Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

Chiar misto poza. E primavara in toata regula la voi, a inverzit totul.

Link către comentariu

am gasit niste poze cu BABA in care ma prezentasem alaturi de nebunu de BPR la intalnirea de vara 2004 vwforum(prima intalnire de vara a forumului...parca :offtopic: )

Amintiri :)

Aaaa am batut palma pentru un plafon care arata super...multam FRN

post-1474-1271071357_thumb.jpg

post-1474-1271071370_thumb.jpg

post-1474-1271071384_thumb.jpg

post-1474-1271071415_thumb.jpg

post-1474-1271071472_thumb.jpg

post-1474-1271071484_thumb.jpg

Link către comentariu

Bravo, un exemplar impecabil, imi place mai mult cu farurile si grila de inteprindere.

PS Mai ai cumva ratacit eleronul ala care se vede in poza 3 din postul cu pozele vechii ca ma intereseaza asa ceva sa il adaptez pe renaultul meu.

Modificat de bodel
Link către comentariu

nu-l mai am....l-am dat de mult

l.e.

Ieri am luat plafonul de la FRN care arata mai mult decat bine...mii de multumiri ...urmeaza sa atasez niste poze cu interiorul complet dupa lungi asteptari (intr-un final)

Planuri de viitor

1 Centrari, reglaje la anumite piese de pe caroserie

2 o vizita la tinichigiu

3 de ce nu...o revopsire totala(nu-s deloc multumit de vopsea)

show must go on

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

O vopsire completa calitativa costa cel putin 1000e depinde cat de bine vrei sa arate masina ca poate costa si mai putin

Link către comentariu

Ca sa-ti traduc ce am vrut sa spun:

show must go on = munca nu se termina aici(si poate niciodata) ...asta am vrut sa spun.

Ce ai inteles tu?:

show must go on = masina mea este de show ...unde am scris eu vreodata asa ceva?

Nu inteleg de ce de fiecare data incercati sa cititi numai printre randuri si ce va place...in fine, noi sa fim sanatosi.

Asi vrea totusi sa-mi definesti ce inseamna pentru tine o masina de show (pentru ca nu stiu exact ce reprezinta) dar sa iei in calcul linia oem care o abordez eu.

.... cum trebuie sa arate pentru tine o masina OEM de SHOW?

Inchid prin a spune ca masina nu o consider de show...dar sa vedem ce inseamna.

Bine te-am regasit :salut:

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

Daca totul merge cum trebuie, in weekend o sa pun poze cu tot interiorul...numai sa nu am altceva de lucru(nu lucrez numai la a mea) :lol:

Link către comentariu
mai e pana la show

Vorbești ca să te afli in treabă sau trebuie sa te duci

Link către comentariu
am gasit niste poze cu BABA in care ma prezentasem alaturi de nebunu de BPR la intalnirea de vara 2004 vwforum(prima intalnire de vara a forumului...parca :blink: )

Amintiri :(

Aaaa am batut palma pentru un plafon care arata super...multam FRN

Sa inteleg ca noi suntem taticii primei intalniri a forumului cu golf 2 ?Pai si restul unde erau?La alte intalniri sau

Link către comentariu

in 2004 multi dintre noi nici nu au stiut ce inseamna golf2, poate de asta.

voi sunteti baza :lol:

Link către comentariu
Sa inteleg ca noi suntem taticii primei intalniri a forumului cu golf 2 ?Pai si restul unde erau?La alte intalniri sau

Miorica sti ca-ti apreciez pasiunea dar consider ca atunci cand trebuie sa te corectez, e bine sa o fac.

Sa ne intelegem o data pentru todeauna...conteaza mai putin cine a fost sau ce a fost in urma, MAI important este sa evaluam prezentul si mai ales viitorul.

Asi fi tare bucuros ca multi din cei prezenti acum in primul rand, sa ajunga si ei sa-si aminteasca cum erau cu multi ani in urma.

Nu am pus aceste poze vechi pentru a va demonstra cine stie ce valoare sau mai stiu eu ce, vroiam doar sa va impartasesc nostalgia vremurilor de demult....un lucru care va doresc sa-l faceti toti cand o fi timpul.

Incercati sa cititi lucrurile bune din acest post pentru ca nu a fost un post ironic.

in 2004 multi dintre noi nici nu au stiut ce inseamna golf2, poate de asta.

voi sunteti baza :icon_thumright:

nu e vorba de 2004 ci de 2000....merg pe 11 ani cu golful :P

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

zim-ule mai incarca poze pe unde apare si vechiu meu golf pe la iesiri ca sa am material de jelit.

Ce frumoase erau iesire la gratar, dar si drumul pana acolo ...

Cat de mult sa schimbat si masinuta ta fata de acele vremuri. :)

Modificat de ali_press
Link către comentariu

:offtopic:

Miorica sti ca-ti apreciez pasiunea dar consider ca atunci cand trebuie sa te corectez, e bine sa o fac.

nu e vorba de 2004 ci de 2000....merg pe 11 ani cu golful :D

:D Cam asta ar trebuii sa fie punctul de vedere ar tuturor, si sa nu facem aprecieri de genul "tu te jucai cu putza-npraf cand io"..mai ales ca nu avem de unde stii exact cine unde a fost si ce a facut. (asta daca nu vrei sa jignesti)

Eu de exemplu plimbam in '99 o raritate de KR (ca si complet vb originalitate..si aspect) dupa care si azi plang ca a trebuit sa il dau, dar sincer suna destul de prost sa tot repetam versul "pusca si cureaua lata..." (mai incolo stiti voi), ba mai mult sa ne si batem cu ea in piept.

Respect tot ce inseamna istorie/amintiri si eu is nostalgic da hai sa fim oleca mai respectuosi unii de altii.

Mult norc cu masina!

Link către comentariu

altii au din '97 golf 2,doar ca nu exista o pasiune pt o masina aproape noua

Link către comentariu

pima iesire, primul tur prin tarisoara asta cu drumuri nenorocite alaturi de fratele TRD :wub: bineinteles cu probleme... pe primii 50 de km nu-mi intra a 5 a pentru ca am pus o tija de la timonerie invers(si cum era cu sens...)...urmatorii km au fost fara probleme.

post-1474-1271604292_thumb.jpg

post-1474-1271604300_thumb.jpg

Link către comentariu

in viata e bine sa le faci pe toate :biggrin: DA dar bineinteles cu masura (DOAR PENTRU POZE :ceuameni: )

post-1474-1271618549_thumb.jpg

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!