Jump to content

DAS ZIM Edition One


eugen_zim

Postare recomandată

Arata drama cu eleronul Eugene . Mai vino si tu pe la intalniri sa il mai vedem si noi . 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Superbă ! Ceva ceara de protecție / luciu folosești ?

Link către comentariu

Super misto cu fata de rallye !
Sa ridice mana cine mai are fata de rallye la noi in tara, top zustand, infara de Eugen  :icon_thumleft:

Link către comentariu
visan catalin

Mai este una roșie cu nr. provizorii, am văzut-o pe undeva dar nu mai știu unde. Parcă într-o poza la întâlnirea de 12 ani ai forumului sau în pozele de pe Facebook de la Amedeo.

Link către comentariu

Nu uitati de acel rallye complet, negru, proaspat adus in tara anul trecut la intalnirea de la Zetea.

Zim-ul arata perfect. Bravo Eugene.

Modificat de capone26
Link către comentariu
  • 2 months later...

Cuvantul ,,TIPLA '' trebuie scos din dictionarul unui pasionat al marcii mk1 mk2 , cel putin asa cred eu  :) si asta din toate punctele de vedere. :)

Am vazut  ca si in cazul celor mai ,,tipla,, caroserii (nu o includ pe a mea aici) au necesitat, necesita ori va necesita intretinere (in caz ca vi le considerati ,,tipla,, , nu ati cautat peste tot :) )....in concluzie si eu am ajuns la capitolul intretinere caroserie.

Concomitent cu intretinerea caroseriei sunt si la capitolul montare/functionare tempomat. Am achizitionat tot in afara de supapa ce actioneaza pedala de acceleratie(atasez o poza cu ce mi trebuie)...daca stiti pe undeva vreuna, dati-mi si mie un semn va rog....mai sunt si in cautarea unui plafon negru 2 usi cu trapa....

off povestea asta nu o sa se termine niciodata :)

post-1474-0-44479100-1440662773_thumb.jp

post-1474-0-00889800-1440662802_thumb.jp

Link către comentariu

Foarte fain ca iti pui tempomat :icon_thumleft: . M-am gandit si eu sa pun anul trecut, dar multi au spus ca pe calculatorul de la 1.3 nu merge montat asa ceva.

Link către comentariu

nu se monteaza pe calculatorul masinii nimic(tempomatul la mk2 are unitate separata)...iti ia doar din ceasurile de bord viteza....la noi sistemul e diferit...atasez cateva informatiii

post-1474-0-80695100-1440739700_thumb.jp

post-1474-0-23876100-1440739725_thumb.jp

post-1474-0-69828300-1440739778_thumb.jp

Link către comentariu

Ai idee daca merge cumva tempomatul de pe Passat B3 pe Golf II ? Adica este acelasi lucru ? sau exista diferite piedici ca sa il poti monta pe Golf II ?

Link către comentariu

  Batrane Zim...nu trebuie sa interpretezi aiurea:) ! Iti explic imediat :)! si asa lamurim si misterul cu masinile laudate si aparute asa peste noapte si piesele vandute de anumiti indivizi care folosesc acest cuvant ''TIPLA''...Ei ar trebui sa stie ce inseamna asta :

ȚÍPLĂ, țiple, s. f. Membrană subțire făcută din intestinele sau din bășica animalelor și folosită pentru a acoperi ermetic borcanele cu conserve sau (astăzi rar) în locul sticlei la ferestrele caselor țărănești; p. ext. celofan. – Cf. ngr. t s í p a, bg. cipa. 

Sursa: DEX '09 (2009)  

   

Modificat de lucian262
Link către comentariu

  Batrane Zim...nu trebuie sa interpretezi aiurea:) ! Iti explic imediat :)! si asa lamurim si misterul cu masinile laudate si aparute asa peste noapte si piesele vandute de anumiti indivizi care folosesc acest cuvant ''TIPLA''...Ei ar trebui sa stie ce inseamna asta :

ȚÍPLĂ, țiple, s. f. Membrană subțire făcută din intestinele sau din bășica animalelor și folosită pentru a acoperi ermetic borcanele cu conserve sau (astăzi rar) în locul sticlei la ferestrele caselor țărănești; p. ext. celofan. – Cf. ngr. t s í p a, bg. cipa. 

Sursa: DEX '09 (2009)  

   

:lol:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

am implinit 15 ani :) cu aceasta ocazie, a primit cadou mult dorita heckblende hella rosu/negru care ajunge in decembrie in tara .

post-1474-0-31426400-1443688181_thumb.jp

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
  • 3 months later...

....sunt in cautarea acestui casetofon...daca ati vazut pe undeva, dati mi si mie un semn.

Multumesc anticipat!

post-1474-0-64123300-1452842811_thumb.jp

Link către comentariu
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

In ultima vreme am tot fost agasat cu trei intrebari in diferite discutii si o sa raspund si aici, pentru a lamurii si mai mult lucrurile :)

Prima intrebare : Mai exista?

Raspuns: DA sta cuminte, ma asteapta si imi acorda toata intelegerea posibila :)

 

A doua intrebare : Se vinde?

Raspuns : NU in viata asta.

 

A treia: De ce nu o scot pe strada?

Raspuns : O sa o scot pe strada cand celalalte surate de marca ce au mai ramas vor fi si ele scoase, dar la vanzare.

Imi place sa glumesc, asa ca nu ma luati prea serios in seama  :)

 

 

Link către comentariu

Scuzati caliatea imaginilor...cateva de prin ultima perioada...mai exact am in lucru scaunul, caruia I am luat textilul nou oem(toate se trag de la o arsura de tigara), un casetofon si ar mai fi un blende hella.

In continuare caut un plafon negru pentru 2 usi cu trapa....daca stiti vreunul, anuntati ma si pe mine . :)

 

filename_=utf-8''poz%C4%83%201.JPG

filename_=utf-8''poz%C4%83%202.JPG

filename_=utf-8''poză.JPG

DSC_8505.JPG

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

cam asa arata sezutul tapitat....in momentul de fata interiorul se prezinta fara rupturi, ciupituri , fara bureti rupti ori altele de genul.

IMG_5381.JPG

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!