Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Ma bucur ca esti multumit de turbina. Sa te poarte sanatos.

Abia astept sa-ti vad Bora cu "suflet" de A3. :D

Succes in continuare!

Link către comentariu

Multumesc Cosmin. Pana strang si restul de piese necesare (multumesc din nou pentru ajutor) si banii pentru un nou soft dabia se rodeaza ambreiajul...e numai bine :D

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Nu cu suflet Cosmine, cu plamani de A3 blah_.gif

Bravo Circoloco

Link către comentariu

Felicitari pentru ambreiaj,turbina si pentru toate dotarile ce le-ai adus masinutzei.ai o bora deosebita si sa-ti spun sincer imi place mai mult decat a mea :Driver:

Link către comentariu

mai razvane mai tu vrei sa ma faci la [cenzurat]<< linie :)) :blah_:

Modificat de eVo.
Link către comentariu

Multumesc. Ambreiajul a facut 1100km merge perfect. Am mers un pic mai tare zilele astea. Este asa placut cand merge lin si masina trage frumos...

Turbina inca nu este montata dar urmeaza cat de curand...

@gineolea... masina ta are multe alte lucruri pe care eu am fost nevoit sa le pun ulterior, si altele care nu se pot pune (cum ar fi trapa, motorul :D). Iti multumesc pentru aprecieri. Sa te bucuri si tu de masina ta asa cum o fac si eu :icon_thumright:

@eVo. nu fac linii :D Am menajat masina asta cu max 3 plecari de pe loc in 5 ani (primele zile de carnet evident- nebunia incepatorului) de cand o conduc si nu ma dau acum "pe brazda". Am eu un prieten care este si el pe forum; ma mai necajeste ba ca merg prea calm, ba una, ba alta... :))

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Haha, cine-i prietenul, oare ?? :))

Tre sa-l luam si pe eVo. cu noi, ca sa fie mai interesant! :D

P.S Hai mai repede la CT, ca sa-ti menajez ambreiaju :blah_:

Link către comentariu

:lol: tare asta,legat de masina bv circo sa te bucuri de ea in continuare mai ales ca acum ai si ambreiaj nou,cam scumput dar daca vrei sa faci o "fiara" din motorul asta investitia va fi maricica dar si bucuria pe deplin :) Asteptam sa vedem cum va fi cand o sa faci rost de toate materialele necesare pt a ajunge la puterea dorita :blah:

Link către comentariu

Iti multumesc. Imi doresc doar sa fie putin mai puternica. 170-180cp pentru o masina de dimensiunile si greutatea asta sunt ok, zic eu. Atat va primi, nimic mai mult. :P

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

A mai coborat ambreajul de cand l-ai schimbat? Adica prinde mai jos sau tot pe la mijloc inspre sus? Mie-mi prinde mai sus si nu stiu ce o fi... e gata sau ar trebui sa aerisesc ambreajul?

Link către comentariu

Prinde la fel ca in prima zi. Jos, sub jumatate din cursa pedalei. Singurul lucru schimbat este feelingul pedalei care s-a intarit ff putin.

O pedala tare poate atrage suspiciunea ca e pe duca dar mai intai as incerca o aerisire. Asta daca nu da semne concrete de uzura, cum ar fi patinarea.

Link către comentariu

Nu mai fi modest, cursa pedalei e extrem de buna.

Masina pleaca imediat cum ai ridicat piciorul de pe ambreiaj, undeva la sub 15% din pedala.

E extrem de bine! :)

Acu trebui sa-l incingi :D Mergem pe Cheia :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Foarte faina masina. Km multi fara probleme in continuare.

Nu te lasa pana nu-mi spui cum ai facut sa ti se aprinde acele si displaiurile cand pui contactu?Se poate numai acele sau numai displayurile?Poate ajung la vara la mare si ma holb mai de aproape la masinuta ta. jantele foarte faine asa mam gandit si eu sa le fac cand am bani(argintiu+gri).

Link către comentariu

Multumesc. Este o codare facuta cu Vagcom-ul cu care m-a ajutat un prieten. Sa ti-o spun nu stiu dar poti intreba aici Separat din cate stiu nu este posibil sa le faci...

Link către comentariu

Un topic cam sarac in poze ce-i drept...

post-16307-0-18142900-1303584848_thumb.j

post-16307-0-34009300-1303584922_thumb.j

post-16307-0-10016700-1303584938_thumb.j

post-16307-0-21006500-1303584949_thumb.j

post-16307-0-58073400-1303584967_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Inca cateva... :P

post-16307-0-13694800-1303585115_thumb.j

post-16307-0-53050900-1303585130_thumb.j

post-16307-0-22631100-1303585151_thumb.j

post-16307-0-57822900-1303585311_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Da, se cam incrunta cand nu e multumit de abilitatile mele. Drept dovada ca are si pozitia aceea aroganta :)).

Multumesc Adrian :icon_thumright:

Link către comentariu

Nu, dar am observat ca in Constanta a aparut bora care arata aprox la fel. Mi-au mai spus cativa prieteni ca ma vad prin oras si eu eram in Bucuresti :))

Link către comentariu

Foarte frumos arata! Simpla si cu mult bun gust! Bravo...tine-o tot asa!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!