Jump to content

Accesorii Interior


SyncMaster
 Share

Postare recomandată

am deschis acest topic pentru , cateva accesorii de interior . cum ar fi ...manerele de la usi , de unde le gasesc de metal , sau cromate ca la golf4 ?

si inca ceva ce ma intereseaza , unde gasesc manerul ala de tragi sa deschizi torpedoul , e model 1996 , cu airbag , cel cu torpedoul jos , si manerul rotunjit . am tras de el putin cand era inchis si s`a rupt :) ma seaca sa`l vad asa fara maner :( oare gasesc la wolksparts ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    32

  • Amedeo

    31

  • Dobro GTI

    24

  • eleet

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

Daca te ajuta, ai aici part number:

post-12033-1219830870_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

last pot sa te rog sa imi dai part number-ul pentru componenta incercuita cu verde pe poza? deoarece banuiesc ca si sync are acelasi torpedou ca mine si acolo unde ai incercuit tu noi avem airbag. mentionez ca si eu sunt interesat de aceasta piesa si eventual de pretul ei.

ms anticipat.

post-1938-1219832592_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

lock cylinder 1HO 857 113 ansamblu de la pozitia 7

operating mechanism 1H1 857 147 piesa de la pozitia 19H

cover cap 357 858 133 piesa de la pozitia 22

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumim pt part number ,dar acum unde le gasim ? :)) floss , si al tau s`a rupt ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Le gasesti la oreice dealer vw, sau dupa cum ai spus in primul post la wolksparts.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel ca la tine si la mine era inchis cu cheia si nu am sesizat si cand am tras s-a rupt :)). o sa merg azi cand iau o pauza sa vad daca pot sa gasesc ceva. daca gasesc dau un semn cu un pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine la fel ..dar...sper sa nu fie vreo 100 ron sau mai mult , asa am auzit :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost astazi si m-am interesat pentru piesa de pe pozitia 19H. Mi-au spus ca este 50 RON (49,ceva) si ca se aduce doar pe comanda in 3-4 zile. Daca esti interesat da un semn si atunci o sa fac o comanda de 2 piese. eventual daca mai sunt interesati dati un semn.

o zi buna in continuare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da te rog , ia`mi`o si mie daca e la fel ca la mine , modelul `96 cu airbag , si cu torpedoul jos . cum ai luato ne vedem si iti dau banii + bere :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este piesa de la mine (cea din poza). banuiesc ca este exact la fel cu a ta.

eu marti de dimineata o sa trec pe acolo sa fac comanda deaorece luni sunt plecat din localitate si maine nu este deschis. imediat ce vine dau un semn si vedem cum facem sa ajunga in posesia ta. :icon_thumright:

post-1938-1220042512_thumb.jpg

post-1938-1220042522_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat eu cautare pe forum dar n-am reusit sa gasesc stiu ca parca mai demult am citit pe aici pe undeva cum demontez fetele de la usi ; Am retinut doar faza cu manerul insa nu stiu cu maneta de la macara cum sa fac ! Un sfat cine stie sau un link catre postul care contine explicatii va rog...

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este piesa de la mine (cea din poza). banuiesc ca este exact la fel cu a ta.

eu marti de dimineata o sa trec pe acolo sa fac comanda deaorece luni sunt plecat din localitate si maine nu este deschis. imediat ce vine dau un semn si vedem cum facem sa ajunga in posesia ta. :icon_thumright:

aha , asa e si a mea , doar ca a mea nu s`a rupt plasticul ala lung , la mine s`a rupt gaurile alea rotunde gen " balamale " unde intra ala de fier , cu arcul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

:)) ai idee unde pot gasi tapiteria cupolei? arata jalnic si vreau sa o schimb.

am un golf in 4 usi scurt fara trapa...

oare are cineva de pe forum? :offtopic:

erea sa uit...si un spoiler spate:D

eu sunt nou pe forum si nu pot sa deschid subiecte noi de discutie :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

sti cumva unde gasesc si eu chestia aia de la torpedou ? manerul ala mic ... cand mi`am luat masina nu`l aveam ! la ce pret se gaseste ! am un golf 3 Europe 1.9 TD din 93 fara airbag !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este piesa de la mine (cea din poza). banuiesc ca este exact la fel cu a ta.

eu marti de dimineata o sa trec pe acolo sa fac comanda deaorece luni sunt plecat din localitate si maine nu este deschis. imediat ce vine dau un semn si vedem cum facem sa ajunga in posesia ta. :)

ati gasit piesa 19H? cat a costat ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

smileyG3 , din cate am inteles eu din post-ul 17, tie iti trebuie un alt fel de maner, la tine torpedoul este in bord, unde la alte modele este airbag-ul. Am un prieten care tot asa avea nevoie de acel maner, nou era undeva la 150 lei, si l-a gasit pana la urma la schrott si si-a luat modulul de comanda pt ventilatie(consola centrala) si acel maner la 100lei, deci sfatul meu: cauta la dezmembrari, iesi mult mai ieftin.

Bafta all!!!

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ati gasit piesa 19H? cat a costat ??

am gasit piesa si a costat undeva in jur de 50 de ron in octombrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa lungi cautari:schimbator GTI-Edition, un pic uzat dar nu conteaza

post-6155-1231426912_thumb.jpg

post-6155-1231426988_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am andit sa pun bila 8 in loc de nuca la schimbator dar nu gasesc bila si un set e 75lei. ma puteti ajuta cu o bila neagra? :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde as putea gasi o usa pentru torpedou? la a mea nu mai are nimic din mecanismul din interior si de abia sta inchisa dar se deschide mai tot timpul, e varianta fara airbag.Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La majoritatea masinilor este stricat acest mecanism. Iti sfatuiesc, daca gasest la cineva, ia-ti 2 seturi:) Gasest (putin cam greu) la dezmembrari si la colegi. Succes

Modificat de Hubacska
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!