Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Salut circoloco! de diminica de cand mi-ai trimis acel mesaj pe alt forum si m-ai directionat aici sa vad tot ce ai facut la masina, tot stau si citesc in fiecare zi (cat imi permite timpu), fiecare post in parte, fiecare poza si acum am reusit sa termin de vizitat si citit tot topicu. Din partea mea ca si al altora care ti-au mai scris, multe laude tie si masinii tale si admir eforul pe care il depui si pasiunea cu care lucrezi la ea. Iti doresc sa te bucuri de ea si sa ai parte doar de km plini de drumuri bune si fara evenimente neferecite!!!

...O super masina ;)

Link către comentariu

Multumesc junior07 pentru rabdare si timpul acordat. Bine ai venit pe forum. Bafta si tie cu masina :icon_thumright:

Link către comentariu

sper sa reusesc sa fac ceva din ea :P acuma numai sa dea caldura si ma apuc de treaba, ca deja unele piese sunt in portbagaj, altele sunt comandate... doar sa se mai incalzeasca putin pe afara ;)

...o intrebare: ce model e eleronu ala mic? model tim M sau ...?

Link către comentariu

Da asa il denumesc majoritatea. Eu l-am luat de la un priten care-l avea in garaj degeaba. Gasesti si cu un search pe google dupa denumirea asta. Cred ca este in jur de 150RON

Link către comentariu

Ma da "urata" masina mai ai :)) . :blah_: Ce sa mai zic.....aranjata cu foarte mult gust .Sa ai parte de ea si spor la frumusetea asta :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

circoloco... am o intrebare: tu cand ti-ai vopsit bandourile, le-ai smirgheluit? le-ai finisat cumva sau le-ai vopsit asa direct :unsure:

in rest numai buni si sanatate... :Driver:

Link către comentariu

Ca sa le vopsesti trebuie sa freci mult la ele. Daca la vopsesti doar asa sunt sanse foarte mici sa adere vopseaua. De asta nu prea se baga vopsitorii la bandouri, pentru au mult de frecat.

Asteptam si raspunsul oficial de la Circoloco. :)

Link către comentariu

Asa a fost si la mine..cum spune rudolf.s. Intr-adevar, multi zic ca nu se poate, doar pt ca e mult de smilgheruit la ele pana devin netede. In timpul ala probabil prefera sa vopseasca o bara din care castiga mai bine.

Ca tot postez acum...am comandat un short shifter OEM de Audi TT din aceeasi generatie cu Golf4/Bora. Piesa arata cam asa si reduce cursa schimbatorului pe verticala cu 20-30%

Codul si un mic DIY de pe vwvortex le-am postat aici

post-16307-0-12023200-1297443253_thumb.j

Link către comentariu

Foarte tare, abia astept sa montezi short shifeter-ul ca sa ne dai si impresii ca vreau si eu sa imi pun la Toledo . Cat ajunge cu totul toata treaba si cu manopera cu tot? Se poate intampla sa ai probleme cu schimbatul vitezelor de la asa ceva sau sa intre mai greu in viteze?

Link către comentariu

E plug and play treaba. Toata aceasta scadere a cursei se da din pozitia pinului de care se prinde acel arc (capatul cablului care muta pe verticala, mai este unul pt orizontala). Este vorba de cativa mm intre pozitia celui stock si celui de Audi TT. Pretul la volksman e 120RON iar la PBN 136RON parca. Manopera nu am idee dar nu cred sa fie prea mult. Eu nu ma bag sa-l fac singur desi e simplu daca te iei dupa DIY. Mi-e teama sa nu dereglez timoneria tocmai facuta si sa intre aiurea dupa...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Domnu Razvan, ai rabdare sa vin la capitala si ne apucam de demontat/montat, sau arzi de nerabdare :))

Felicitari pentru upgrade!! urmeaza ceva la interior ca sa fie complet? :blah_:

Link către comentariu

multumesc de raspuns rudolf.s si circoloco, intreb ca nu m-am consultat cu nimeni in privinta asta (am mai citit pe aici pe colo cate ceva, dar vream sa fiu sigur), desi ma cam gandeam ca ar arata si mai bine daca is netede bandourile...

spor la modificat circoloco :rolleyes:

Link către comentariu

Multumesc spor si tie. Cu short shift-ul, sa vina si vedem. Chiar sunt curios de el ca la banii astia chiar e ok :rolleyes:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am si uitat acest aspect :D. Zilele urmatoare dupa ce ii fac interiorul voi pune poze...

Link către comentariu

Mah...revin din nou si zic...superba masina. Ai gusturi nu gluma ;) toata stima. Azi am schimbat si eu jantele cu unele OEM tot pe 16. Vorba lu RedFighter...OEM e OEM.

Bafta in continuare!

Ai schimbat si scaunele smechere, hai baga pozele :P

PS: te astept pe la Sibiu :P

Modificat de h3llboy
Link către comentariu

De mult nu ne-am mai auzit. Mai surubarim una alta :D Cand da caldura chiar cred ca o sa ajung pe la Sibiu-Sighisoara. Cand se va intampla, dau un semn :icon_thumright:

Link către comentariu

Asa sa faci ;) ma bate gandu si pe mine sa fac farurile negre pe interior :P

Link către comentariu

Ar cam trebui, vad ca somezi :))

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

circoloco... ce mai face bolidul?? nu ai mai zis nimica despre el, ce mai mesteresti la el :question: ai reusit cu hort shift-ul ala?

Link către comentariu

Salutare. Inca nu e bolid dar sper sa devina putin mai agila :D. Am venit azi la Constanta ca sa schimb si eu rotile de iarna cu cele de vara. (poate fac si niste poze maine ca tot am uitat sa pun cu scaunele). Pe saptamana viitoare ar trebui sa ajunga noul ambreiaj si sa ma bucur in continuare :D

In rest mici chestii de intretinere: 4 bujii (erau din 2001 si mai era 1 pe jumatate buna), o revizie, buton reglare oglinzi ca s-a rupt. Cam atat :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!