Jump to content

Golf 6 - Configurare/Achizitie


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

sa nu iti para rau, daca vine 1.2 105 cp TSI in locul lui e super bine. l-au pus pe noul polo si toate review-urile erau incantate de motor. probabil va fi si ceva mai scump insa.

bine, pentru cine a luat deja masina, e mai nasol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    191

  • YEP

    87

  • TDR

    73

  • The_Ego

    66

poi eu am luat deja masina. :)

nu aveam cum sa astept inca 1-2 ani. ideea e ca luam si 1,4 TSI sau 2,0 TDI, doar ca la astea nu s-a dat discount.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica tu zici ca si in romania ti-ar fi dat la schimb pe un 1.6 mpi un 1.4 122? adica luai masina la aceiasi bani? m-as mira, sincer, astia de la noi sunt cu totul altfel decat nemtii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai inteles. SInt oameni care si-ar lua 1,6 mpi IN GERMANIA, doar ca nu mai au cum. Asa ca ar fi dispusi sa cumpere un 1,4TSI si sa-l dea la schimb pe un 1,6 mpi, schimb unu la unu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aa, se intelegea altceva, dar nu pricep nici acum, pentru ce ar face asa ceva? nu ai niciun avantaj in plus la 1.6 fata de tsi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citeste primul post, la later edit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile de pe configuratorul din Germania sunt cu TVA (VAT sau cum ii spune la ei) sau fara?

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Fivetd - uite ce zicea psyk3 cu "ceva" timp in urma aici.

Cred ca in vest mai peste tot vezi preturi cu TVA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu pricep ce s-a intamplat, dar pe vw.ro, e clar mai ieftin g6. am configurat de curiozitate un tsi 122 HL si la final mi-a iesit cam cu 1500 euro mai ieftin fata de cum iesea de obicei. or fi redus preturile? incepe sa devina atractiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa mi s-a intamplat si mie la un 2.0TDI 140 CP HL mi-a iesit cu 1200 de euro mai putin.Ar fi bine sa fie astea preturile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va inselati ! Asa s-a intamplat si cu Golf 5, dupa un an de la aparitie s-a ieftinit cu cel putin 1000E fara TVA !! :icon_thumright:

In curand o sa apara si optiunea Xenon in configurator. In configuratorul nemtesc a aparut deja. Cu reducerea asta va puneti Xenon :lol:

LE: A aparut si in configuratorul din Romania optiunea Xenon !! :)

post-3973-1243885718_thumb.jpg

post-3973-1243892654_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca aveti dreptate, preturi cu 1000 de euro (fara tva) mai mici , insa exista si o nota oficiala?

Eu am descoperit ceva nereguli la configurator, nu gasesc esp-ul sa-l bifez ca optional, am zis ca l-or fii pus in standard dar nici acolo nu e, inca ceva, lista de preturi nu a fost actualizata...oricum sa speram ca este reala reducerea si nu sunt ceva probleme la configurator! ;)

Modificat de Zengy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt probleme cu configurator !! S-au ieftinit GTD-ul si GTI-ul dupa nici o luna de la aparitie, acum sunt la pret de Golf 5 GTI !! Beeton.....dar nu sunt bani si dobanda este 10% :eek:!! :D:D:D

ESP-ul este standard sigur !!

post-3973-1243936560_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa-ti sterg orice urma de speranta dar si fara aceasta reduere era relativ greu de obtinut un discount, acuma mai ales ca au fost si ieftinite nu cred ca se mai poate obtine ceva, insa felicitari celor care vor reusi totusi sa mai obtina si discounturi si bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i problemă, din c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar motorul 1,6 MPI 102Cp este un motor simplu si fiabil, cred ca puterea lui este suficienta (la turatii mari devine si el mai iute) pentru oras si pentru drumurile noastre pline cu rable, super agglomerate si proaste. Ca minusuri as aminti consumul mare raportat la performantele motorului. Propun totusi sa incerc sa obtii reducere. Ai sansa mai mare daca mergi pe masina din stoc.

Succes.

Modificat de szaki
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog ramaneti OnTopic

Posturile monosilabice au fost sterse

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@n3mur1t0r

Salut,

Sigur vei obtine discount, chiar daca prin actuala reducere, marjele dealerilor si importatorului s-au diminuat.

Nu te grabi, aloca 2 saptamani acestor negocieri, si poarta-le cu absolut toti dealerii din tara. Nu te margini numai la dealerii din zona ta.

Astazi am platit avansul pentru un Golf VI 1,4 TSI 90kW.

Modificat de dtdajma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dtdajma

Salut, ce pret final ai scos, daca nu sunt indiscret ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

~19.800. Nu este relevant, deoarece pretul este functie de configuratia dorita. Iar discount-ul se obtine in functie de pretul de lista. Doua comenzi facute la acelasi dealer, vor avea discounturi diferite exprimate in procente, dar aproximativ egale in euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

~19.800. Nu este relevant, deoarece pretul este functie de configuratia dorita. Iar discount-ul se obtine in functie de pretul de lista. Doua comenzi facute la acelasi dealer, vor avea discounturi diferite exprimate in procente, dar aproximativ egale in euro.

Salut,

pot sa te rog sa ne prezinti un configuratia aleasa, eu am platit cam aproape 20000 la un golf 6 highline, 1.4 tsi 90 kw, insa inainte de reducere, sunt curios cate optionale ai mai pus in plus?

Marsi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Zengy

Sigur, cred ca voi deschide un topic de genul "Masina mea" in care voi povesti pe larg argumentele alegerii modelului Golf VI, si a dotarilor optionale.

Este adevarat ca mi-as fi dorit mai multe dotari optionale, dar finantele disponibile au impus limitarea lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@n3mur1t0r: Nu pleca pe ideea ca nu ar trebui sa iti faca discount fiindca nu o iei de pe stock. Orice se negocieaza iar acum cand dealerii sunt intr-o criza de nedescris e imposibil sa nu iti faca discount. Eu zic ca la o masina de 17.000ddp poti obtine un 3-5%. Ideea este sa nu te rezumi la un dealer si sa pui corect problema. Umbla pe la mai multi ca sunt bani frumosi in joc.

Modificat de spb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!