fondate.

Cand incepi sa apreciezi un lucru cu adevarat, incepi sa-i acorzi cat mai multa atentie menajandu-l/o...in cazul nostru masina.

Tu o sa intelegi lucrul asta cand o sa te duci cu Rally-ul ala la munca, piata sau mai stiu eu ce faci tu si vine un taran si ti-o infunda ori ti-o zgarie(lucru care nu ti-l doresc)

Asa gandesc eu si bineinteles ca nu esti obligat sa gandesti la fel....consider ca acesta este pretul care trebuie sa-l platesc daca vreau sa-i pastrez oarecum conditia (buna ori rea asta depine de mine).

Sper sa-ti clarifice acest post si mai mult persoana mea.

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Planuri de viitor

1 Centrari, reglaje la anumite piese de pe caroserie

2 o vizita la tinichigiu

3 de ce nu...o revopsire totala(nu-s deloc multumit de vopsea)

show must go on

Ca tot am adus vorba de centrari reglaje, ma gandii sa schimb si cateva din elementele detasabile de pe caroserie ce ma nemultumeau.

So:

o noua aripa stanga care arata destul de bine...multumesc Rika

o noua capota neagra fix codul masinii mele L041...multumesc Frn si Arhanghel

Ambele elemente au vopseaua originala.

Urmeaza sa-i pun emblema vw pe centru la panoul de spate (gen modelele 90) lucru care necesita taiere sudura si etc :)) , sa ma duc la tinichigiu pentru mai multe reparatii si apoi o vizita la vopsitor(daca or sa fie bani o sa o vopsesc toata)

Intre timp, am achizitionat o baterie BOSH noua(tot timpul am avut vechituri) si niste boxe noi pentru fetele de usi, fix pe dimensiunea OEM pentru a nu face modificari(si in cazul boxelor stateam bine la capitolul vechituri, acum sunt toate noi).

post-1474-1272615923_thumb.jpg

post-1474-1272615936_thumb.jpg

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

za engine ...se vrea a fi ceva dar ,,mai e mult pana departe''

post-1474-1272974619_thumb.jpg

post-1474-1272974624_thumb.jpg

post-1474-1272974629_thumb.jpg

post-1474-1272974636_thumb.jpg

post-1474-1272974644_thumb.jpg

Link către comentariu

foarte fain :D

paharu de cafea ce rol are? :icon_thumright:

Link către comentariu

Nu prea imi plac mie Golfurile astea dar asta mi-a atras atentia in mod special..nu cred ca am vazut unul mai pus la punct si mai frumos..Felicitari si bafta in continuare!

Link către comentariu
niku_nd4spd

Foarte frumos golful tau sa sti ca bateria aceea poate indura multe eu am la fel de 1 an si am avut probleme si cu alternatorul si prietena mea a uitat farurile aprinse si merge perfect :)

Link către comentariu

Eu as dezlipi stikerul de pe accu. Arata foarte bine, nu stiu de ce esti atat de modest...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!