Jump to content

fixare proiectoare


leventebest
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare se pot fixa in vreun fel proiectoare daca nu mai am bara fata? M am uitat pe la mai multe firme si am gasit proiectoare universale cu diferite sisteme de prindere, dar nu stiu unde le as putea prinde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

proiectoareautobechalogwy3.jpgproiectoareautobechalognf3.jpg

asa ceva se poate pune pe o broscuta?

Modificat de leventebest
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara bara poti sa prinzi proiectoarele in suportii de bare, se poate face ceva foarte simplu cu o platbanda. Daca nu mai ai nici suportii solutia ar fi sa fixezi direct in aripa undeva in partea de jos, dar eu nu as face asa ceva, nu cred ca arata bine si mai implica si gaurirea aripilor.

Proiectoarele din a doua poza seamana foarte mult cele Hella care veneau ca accesoriu in anii '70 pentru broaste, asa ca astea ar fi cele mai potrivite.

Uite asta e o prindere originala de proiector, "bucla" venea fix pe suportul de bara si nu trebuia sa dai nici o gaura in bara sau suporti:

2067526.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai am nici suportii de bara dar aia sunt usor de facut, am facut un suport pt o bara pt ITP cand am imprumutat niste bari. Pt proiectoare iti trebuie vreo aprobare de la RAR sau merge si asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
nu mai am nici suportii de bara dar aia sunt usor de facut, am facut un suport pt o bara pt ITP cand am imprumutat niste bari. Pt proiectoare iti trebuie vreo aprobare de la RAR sau merge si asa?

Nu iti trebuie nici o aprobare, dar trebuie sa fie mai mici de 85 de W, si sa fie pozitionate sub "bara" . (Normal ca tu o pui sus ca la noi toti :251: dar ii imbrobodesti la ITP ca asa vine masina din fabrica pentru modelul tau si te lasa in pace).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!