Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

Frumoasă!

Dacă ajungi prin Bihor, anunţă-mă. Sper doar să fiu

Modificat de dubmaniacks
Link către comentariu

sal zim am si eu o intrebare cum ai pus reglatoru ala pentru centura si de unde lai luat...:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
sal zim am si eu o intrebare cum ai pus reglatoru ala pentru centura si de unde lai luat...:lol:

Sunt unele mk2-uri care au avut centuri reglabile si pe 2 usi....pe 4 usi sunt mai dese.

Cel mai important e sa gasesti aceste carcase....restu e can can...gasesti si pe 4 usi.

Eu am gasit aceste reglabile pe un 16v(putin mai special)

Ma bucur ca va place masina....multam :)

post-1474-1251354396_thumb.jpg

Link către comentariu

Superb e putin zis, felicitari pentru munca depusa.

PS Centuri reglabile se gasesc si pe editia Function, stiu sigur ca am si eu :offtopic:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Achizitii noi:

1 oglinzi electrice cu incalzire

2 geamuri electrice

instalatia completa pentru ambele achizitii de mai sus(an 88)

3 dopurile fetelor de usi...originale vw

4 emblema 16v de la torpedou...

Pt toate cele de mai sus, multam Laur si BPR :icon_thumright:

Planuri de viitor:

Aer conditionat, servo.

post-1474-1252531272_thumb.jpg

post-1474-1252531296_thumb.jpg

post-1474-1252531306_thumb.jpg

post-1474-1252531313_thumb.jpg

Link către comentariu

nu ma satur sa revad povestea ZIM-ului..felicitari ..felicitari ..felicitari...si spor ca ai nevoie :)...esti un adevarat exemplu de luat ..numai de bine !

Link către comentariu

off

Si marmotele astea ma IUBESTE :) ...e din familia ,,ce faci fetele te plimbi?''

ON sunt foarte bucuros...aseara parca nu-mi venea sa cred ca am facut rost de ele ... ba mai mult, dupa o instalatie identica cu a mea si completa ...are doar 3 fire taiate. (de la centralizator) si un buton il suspectez ca e varza.

Oricum , daca are cineva butoane de geamuri sau buton de oglinzi de vanzare, sunt dispus sa le cumpar(acum trebuie sa-mi fac stocul)...astept pm.

Inchid prin a spune: Multam pentru aprecieri

Link către comentariu

Cred că numai semne de (vw) visezi... măi ZIM-ule :emthup: ... eşti irecuperabil :D

:lol:

Modificat de VR6
Link către comentariu

Oferte am tot primit, inclusiv de la Dnu administrator de pe aici...parca nu ma lasa sufletul sa o dau oricat de mare ar fi pretul.

De multe ori ma gandesc sa o dau si de fiecare data cand imi vin in cap idei de genul, vin niste schimbari majore la ea :lol: ...asta ca sa nu ma plictisesc(acesta poate este si motivul pentru care a avut atatea infatisari in decursul a celor 9 ani....)

App..merg pe 10 :emthup:

Link către comentariu

Va multumesc. :icon_rambo:

Stefane...mai am mult pana acolo si foarte mult pana sa te ajung pe tine. :icon_rambo:

In weekend am pus geamurile si oglinzile.

Oglinzile merg dar la geamuri am o problema la ambele butoane si plus de asta mi-a pocnit un cablu de la macaraua soferului.

O sa pun si niste intrebari pe aceasta cale vis a vis de geamuri, pe aria de tehnic.

Link către comentariu

le ce mai sunt buni si prietenii daca nu la nevoie :lol:

ai de la mine 2-3 butoane de geamuri pe alese, poate ai noroc si cu macaraua aia, daca nu o rezolvam noi cumva...

succes cu masinuta in continuare!

Link către comentariu

Absolut superb "Daz Zimul"! Intradevar cum spuneau si colegii de mai sus, este de departe cel mai frums Mkw II de la noi, absolut superb lucrat. Sa ai parte de el, si sa il modifici sanatos in continuare!

Dar voiam sa te intreb ceva: Nu cumva crezi ca i-ar sta mai bine cu volanul de la variantele mai noi de golf II?

Adica cel din poza atasata.

post-27170-1253376546_thumb.jpg

Link către comentariu

Multumesc...nu stiu ce o sa fac cu volanul...l-am ales pe acesta pentru ca se poate pune emblema GTI pe el...ce e drept ca acesta a fost pus pana in 87, iar imaginea masinii bate spre 90-91.

O sa iau in calcul si schimbarea aceasta.

Pe drum spre ROMANIA...si cu asta sper sa am interiorul inchis (acum e totul vreaiste :icon_cool: )

post-1474-1253516877_thumb.jpg

Link către comentariu
Multumesc...nu stiu ce o sa fac cu volanul...l-am ales pe acesta pentru ca se poate pune emblema GTI pe el...ce e drept ca acesta a fost pus pana in 87, iar imaginea masinii bate spre 90-91.

O sa iau in calcul si schimbarea aceasta.

Pe drum spre ROMANIA...si cu asta sper sa am interiorul inchis (acum e totul vreaiste :blah: )

Vine, vine... :Driver:

Link către comentariu

Din nou episodul SERVO...am reusit sa re-achizitionez un servo complet(sper sa nu ma razgandesc din nou)

Multumesc Noni

Sunt in tratative si pentru aer :P

2 intrebari:

1 Servo dupa 8 v difera de cel de 16v?

2 Intra caseta servo fara sa las puntea ?

Daca se poate sa-mi raspundeti pe PM

post-1474-1253738768_thumb.jpg

post-1474-1253738773_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Buna fetelor :icon_cool:

Achizitie noua..faruri electrice

Instalatia am gasit-o pe un electric 2... spre norocul si mirarea mea, este separata de panou si nu are decat 2 fire cu care trebuie sa ma prind in splice.

post-1474-1254653066_thumb.jpg

post-1474-1254653080_thumb.jpg

post-1474-1254653084_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!