Jump to content

Ventilator Ibiza 1.2


faraonu
 Share

Postare recomandată

mai sunt si alte cauze pentru care nu merge alectroventilatorul pe prima treapta? am fost la un electrician, a legat pe direct si pleaca doar treapta 2. ma gandesc sa nu fie totusi un fir impuscat...o rezistenta ceva...Stiu ca motorasul ventilatorului este capsulat si trebuie rebobinat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

)O rezistenta din motoras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si intrebarea mea este: se mai poate repara tinand cont ca este capsulat? azi am fost pe la mai multe firme, si sub 700 de ron nu am gasit nici un electroventilator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Chiar nu stie nimeni daca se poate repara?

Si la masina prietenei mele (Ibiza din 2007) s-a ars treapta I, iar cei de la service au spus ca trebuie schimbat (si costa in jur de 1000 RON).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare. Vad ca nu s-a mai scris de mult pe acest topic. e prima oara cand scriu aici. acum 3 luni m-am pricopsit cu o ibiza 1.2 din 2002. am vazut in fata ca sunt 2 electroventilatoare. cel mare am vazut ca functioneaza cand am dat drumul la aer dar numai dupa ce s-a ridicat putin apa. cel mic este efectiv blocat. nu se poate misca sub nici o forma. cred ca e inchilat cumva. spuneti-mi si mie daca e periculos sa umblu asa mai ales ca vine perioada calda.

Micuta dar a noastra :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e periculos. Daca e blocat mecanic si masina il alimenteaza odata cu cresterea temperaturii se arde motorul sau se arde o siguranta cum ti-e norocul, iar ulterior se supraincalzeste motorul masinii. Trebuie sa vezi daca sunt blocate paletele in ceva sau e blocat intern motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!