Jump to content

Lipire pleoape faruri A4 B7


Serhino
 Share

Postare recomandată

Salut!Tocmai mi-am cumparat niste pleoape pt faruri si nu stiu cu ce sa le lipesc...E bine daca folosesc silicon?As vrea sa folosesc ceva ce s-ar putea curata in cazul in care le-as da jos.Si-a mai lipit cineva cu silicon?Cum se comporta?

niste poze...

.

.

post-11598-1220557748_thumb.jpg

post-11598-1220557821_thumb.jpg

post-11598-1220557866_thumb.jpg

Modificat de Serhino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am lipit si eu niste pleoape cu silicon transparent.Am avut o Solenza la care am facut operatiune asta. M-a tinut 2 ani (dupa care am vandut-o...cu tot cu pleoape). Tine destul de bine. Intr-o seara un "om de bine" a vrut sa mi le fure. A reusit sa desfaca un colt al pleoapei dar nu a reusit sa o dezlipeasca pana la capat, asa ca a rupt-o (crapat-o) dupa care am relipit-o si asa am si vadut-o.

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU LIPI CU SILICON. Am aflat si eu la timp de la unii si altii care au folosit asa ceva. Ataca geamul farului si ramane patat. Poate ca la un moment dat vei dori sa le dai jos (sau cand o vinzi viitorul proprietar nu va dori pleoape) si va ramane urma. Eu le am lipite (si iti recomand cu incredere) sa folosesti banda dublu adeziva din aceea Bison. Costa 6 RON parca o rola in Cora si intra maxim 2 role. Tine bine inclusiv la presiunea de la jet cand mergi la spalatorie sau de la stropitorul de faruri (nu m-am uitat atent sa vad daca ai sau nu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o sa le lipesc cu banda...tocmai am vazut la un logan care avea cu silicon iar unul din faruri a ramas patat intrucat a iesit silicon pe sub pleoapa si omul a zis ca nu s-a mai dus...Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu le-am lipit cu silicon... si au iesit super bine... nu imi fac probleme pt far..am mai lipit si pe un vw si pana acum nici o problema.

poza :) :

p1000782ssshc8.th.jpgthpix.gifp1000780ssssssszn6.th.jpgthpix.gif

Modificat de d3Mon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce bine arata... parca o face un pic mai agresiva... n-are treaba cu farul ? lumineaza corect ? eu cu faruri adaptive ... nu or sa bata mai mult in jos din cauza la astea? :-s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ploapele nu iti creeaza nicio problema, chiar daca ai faruri adaptive.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serhino...eu am lipit la un logan cu picatura dar nu iti recomand cu asa ceva si nici cu silicon pentru ca ramane silicon dar se duce fara nici o problema ... asteptam poze cu ele montate si vopsite :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai o le pun cu silicon pana la urma...poze pe vineri incolo ca mi-a venit si bara si grila de S4 si le duc miercuri in service la vopsit :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

E o idee buna cu banda dublu adeziva dar merge si cu silicon. Dar atunci cand ai achizitionat pleoapele nu ti a dat si solutie pt lipit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Apeleaza la un atelier specializat, am inteles ca iese brici...si nu e scump!

Eu tocmai am facut programare pentru marti saptamana viitoare (la un atelier de tuning in Bucuresti) sa-mi lipeasca o pereche de ploape si un eleron spate. Cred ca gasesti niste baieti priceputi si cu dispozitive special destinate lipirii (prese) si in orasul tau.

Va tin la curent cum au "iesit"...Cand vor fi gata!

Modificat de AutoMattyC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!