Jump to content

AUDI A3 SPORTBACK


Johnny Bravo

Postare recomandată

  • 4 weeks later...
Johnny Bravo
Publicat (modificat)
20150522_114110.jpg

 

Modificat de Johnny Bravo
Link către comentariu
Johnny Bravo

Am curatat in WE in spatele carenajor din fata.

Iata cat noroi am gasit:

- sub aripa din stanga (aripa ce a fost schimbata acum vreo 2-3 ani si s-a mai curatat si atunci)

stg.jpg

 

- sub aripa dreapta (care nu a fost desfacuta in viata ei) sub care noroiul era pana sus pe carenaj, ud si mi-a si ruginit aripa, pe care trebuie sa o schimb

 

image.jpg

 

Mi-a luat 10 minute pentru ambele roti.

Curatati sub carenaje ca e usor si salvati aripile!

Link către comentariu

pfuai ce de rugina ai la praguri, fugi sa o rezolvi ca porma nu mai ai ce sa ii faci

Link către comentariu
Johnny Bravo

Aia care se vede e aripa si e trminata deja, Cand am tras de carenaj sa il departez a smuls si o bucata din buza sub care intra.

Trebuie sa cumpar alta aripa si ma duc sa le rezolv.

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Johnny Bravo

Cu ocazia implinirii a 200.000 km, masina a ajuns la tinichigerie pentru o rejuvenare.

Cu aceasta ocazie am reparat pragurile exfoliate, am schimbat aripa dreapta fata, care ruginise, am revopsit usile pe stanga si am reparat si zgarietura de pe hayon.

20150706_204743.jpg

 

20150706_204753.jpg

 

20150706_204825.jpg

 

20150706_204808.jpg

Modificat de Johnny Bravo
Link către comentariu

Chiar arata foarte bine si jantele ii vin manusa! Sa te bucure mult timp de acum inainte !

Link către comentariu

Buna ziua , nu va suparati , masina e noua sau e adusa "de afara" ?:))))))....felicitari , arata intr-un mare fel !

Jantele se tin bine de tot ! Bravo !!!

Link către comentariu
Johnny Bravo

Fratioare, masina ie din germania, a fost la o babuta care mergea cu ea la peata. A murit babuta si fata lu dansa nu-i place masina ca e veche si a preferat sa o vanda. Tzipla masina!

Se ducea de 3 ori pe zi la peata daia are multi chilometri da era drumu bun.

:)))))

Modificat de Johnny Bravo
Link către comentariu

:))  nu bate nu troncane si ie aer de jermania in roti domnuu'

 

L.E istoric full cu 10 euro scrie in el ce vrei tu (asta mi-a zis unu cand l-am intrebat de istoricul masnii pe care o vinde)

Modificat de RaoulS
Link către comentariu
  • 8 months later...

Ca un facut, cu 2 zile inainte sa o vand, un infractor d-asta cu masina pa Bulgaria s-a gandit sa vada daca harbul lui are airbaguri si s-a infipt in masina mea.

20160109_154544.jpg   20160109_154621.jpg

Rezultatul:

- bara distrusa

- armatura indoita

- suport bara distrus

- peretele din spatele barei, indoit

- hayon indoit

- stopurile de pe hayon rupte

Ca sa puna capac, asigurarea lui e facuta la singura societate care nu are corespondent in Romania. Drept urmare, trebuie sa o repar pe banii mei si sa dau acatiste sa ii recuperez.

Din 13 ianuarie pana acum, nu a venit inca confirmarea din Ceafalatia ca asigurarea astuia este valabila.

 

Intre timp am ajuns la 210.000 km, avem un cloncanit pe spate de care nu am scapat inca desi am schimbat niste brate si bucse. Saptamana viitoare urmeaza sa schimb si flansele la amortizoare si sper sa scap.

Urmeaza si schimbul de ulei si filtre, o verificare a senzorului MAP care face figuri si e buna de drum.

Modificat de Johnny Bravo
Link către comentariu

Ghinion....

Cloncanitul nu poate sa vina de la un arc rupt? intreb deoarece si eu am un sunet ciudat pana in 30-40 km/h si   problema vine de la arcul dreapta spate.

 

 

Link către comentariu

Nope! Arcurile sunt intregi. Am verificat chiar in seara asta pentru ca suspectam bieletele de la bara stabilizatoare. Dupa multe fataieli am concluzionat ca se aude din partea de sus ale amortizoarelor, adica de la flanse.

Am comandat unele noi, sa le montez si sa vedem...

Link către comentariu

Pacat de accident, important e ca nu s-a lasat cu victime. Ar trebui sa fie verificate mai strict masinile cu numere din afara tarii, multi nu dau doi bani pe reguli de circulatie sau pe masini.

Link către comentariu

La cum am simtit izbitura am zis ca m-a facut praf...

Ma bucur insa ca a fost doar atat, ca nu a fost afectata structura.

A fost ciudat rau.

Link către comentariu
  • 1 month later...
Johnny Bravo

Am reusit sa o si repar, pe banii mei insa. Astept BAAR-ul de 2 luni deja sa imi trimita oferta de despagubire si in fiecare saptamana cand sun mi se spune ca dosarul este la departamentul juridic... Niste comunisti. Au o scarba in ei...

Intre timp...

20160505_214359_HDR.jpg

 

Link către comentariu
  • 10 months later...

Nu am mai scris de ceva vreme.

Intre timp, cum spuneam, am reparat masina, mi-am recuperat in noiembrie si banii de la BAAR.

In vara am revenit la suspensia Bilstein si am mai schimbat discuri si placute de frana pe fata, furtune de pe spate, lichidul de frana, lanse si rulmenti la amortizoarele de pe fata, flansele spate si toate o-ring-urile de la tubulatura turbo.

In WE-ul trecut am facut un nou schimb de ulei si filtre la motor si urmeaza in curand sa schimb placute de frana pe spate, furtune frana fata, bielete anti ruliu fata si un conector de pe circuitul de racire pe unde pierd antigel :(

20160721_110543_resized.jpg 20160724_145349_resized.jpg 20160724_145356_resized.jpg 20160724_145408_resized.jpg


imagehost 

Link către comentariu

Imi mai trebuie cel de pe stanga exterior. Pe celelalte le am.

Link către comentariu
  • 1 month later...
Johnny Bravo

Bielete noi pe fata. 

Sa nu bata sa nu troncane :)

20170515_211246_resized.jpg

20170515_211254_resized.jpg

Link către comentariu
  • 5 months later...

Fuse si se duse :unsure:

Dupa 9 ani, a venit si momentul despartirii.

De miercuri, masina are un nou proprietar care sper sa fie la fel de incantat de ea precum am fost eu.

O masina exceptionala care probabil va ramane  cea mai pe care am avut-o.

Si ultima poza, inainte de despartire.

20171025_200638.jpg

Link către comentariu

Tocmai ce am dat follow la post, dat fiind faptul că sunt nou pe forum și am un A3 8PA. Îmi pare rău să aud că te-ai despărțit de al tău P8. Suntem cu unul mai puțini. Anyway, frumoasă mașină!

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!