Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

e vreo diferenta intre difuzoarele ovale din spate pentru ca sunt 2 coduri : 333035411 si 333035411B

Link către comentariu

difuzoarele de spate sunt de trei tipuri, toate trei diferite....

le.;

Ca tot venii vorba de difuzoare, ramasesem dator cu o poza cu tweeterele nokia

DSC_9412.JPG

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
  • 1 month later...

Sa mai actualizez:

Trapa este vopsita si montata , numai ca am reusit sa rup un ghidaj...deci mai trebuie sa astept sa o vad perfect functionala.

Alt haion revopsit caruia i am aplicat decorul gti.

Urmeaza sa pun si alta bara fata revopsita deoarece nu sunt multumit de ce am pe masinaIMG_7418.thumb.JPG.a4bab6e5da083127ae34f40fc2460a9c.JPG .

Sunt in cautare de semnale albe , nu after market...daca stiti pe undeva, dati in semn  :)

IMG_7488.JPG

IMG_7463.JPG

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Am ramas blocat la capitolul Hella . :)

Urmatoarele achizitii sunt : cutia de g60 caruia vreau sa incerc sa i polishez carcasa si un diferential de 4,24 pentru 02a

thumbFGFGnail.jpg

thumbnail.jpg

Link către comentariu
oldtimercraiova

Cam cat au costat semnalizarile? Da-mi pretul in privat, daca nu te deranjeaza, mersi! :P 

Link către comentariu
  • 2 months later...

Eugen, felicitari pt tot ce ai reusit sa faci in toti acesti ani! Posibil ca laudele sa fie de prisos, in sensul ca nu 'tin de foame', tu fiind singurul care a indurat pe propria piele eforturile (atat materiale - pt ca tb sa recunoastem ca investitia e consistenta, cat si eforturile cu documentatia, zecile de ore pierdute pt cautarea pieselor, inevitabile esecuri si deziluziile aparute, oboseala, stresul..etc) pe care le-a presupus acest proiect.

SIncer iti spun ca mi-a facut o deosebita placere sa citesc topicul in totalitate si crede ma ca nu imi imaginam sa existe o astfel de poveste la noi! De multe ori, fiind atat de captivat de firul actiunii, aveam impresia ca sunt pe vwvortex, volkswagenforum..etc, dar vazand ca e in limba romana, am constientizat ca se poate si la noi in tara sa existe membrii cu care ne putem mandri in afara tarii! Ba mai mult, as spune ca strainii ar putea 'arunca un ochi p-aici' pt ca ar gasi multe lucruri interesante.

Mi-a placut foarte mult sa vad evolutia masinii, de la un banal golf2 gti la un exemplar cu extrem de mult bun gust si incredibil de bine dotat! Imi place foarte mult linia pe care ai ales sa mergi (OEM ++) si sper sa continuui povestea, deoarece aceste 33 de pagini sunt prea putine pt o asemenea bijuterie!

De la mine ai un mare BRAVO si iti doresc multa bafta in continuare cu proiectul!

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc  pentru vorbele frumoase! 

Dupa cum va spuneam, la trapa am rupt o piesa din ebonita ce nu poate fi sudata/facuta, iar din aceasta cauza am fost nevoit sa mai iau una asemanatoare. 

Urmeaza sa va atasez si poza cu cutia 02a cu final 4,2?

835FD986-3E88-4247-A527-7DEB0593EA5C.jpeg

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut! De unde ai luat decorul pentru haion de GTI? 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Cutia este o combinatie intre un cru, ayk si agc...mai exact:

final 4,24; 1: 3,300; 2: 1,94; 3: 1,345; 4: 1,029; 5: 0,837 .

Cu dimensiunile rotii 195/45/15, viteza de top este undeva la 200km/h. 

Le: o poza cu masina + o achizitie noua.67DB03AB-51EA-4BBD-B6D6-BE7402D926A0.thumb.jpeg.f66a7280d4a0708964994d67f11849ee.jpeg24C4EE34-FA5E-435B-844D-7C74319AAEB7.thumb.jpeg.2ce08802ef5c79cf6b097e93915abec4.jpeg

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

In continuare strang piese pentru viitorul g60. ?

intrebare : caut plasticele si suportul de intercooler ce vin la baterie...stie cineva pe undeva? Cred ca sunt identice cu cele de la sb.

77EA93E5-274E-4AD6-A2D9-B493323B6F78.jpeg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Una dintre alegerile complicate, deoarece trebuie sa iau in seama tot : cutia , cuplu, turatia, presiunea, alimentarea etc. ..sper sa fi facut alegerea potrivita.

In fine Schrick asimetrice 268/276 lift 11,2/11,50EDCEE8C-0056-4B16-AC1B-F5DDAD60A01E.thumb.jpeg.7d8f370733c2b9cde89cf5abb40e5abc.jpeg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!