Jump to content

Probleme geam electric


KMZ
 Share

Postare recomandată

Stie cineva cate kilograme are usa de golf 3(modelul in doua Usi) ca vreau sa cumpar de la cineva si curierul ma omoara la tax are.rog raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca peste 10 kg, e f grea mai ales cea de la modelul in 2 usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesc deloc pe net.vroiam sa stiu daca merita sa FAC sau nu tranzactia.cineva spunea ca are cam 30 kg completa.oare asa sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat 2 usi de g3(in 4 usi) si pot sa-ti spun ca o usa cheala cantarea undeva intre 12-15Kg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am reusit sa montez  si eu geamuri electrice,deocamdata numai pe partea dreapta,fata,macara si motoras am de pe un seat cordoba,potriveste la fix fara nici o modificare functioneaza perfect,singurul dezavantaj este ca nu coboara pana jos,ramane afara vreo 3 cm...acum am si o antrebare ,eu am legat foarte simplu un fir tras de la panou de sigurante(+)o siguranta de 10 ah si fir pana la butoane(nu stiu de la ce masina provine)dar face treaba bine,,,acum intreb am nevoie si de un siguranta termica,ca sa nu ia foc masina????? este ,obligator sa pun si o siguranta termica ,,si unde gasesc asa ceva.

post-131508-0-20793800-1426618715_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in momentul cand geamul ajunge jos sau sus motorul mai este alimentat o perioada de timp si consumul de curent creste iar daca consumul este prea mare acea siguranta termica se incalzeste si decupleaza curentul si astfel instalatia e protejata,de gasit gasesti la magazin sau dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intre timp am gasit din dezmembrari,de la un golf4,gratis,(baieti nu o stiut ce este)inca nu am montat,nam avut timp,dar despre magazin la toate am fost,in TG MURES iar cand am cerut,se uita la mine parca am omorit pe cineva,la un singur magazin am gasit (ORIGINAL)dar pretul era aproape 100 lei,............dar acum cum vine legat?sa pun dupa siguranta la +.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,pe firul principal de curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, problema sta in felul urmator; este vorba de un golf 3 doua usi cu geamuri electrice, cand o cumparasem confortul la geamuri functiona si pentri urcare automata si pentru coborare , iar in momentul de fata doar coborarea eate automata , urcarea nu se mai face automat. Setare tot am incercat dar nu functioneaza, precizez ca motorul din dreapta l am schimbat odata ca intrase apa in el.Ma poate ajuta cnv cu un sfat , ce sa verific , cd sa inlocuiesc pentru a fun tiona dinou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bestshrotparts

Trebuie sa resetezi modulul de confort. Caută pe Google cumsa faci ăsta. De obicei se tine 10 sec. În sus butonul de la geam și după 10 sec în jos de la același geam. Dacă nu se poate sa aibă o piedică gemul când urcă sau ceva îi îngreunează urcarea Cum ar fi mizerie sau chederul stricate sau ușa strâmbă etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_mihai

G3 nu are modul de confort,verifica firele din mansonul de cauciuc dintre portiera si stalp,sigur ai fire rupte pe acolo,mai poate fi si din contactele de la butoane,se depune praful pe ele si nu mai fac contact la actionare,in cazul asta ar trebui desfacute butoanele si curatate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare. Stie cineva daca macaralele electrice de la un golf 3 in doua usi, merg pe modelul in patru usi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai normal ca doar cele de pe fata.Ca pe spate nu are :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a intrebat daca de pe modelul in 2 usi merg pe cel in 4 usi.

daca vrea sa puna pe una din usile din spate nu i se potriveste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut au si eu o problema destul de comuna vad geamul electric de la sofer nu mai vrea nici sa coboare nici sa urce. Am desfacut fata de usa , am dat macarua jos cu tot cu motoras am dat motorasu jos la probat la bornele la baterie si am masurat cu aparatu de masura sa ved ce tensiune imi vine in mufa care alimenteaza motorasul si imi vin decat 5 volti. Intrebarea este : problema este din cutia cu circuite electronice sau din instalatie si daca este din cutiuta mai este vreo sansa de reparatie sau cere alta ???

Aceasta ete cutia cu problema

Modificat de B220YAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut am si eu o problema cu geamurile electrice spate. Macaraua si butonul funcționează dar daca le montez pe usa nu am nici o comanda. Macaraua si butonul le-am verificat pe alta usa. Si funcționează.  Nu imi merg ambele parti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai curent, verifica instalatia electrica. De obicei in stalpul masinii, in mansonul de cauciuc se rup firele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica sa nu fie activat butonul pentru blocarea geamurilor spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are buton pt blocare :( asa am luat masina . O lopsi butonul acela si daia nu merg ?

Am verificat si firele si sunt ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa nu aiba buton pentru blocare? Butoanele pentru actionarea gemurilor spate sunt langa butonul de dezaburire al lunetei. Intre cele doua butoane este un altul care blocheaza actionarea geamurilor spate de pe manerele usii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu a avut asa ceva cand am luato. O sa caut prin bord mufa . Cum arata mufa ? O poza ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat butonul dar nu gasesc mufa . De unde pleaca mai exact ? Din usa de la sofer sau din alta parte ?  Tin a a mentionez ca asa am luat masina si pana acum nu am avut golf cu 4 geamuri electrice. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti revin cu o noua problema legata de geamuri...se potriveste motoasul de la macaraua din stanga la macaraua din dreapta? pe stanga mi-am rupt cablul ala de sarma si am desfacut motorasul iar macaraua am aruncat-o. in dreapta nu se mai ridica definitiv geamul si ramane cun cm deschis , ziceam sa incerc motorul din stanga poate e mai bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!