Jump to content

AUDI A3 SPORTBACK


Johnny Bravo

Postare recomandată

Este compromis cauciucul. I-am pus un petec mare si sper sa ma tina pana in primavara.

Nu are nici 5000 km :(

Link către comentariu

Presiunea in roti...bato vina :) daca ai fi avut macar un 2.5-2.6 in roti poate scapai

Link către comentariu

Cam asta am înțeles și eu ca ar fi cauza, presiunea care scade din cauza diferențelor de temperatura, și ar fi recomandat verificarea presiunii săptămânal.

Link către comentariu

Avea 2.4, verificata cu cateva zile inainte...

Stiam de groapa si am trecut pe deasupra ei insa intre timp a mai iesit o bucata de asfalt pe care nu am putut sa o evit. 

Pentru ca stiam unde este groapa, nu am incetinit si cand a iesit bolovanul de sub masina din fata...

 

Oricum, parca in iarna asta s-au stricat mai rau ca niciodata strazile.

Cand s-o incalzi afara si schimb rotile, ma duc si la un service sa mai verific suruburi / piulite pe la articulatii.

 

Mai trebuie sa schimb si parbrizul, care a primit, cu ocazia cataroiului, doi pumni si are acum 3 flori.

Link către comentariu

Ai dreptate cu gropile, parca anul asta a fost mai rau ca in ultimii ani.

Imi pare rau de patania ta!

Link către comentariu

asta nu e cumva gropa de pe Bld. Timisoara cum te duci spre Plaza? ca stiu ca au astupat-o acum cateva zile ca era imensa

Link către comentariu

Azi era astupata, dar peste o saptamana probabil va fi tot acolo.

Sa fim seriosi cu presiunea in roti. cand a spart bolovanul in doua nu salva nicio presiune. Compozitia cauciucului de iarna oricum e mai moale.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

196.000 Km & still going well!

Am facut aseara revizia la motor , am schimbat un furtun mare de apa si lichidul de racire.

Urmeaza revizia la cutia de viteze, parbriz nou si reparat pragurile.

post-1861-14257197274172_thumb.jpg

Link către comentariu

Florea din dreapta este de la un BlackBerry pe care am vrut sa-l arunc pe bord dar care a nimerit intai in geam... Celelate doua au aparut dupa patania cu bucata de asfalt.

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Tari BlackBerry-urile astea colegu.  :)) 
La parbriz, mergi pe original? Am schimbat si eu anul trecut si am dat sub 800 de lei pe un Saint-Gobain. Daca nu gasesti pret mai bun, lasa-mi PM si iti spun de unde. Strict informativ, Pilkington mi-l dadeau cu ~400.

Link către comentariu

Nu m-am hotarat inca. Nu cred ca pun Saint Gobain. Am sa caut ceva mai ieftin. 

Acum am Saint Gobain si s-a spart de parca ar fi fost foita. Nu merita banii!

Probabil Pilkington sau Nord Glass am sa pun.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu era o intrebare :)

Vreau sa-i scot si siglele laterale si sa ramana doar inelele.

Cand o voi duce sa-i revopsesc pragurile si hayonul, le scot.

Link către comentariu

Pentru ca in Dorobanti exista proprietari de case care se cred stapani si pe strada din fata gardului lor si distrug masinile celor care indraznesc sa parcheze pe acolo. Mie mi-au zgariat hayonul, se vede si in poze, mi-au aruncat lamele la stergatoarele din fata si mi-au dat peste cap stergatorul din spate pana l-au distrus.

In momentul de fata, este singurul lucru pe care il pot face.

Nu am bani pentru motoras nou. Trebuie sa imi revopsesc pragurile intai.

Link către comentariu

Credeam ca numai in zonele marginase sunt specimene din-astea, dar ca sunt si in zonele bune.

Nu ai casco?

Link către comentariu

Hmmm, sorry atunci. Credeam ca era o idee de "tuning". In cazul asta no comment. Da, se vede zgarietura, pacat!

Link către comentariu

Credeam ca numai in zonele marginase sunt specimene din-astea, dar ca sunt si in zonele bune.

Nu ai casco?

 

Astia de Dorobanti sunt mai ai dracu', astia cheama si politia care tot lor le da dreptate. Dar daca va plimbati pe strazile alea cu nume de capitale, in special pe Paris, Praga, Belgrad, Londra, sa aveti grija pe unde calcati, ca sunt mai multi cacati pe jos decat in cocina la porc.

Nu mai am casco de mult. Ultima oara mi-au evaluat masina la vreo 7000 de euro si cereau 2000 euro pe an prima de asigurare. Si asta fara sa tina cont de ce am pus eu pe ea. Deci...

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!