Jump to content

CESURI BORD


madmaxtata
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Am un golf 1 din 84 si am ceasurile din bord ca cele din poza cu ceas, cu o singura mufa :P . Si eu nestiind care-i treaba am luat de la cineva ceasurile din poza 2 cu turometru dar astea au 2 mufe. Acum vreau sa fac si eu cumva sa am turometru.

Cel care mi-a dat ceasurile cu turometru mi-a lasat si capetele de la fire. Si v-am facut o schema a lor cum vin. Daca stiti cumva cum pot sa le leg sa pot face functional turometru. Precizez ca ceas de temp apa si pres ulei am separat, deci n-ar fi asa mare suparare daca nu ar merge.

Cele doua culori suprapuse din desen nu reprezinta 2 fire ci culoarea firului respectiv( negru cu rosu)

post-9333-1222890248_thumb.jpg

post-9333-1222890267_thumb.jpg

post-9333-1222890301_thumb.jpg

Modificat de madmaxtata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cine "culoarea necunoscuta" ce culoare este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

same issue la mine, doar ca la G2. Si acum caut bord cu o mufa, ca nu ma reusit sa aflu daca se paote transforma. Daca totusi afli ceva, zi si mie. Chair daca nu este similar, macar ca idee de udne sa caut sa usa incep.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

sus cu topicul, ca bordu vad ca mai are de asteptat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ceasurile din poza 2 sunt de golf mk2. de aceea nu se potrivesc mufele. daca mergi la un electrician se poate face totul functional.

daca nu ma insel semnalul de turometru vine pe un fir verde. mai mult ca sigur tu nu ai in instalatie acel fir. va trebui sa tragi un fir de la bord la terminalul 1 al bobinei de inductie.

Modificat de strumf11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

poate am mai mult noroc aici, caut schema pentru ceasurile cu 2 mufe, respectiv fiecare fir ce reprezinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei dragosh

am tras eu fir de la bobina,....si cand conectez la turometru,...se opreste motorul . culmea e ca pe alta masina merge turometrul ....ce sa fie oare?..ca din cate vad eu nu prea-i place cu turometru

Modificat de andrei dragosh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

are cineva semnificatia contactelor de la bord?? e usor de depistat firul de ceas, temperatura, benzina....dar restul?

asa arata noul bord ce vreau sa il adaptez masinii

post-1792-1238534023_thumb.jpg

nu stiu ce reprezinta pinii notati cu: 31, 56a, 49a, EGR, 61, 15.

Din pacate nu am poza cu cel de pe masina dar seamana cu acesta:

post-1792-1238534517_thumb.jpg

unde e ceasul digital este indicatorul de benzina

coduri luate de pe cel aflat pe passat:5 4401 097 00 / 321919033 ES / 6160263201

acesta are 14 contacte, iar primul 12....

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum vad madmaxtata ca dupa cum arata ce ai tu pe masina ar fi bun pentru mine.... :)

unde e ceasul digital este indicatorul de benzina

coduri luate de pe cel aflat pe passat:5 4401 097 00 / 321919033 ES / 6160263201

acesta are 14 contacte, iar primul 12....

madmaxtata, daca poti scrie ce reprezinta cei 14 pini (, dupa cum scrie pe folie...uhr, temp, oel, etc) , mi-ai ramine dator :) nu de alta dar masina e cam departe de mine si nu renteaza un drum sa citesc ce scrie acolo si apoi sa incerc sa potrivesc cablurile....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa incerc sa ma uit maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Caut si eu un ces de g1cu cesurile patrate doar cel cu vitezometru de 0km pina la 200 km nu stiti de unde gasec una sau de unde sal cumpar ms date de contact 0749835034

Modificat de pauljunior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!