Jump to content

Accesorii Interior


SyncMaster
 Share

Postare recomandată

am citit si mam gandit sa postez si eu stie cineva unde se gaseste clapeta de la torpedou o am rupta si nu stiu unde o pot gasi g3 meu e fara airbag modelul normal.

Intreaba-l pe Volksman daca mai are, au am cumparat de la el si ma costat piesa in jur de 35 ron +transportul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    32

  • Amedeo

    31

  • Dobro GTI

    24

  • eleet

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Primul pas

Posts: 34

Joined: 7-January 09

Member No.: 39.151

Oraş: Buzău

Maşina: volkswagen golf 3 AAM 1994 1.8 75 cp

Warn: (0%)

stie cineva daca exista capac (ala de plastic) pentru motoarele AAM 18

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
salut as vrea sa stiu si eu cam cat m-ar costa 4 arcade de aripi si un eleron pt un golf 3?

Pai depinde...le vrei noi sau din dezmembrari???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paul am vazut k ai suport de pahare la vento..unde se poate gasi asa ceva?..ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat cateva pentru colegi de pe vwvortex. Alt coleg a gasit o alta sursa, vezi in paginile anterioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Daca te ajuta, ai aici part number:

post-12033-1219830870_thumb.jpg

salutari azi am reusit si eu sa rup clapeta, cum am citit sa incerc la volksparts sau dezmembrari, dar cum pot sa deschid torpedoul? astept sfaturi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu o surubelnita.

La volksparts e 30 de lei cea pt. bord fara airbag si 50 de lei, cea pt. model cu airbag. Am luat eu una de la volksman si e totul in regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in final am rezolvat problema cu putina Diy (do it yourself :D ). cu greu am reusit sa deschid cu surubelnita dar depinde unde incearca omu pe youtube am gasit filmuletu care m-a ajutat

dar nu acolo trebuia sa incerc cu surubelnita ci mai jos putin :img0247mod.jpg,

dupa ce am deschis am vazut ce s-a rupt si ce trebuie sa apas daca vreau sa deschid torpedoul:img0243mod.jpg

am vazut ca daca fac o gaura dupa spatele manerului ajung aproape unde trebuie sa apas sa deschid deci gaura cu poza din fata:img0246dfe.jpg

din spate:img0249.jpg,

nici nu se vede ca e dupa maner :)) : img0245x.jpg.

in fina montata inapoi:img0247uwz.jpg

deci am rezolvat problema in cateva ore fara bani si nu o sa mai am problema de blocare (daca cumpar unu nou si sunt undeva la munte etc cu acte sau altceva in torpedou si iar blocare..... :rolleyes: ) acum am un torpedou super safe nici daca e deschis nu se poate deschide (oricum prea repede :cheers: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inele ceasuri bord

post-6155-1247860421_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin tare bine inele cromate. de unde le-ai comandat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare cat se poate de serioasa daca tot discutati despre accesoriile de interior. Vreau sa desfac si eu manerele de la macara, de la geamuri si nu reusesc. Am bagat surubelnita in speranta ca o sa gasesc vreo siguranta dar fara succes . :D Stie cineva cum se desfac ? :D Multi imi ziceau ca trebuie luate cu ,,japca`` :P) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin tare bine inele cromate. de unde le-ai comandat?

De pe okazii.ro, e un anunt la 100 lei setul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare cat se poate de serioasa daca tot discutati despre accesoriile de interior. Vreau sa desfac si eu manerele de la macara, de la geamuri si nu reusesc. Am bagat surubelnita in speranta ca o sa gasesc vreo siguranta dar fara succes . :( Stie cineva cum se desfac ? :) Multi imi ziceau ca trebuie luate cu ,,japca`` :P) .

ia-le tu cu japca ca dupa aia tre sa le iei cu bani :) cercul ala de plastic trebuie inpins in sus...s-au depinde in ce pozitie a fost montat....incearca sa il dai intr-o directie.....poate te ajuta baietii cu ceva poze......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc poate reusesc. Inca ceva legat tot de interior :blink:. La masina mi-a facut cineva tinichigeria si cand a lucrat a desfacut usile si le-a lasat suspendate :(. Si cum a tras ca idiotu mi-a desprins un furtun la inchidere. Se aude un pasait in dreapta undeva sub bord. Cei cert usa nu mi se mai inchide, pasaie mult si in plus se pare ca nici difuzorul din usa nu mai merge. Ce sugetii imi dati ? Sa desfac bordul ? sau panoul la usa ? Va multumesc !

Va cer ajutorul pentru ca la ala nu ma mai duc in veci, si-a batut joc de masina in ultimul hal, chiar daca a lucrat super bine, mi-a stricat toate difuzoarele, mi-a ars plafonu :angry: si mi-a umpluto de funingine.

Astept raspunsul vostru. Mii de multumiri inca o data !

Modificat de untouchablle
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ untouchablle

Uite o poza aici...

Apuci inelul ala ca in poza si impingi cum arata sageata.

Removing door panel.pdf Cum sa desfaci fata la usa.

Removing_the_Door_Panel.pdf

post-14771-1248034612_thumb.jpg

Modificat de CVA G3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru inceput ar fi indicat ca sa dai fata de usa jos...sa vezi poate descoperi ceva...iar daca nu desfa doar torpedoul masini iar daca nici asa nu descpoperi problema sa desfaci bordul.

dar cum vine un fasait... :D adica de la difuzor cade...ce ar mai putea sa iti smulga...ma documentez putin si revin cu detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ untouchablle

Uite o poza aici...

Apuci inelul ala ca in poza si impingi cum arata sageata.

Removing door panel.pdf Cum sa desfaci fata la usa.

Multumesc mult! Raman dator ! Nu de alta dar idiotii mi-au bagat surubelnita, au tras de ele si le-au zgariat ca naiba. Aia de la prima vopsitorie, ca doar de aia am renuntat sa o mai fac la ei.

pentru inceput ar fi indicat ca sa dai fata de usa jos...sa vezi poate descoperi ceva...iar daca nu desfa doar torpedoul masini iar daca nici asa nu descpoperi problema sa desfaci bordul.

dar cum vine un fasait... ;) adica de la difuzor cade...ce ar mai putea sa iti smulga...ma documentez putin si revin cu detalii

Fasaitul se aude de la inchidere aceasta fiind pe aer :P iar difuzorul nu se mai aude deloc :P. Presupun ca la usa acolo la imbinare s-a desprins cumva furtunul acela galben, un furtunas din plastic sau cauciuc ce o fi... care vine tocmai din portbagaj si se imparte in 2 : usa stanga si usa dreapta ( e in 2 usi golfu ).

O sa va zic daca am reusit ceva cu ea. Abia maine ma duc sa o iau de la vopsitor ( sper ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salutare.uitandu-ma azi pet la ceva masini am gasit asa ceva.imi poate spune cineva ce este de fapt,ca sunt tare curios.mersi:)

post-42929-1250347492_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cam ce poate face mai exact...? :vaidecapulmeu: ca mi-a starnit curioziatea si mie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mai precis, ce face acest nokia sound sistem?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin si eu cu o schimbare la masina....si anume..fetele la portiera....daca reusesc poate schmb si plafonul....as vrea sa va dati si voi cu parerea.....era mai bine daca mergeam p crem??

http://yfrog.com/58p8160479j

http://img188.imageshack.us/img188/6749/p8160479.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

mi-am nenorocit volanul si vroiam sa-l repar.habar n-am cum. nu vreau imbracatoare sau alte falsuri. am vazut ca pielea respectiva care imbraca volanul se poate descoase/coase fumos pe volan. se gaseste asa ceva? ati mai facut asa ceva?

Mi-ar trebui si camasa de la schimbatorul de viteza si manerul de la frana de mana. Deci tot setul. Aste doua cred ca se gasesc usor cu volanul insa nu stiu ce sa fac.

va multumesc.

catalin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!