Jump to content

demontare plastic


boggy20031983
 Share

Postare recomandată

as vrea sa curat putin butoanele din consola centrala, dezaburire, cele analogice pentru ventilatie etc. Aveti idee cum desfac plasticul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de ventilatie se scot daca tragi sanatos de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ca sa nu mai deschid alt topic am zis sa postez aici unde oricum era mort topicul. Deci am gasit astazi in portbagaj urmatoarele piese din plastic de care nu am absolut nici o idee de unde ar proveni (cu siguranta sunt de la masina dar nu stiu de unde exact) Poate ma poate ajuta cineva...

post-10380-1258483486_thumb.jpg

post-10380-1258483494_thumb.jpg

post-10380-1258483500_thumb.jpg

post-10380-1258483506_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu vrea nimeni sa-si dea cu parerea? Plasticul ala mai mare are si un cod pe el care incepe cu 6L... daca are cineva etka ma uit si ii spun exact codu ca sa-mi zica si mie de unde este piesa..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu arata cunoscut... pune codul, poate o gasesc in ETKA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat si codul este urmatorul: 6 L6.803.595

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau, dar nu o gasesc in ETKA. O sa ma uit si eu maine prin portgabaj, dar asa cum am scris mai sus, nu pare nimic cunoscut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum mersi... eu cred ca stiu ce este.. capacul care vine in decupajul pentru carligul de remorcare. Astazi o sa verific...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut

Nu prea am gasit nici unde, daca ma puteti ajuta, as dori sa schimb filtru de aer dar nu stiu cum se da jos "plasticul" de deasupra motorului.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi de el cu simt de raspundere, e prins in 4 buloane care pe capac ai niste garnituri de cauciuc sa intre fix si sa nu aiba joc.

Filtrul de aer e in capacul de plastic, trebuie sa il demontezi cu o surubelnita in cruce.Sunt 8 suruburi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi de el cu simt de raspundere, e prins in 4 buloane care pe capac ai niste garnituri de cauciuc sa intre fix si sa nu aiba joc.

Filtrul de aer e in capacul de plastic, trebuie sa il demontezi cu o surubelnita in cruce.Sunt 8 suruburi.

Ok, mersi

AM incercat eu sa trag de el, dar nu iesea usor, si am zis mai bine intreb inainte decat sa-l rup.

Mersi de raspunsul rapid

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-ai ce sa rupi, ai grija insa cand tragi de partea dinspre parbriz, daca tragi cu prea multa putere capacul o sa de desprinda brusc si o sa iti lovesti degetele de ceva din metal de acolo, iti spun din experienta. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, o sa am grija.

Mersi de sfaturi, si daca nu ne mai auzim va doresce Un Paste Fericit si toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!