Jump to content

Golf 6 - Configurare/Achizitie


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

Golf Trendline 1.6/102 CP M5,4 usi

Benzina / 1.6l / 75 kW/102 CP / Manuala - 5 viteze / 4-usi

Aer conditionat Climatronic-reglare

automata pe doua zone,separat

stanga/dreapta EUR 149,-

Computer de bord "Plus" EUR 39,-

Jante aliaj usor "Wellington" 6,5J x 15

cu anvelope 195/65 R15 EUR 351,-

Pachet Secure:cotiera fata,faruri de

ceata cu lumina statica de virare

inclusa EUR 181,-

Pachet sport "Interieur"-scaune sport

fata,tapiterie"Me 2" pentru scaune

sport,volan piele 3 spite,scaune fata

cu reglaj pe verticala,bancheta spate

cu rabatare asimetrica a spatarului

inclusiv cotiera centrala spate cu

posibilitatea transportarii obiecte EUR 205,-

Privacy-glass-65% absorbtie a luminii

pentru geamurile laterale spate si

luneta EUR 205,-

Radio CD "RCD 310" cu functie mp3 si 8

incinte acustice,conector multimedia EUR 66,-

Total:

EUR 13.697,- 16300 tva inclus

Asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    191

  • YEP

    87

  • TDR

    73

  • The_Ego

    66

alta viata :ceuameni:. mult mai bine dupa mine. as sustine din toata inima navigatia, mai ales ca rns 310 ala e chiar decent ca pret, daca ar fi la nivelul igo/mio etc. insa nu e. si e pacat ca in romania o folosesti cel mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as zice sa pui 1.4TSI ca e mult mai OK si renunti la privacy glass. Poti pune o folie de calitate, mult mai inchisa si gata! :icon_thumright:

Modificat de NemeSys_xxl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru sugestii si astept in continuare si altele. In septembrie dau comanda si sper sa nu regret nimic dupa. Daca am omis ceva astept sfaturi de la posesori sau viitori posesori.

Modificat de VAV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este ca daca iti place si te-ai hotarat ca pentru tine e cea mai buna alegere nu ezita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am codul de la o masina de la proprietar pentru a verifica cand a fost facuta ultima revizie si km reali indicati. Aveti idee pe ce site pot verifica acest cod ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: - La reprezentanta poti afla. Daca masina a fost dusa pentru revizii si eventualele reparatii la reprezentata atunci pe baza VIN-ului se poate afla numarul de kilometrii si data la care a fost ultima data la service (de asemenea si tote interventiilie facute sunt inregistrate). Asta ar fi metoda cea mai sigura dar dupa parerea mea metoda 100% sigura nu exista.

Iti recomand sa citest urmatorul topic: http://vwforum.ro/index.php?showto...6428&st=320

Succes si mare grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat pe site-ul de la leon si cel mai ieftin e 16.000 nu stiu unde ai vazut 14.000 si revenind la golf un 1.4 tsi pleaca de la 16.300 ceva de genu pe acolo...si cu dotari TL ...adica pe scurt n-are nimic ... si discountul mi-l da pe ochi frumosi sau cum :blink: ) sau trebuie sa stiu sa ma targuiesc la dealer ca la piata ?

Te rog nu mai folosi limbajul de IRC.

Salutare,

Imi permit sa te completez... In urma cu cateva saptamanai sau mai bine zis cu o luna jumate in urma am fost la seat sa vad seat leon 1.4 TSI. Masina pe exterior atara super nu am cuvinte, motorul este super si el, este acelasi motor care se regaseste si pe golf 6 TSI, dar SEAT LEON la interior lasa foarte mult de dorit in comparatie cu GOLF 6. Echiparea TL de la golf 6 este cat de cat ok si iti mai poti adauga cateva optionale si faci o masina OK. Eu mi-am achizitionat de o saptamana golf6 si nu imi pare rau. pe langa echiparea standar TL am mai adaugat cateva optionale si cu un mic discount am ajuns la un pret de 15000 este adevart la motor 1.6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cgeorgica ... ne poti spune cam ce discount ai reusit sa obti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1200 euro a fost dicountul pe care am reusit sa il obtin :P si masina a fost luat de la PBV1

Nu este nevoie sa dai quote la mesajul anterior.

Citeste, te rog, regulamentul.

Multumesc.

Modificat de WVWZZZ
Quote la postul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"1200 euro a fost dicountul pe care am reusit sa il obtin "

Adica oferta Golf Atractive??!!! Pot sa te intreb ce optionale ai pe ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faruri de ceata, dublu climatronic, r310, CB plus si Cotiera centrala fata cu spatiu de

depozitare,2 guri de ventilatie spate si doua suporturi pahare spate. am luat o masina de pe stoc ca nu mai aveam rabdare sa astept 2-3 luni

Te rog sa nu mai dai Quote la postul anterior. Foloseste ADD REPLY SI FAST REPLY. Citeste regulamentul.

Ai avertisment verbal.

Multumesc.

Modificat de WVWZZZ
Quote la postul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Destul de bine configurata. Sa te bucuri de el. Aceleasi elemente optionale le-am pus si eu pe al meu G6 CL, alb: CB Plus, roata rezerva normala si RCD 310; Numai ca a mea tocmai a plecat din fabrica. Trei luni de asteptare, sunt ca un leu in cusca. Pret 15 600. :offtopic:

Modificat de M. Golf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da stiu si te inteleg pentru ca si eu de aceea am hotarat sa imi aleg acest golfulet care era pe stoc pentru ca nu mai aveam rabdare sa astept 2-3 luni si am preferat sa iau ceva de pe stoc. ca daca era sa dau comanda poate mai puneam cate ceva in plus si aici ma refer la navigatie (RCD 510) si nu pentru navigatie in mod expres ci mai mult pentru aspect. dar lasa ca si rcd 310 este super ok sunt foarte multumit de el.

Modificat de WVWZZZ
Quote la postul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

se pare ca au facut reducere la g6

print screen'ul cu 14.455 euro este facut acum 1 luna

post-49376-1251369682_thumb.jpg

post-49376-1251369690_thumb.jpg

Modificat de faazd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treaba pare sa fie generala.

G6 HL TSI 122CP M6 4 usi era 14972 zilele trecute iar acum e 14120. Deci s-a ieftinit cu 850 de euro. Nu-i rau.

Sa fie oare criza la mijloc?

Sper doar sa nu creasca la loc pana ajung si eu sa iau masina.:cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oarecum off topic

"Potrivit sefului Porsche, in semestrul al doilea preturile masinilor noi vor reveni la normal, in lipsa campaniilor de reduceri de stocuri.

"Trebuie subliniat ca atat de ieftine cat au fost masinile in primul semestru nu au mai fost niciodata si nu vor mai fi vreodata", a spus Valmar."

una zice...alta e piata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, s-au ieftinit cu vreo 800 cip, adica vreo 1000 final. cred ca ma bag la unul, o sa incep sa ma chinui sa vand symbolul si incerc sa iau una. mai cochetez si cu ideea sh, dar la ce fel de sh vreau eu nu economisesc mai mult de 3-4000 euro si o iau si fara garantie si fara aceleasi dotari si cu km. ramane de vazut daca sa iau si xenon sau nu. pt o tara ca romania cu drumurile super prost marcate, mi se par utile noaptea, dar eu cam evit din reflex sa merg noaptea, asa ca ma intreb daca nu le iau degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sa renunta la proiectoarea (la viteze mari sunt useless la viteze mici de obice mergi in oras unde nu ai nevoie de ele) si ma risca sa se si sparga de la pietricele, si as mai renunta si la privacy glass - prea scump.

Pe diferenta

- fie Airbag-uri laterale spate

- fie asta - daca tot vrei sa iti pui alarma Alarma antifurt "Plus" cu imobilizator electronic,senzor de supraveghere interioara,back-up horn,iluminare individuala a usilor,lumini pentru citit fata/spate

- fie asta "Tempomat" e bun la drumuri lungi :Driver:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ati gasit informatiile referitoare la reducere? Am incercat o configurare si iese acelasi pret ca inainte!

Ma tem ca o reducere de pret trebuie 'scoasa' de undeva, iar producatorul (-ii) va umbla pe la dotari, echipamente! Sper sa gresesc in cazul de fata, dar cunosc cel putin un brand care procedeaza asa! Am trait experienta in cauza!

Modificat de M. Golf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am configurat un g6 TSI 122 HL si e din start pretul mai mic. reducerea asta au cum o sa o dea ca si asa golful e nejustificat de scump. plus ca dealerul are super comision, deci nu e cazul sa taie din dotari. nu exclud sa se intample, dar nu prea cred aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reducerea asta pare sa mearga in linie cu ce se spunea la lansare despre G6.

Am urmarit pe youtube niste filmulete (review-uri din emisiuni de profil) iar prezentatorii sustineau urmatoarele:

Golful 5 a fost o masina extraordinara dar era foarte scump de produs. Una dintre principalele imbunatatiri ale golfului 6 este ca VW a facut eforturi ca sa produca masina mult mai ieftin (costuri de productie). De asemenea VW sustinea ca aceste reduceri de preturi se vor vedea si la clientul final, in cursul anului 2009, pana in 2010.

Daca ne amintim a mai fost o ieftinire undeva prin iunie parca (putin mai mica...era ceva gen 700 de euro CIP). Acum o noua reducere de 850. E foarte posibil ca aceste reduceri sa fie ceea ce promitea VW ca poate sa faca si anume sa reduca costurile de productie iar clientul final sa vada asta in pretul masinii pe care o cumpara.

Cat despre discutia de tipul a redus costurile de productie dar a micsorat si calitatea... e o discutie valabila. Dar trebuie sa tinem cont ca in costurile de productie se simt foarte acut si factori de genul: optimizarea liniei de productie, mecanizarea mai puternica a liniei de productie, optimizarea subansamblelor pentru o montare mai rapida si ieftina. Deci nu e neaparat ca VW sa faca rabat la calitate pentru a scadea pretul. De altfel marea majoritate a oamenilor care au "pipait" un G6 sunt de parere ca cel putin ceea ce se vede in interiorul masinii este de calitate mai buna decat la precedentul model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi sotia dorea un Polo, intrucat nu merge f.mult cu masina, am ales pentru ea in final varianta Golf 6 HL 2.0 TDI/110 CP DPF CR,M5,4 usi

Motorina / 2.0l / 81 kW/110 CP / Manuala - 5 viteze / 4-usi.

Optionale:

- Aer conditionat Climatronic-reglare automata pe doua zone,separat stanga/dreapta

- Lumini si vizibilitate-lumini de zi permanente, functie Coming Home-Leaving Home, senzor de ploaie, oglinda interioara cu sistem automat antiorbire, doua lumini fata in dreptul picioarelor

- Pachet depozitare-sertare sub scaunele din fata cu reglare pe verticala, plasa fixare

- Prindere ISOFIX pt. scaun copil (asta ti-l pune automat nu mai tin minte la care optional)

- Roata de rezerva normala din otel

- Scut de protectie

- Sistem de monitorizare a presiunii din pneuri

- Suspensie drumuri grele

- Gri (united grey metallic)

- Scaun: Stofa Culoarea tapiteriei: negru titan

Pretul final este 19.653 E la care se adauga o alarma Viper din partea dealerului (cea mai simpla).

Mi se par suficiente optionalele pentru ce avem noi nevoie. Poate mai mergea si asistentul de parcare in panta. DSG mi se pare destul de scumpa asa ca am ramas la cutie manuala. Poate urmatoarea masina... Intentionez sa ii montez navigatie (China).

Comanda a fost data la jumatatea lunii iulie, iar ieri am aflat ca masina se afla la Curtici de 3 zile. Probabil ca intr-o sapt. va fi in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, am dat comandat si eu un G6 1.4 80 HP, Trendline, climatronic, proiectoare, candy white - 13660 E...

Merita, sau credeti ca o pot scoate mai ieftin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. la jumattea lunii iulie am lansat comanda pt un Golf 6 1.6 , highline , rcd 510 , alarma plus , privacu glass , climatronic , culoarea am ales-o cea neagra uni . Sper sa vina cat mai repede posibil . in jur de 10 septembrie ar trebui sa soseasca. nu mai am rabdare. :) pret: 18.000 euro cu tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!