Jump to content

Informatii Audi a6 2500 tdi an 2000


marius1970
 Share

Postare recomandată

Fratilor vreau sa-mi cumpar un a6 din 2000 cu motor de 2500. Doresc si eu citeva date despre consum, pretul chitului de distributie, pareri despre model in general. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor vreau sa-mi cumpar un a6 din 2000 cu motor de 2500. Doresc si eu citeva date despre consum, pretul chitului de distributie, pareri despre model in general. Va multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>

chiar nu stie nimeni nimic ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca modelul la care te referi e 2.5 TDI, in varianta cu cutie automata in oras consuma in jur de 10-11, iar in regim de autostrada in jur de 8, viteze in jur de 160-180. Ce nu mi-a placut este faptul ca motorul pare destul de galagios la viteze mici & ralanti, in rest masina e ok (spatiu interior generos, mai silentioasa decat Passat-ul in regim de autostrada, f. potrivita pt drumuri lungi).

De ce ai vrea sa renunti la Passat in favoarea lui A6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca modelul la care te referi e 2.5 TDI, in varianta cu cutie automata in oras consuma in jur de 10-11, iar in regim de autostrada in jur de 8, viteze in jur de 160-180. Ce nu mi-a placut este faptul ca motorul pare destul de galagios la viteze mici & ralanti, in rest masina e ok (spatiu interior generos, mai silentioasa decat Passat-ul in regim de autostrada, f. potrivita pt drumuri lungi).

De ce ai vrea sa renunti la Passat in favoarea lui A6?

<{POST_SNAPBACK}>

E mult mai elegant iar modelul care l-am gasit are navi+. 14.000 euro la 170000 Km e mult ? Are cutie manuala 6 trepte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul care l-am condus eu avea un pic peste 190.000 si nu prezenta semne de batranete, motorul perfect uscat, nu consuma ulei, nu scotea fum, caroseria si interiorul in stare perfecta....

Km nu sunt asa de multi, depinde si cat circuli tu anul si in ce conditii. Eu personal nu as cumpara la km respectivi pt ca fac cam 40-50 mii pe an. Despre preturi nu pot sa zic nimic, nu sunt la curent cu preturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca cwr vinde un A6 2.5TDI super dotat.. parca la mai putin de 14.000eur si e pus la punct cu distributie.. cu tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul care l-am condus eu avea un pic peste 190.000 si nu prezenta semne de batranete, motorul perfect uscat, nu consuma ulei, nu scotea fum, caroseria si interiorul in stare perfecta....

Km nu sunt asa de multi, depinde si cat circuli tu anul si in ce conditii. Eu personal nu as cumpara la km respectivi pt ca fac cam 40-50 mii pe an. Despre preturi nu pot sa zic nimic, nu sunt la curent cu preturile.

<{POST_SNAPBACK}>

Mai mult de 15.000 km pe an nu am facut niciodata (servici casa, o data pe an la mare, de doua ori la munte, etc).

Motorul asta de 2.5 tot PD este ?

Si inca ceva. Nu renunt la PASSAT. Ramane sa-l conduca mia molia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca cwr vinde un A6 2.5TDI super dotat.. parca la mai putin de 14.000eur si e pus la punct cu distributie.. cu tot

<{POST_SNAPBACK}>

E avant nu-mi place. Si mai are si unele probleme (motoras,bla bla) :)

Modificat de marius1970
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te sa il vezi si iti schimbi total parerea.. si eu am avut prejudecati cand am zis ca e break.. interiorul e incredibil.. macar sa stii cum ar trebui sa arate un A6 dotat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te sa il vezi si iti schimbi total parerea.. si eu am avut prejudecati cand am zis ca e break.. interiorul e incredibil.. macar sa stii cum ar trebui sa arate un A6 dotat

<{POST_SNAPBACK}>

Ce dotari are ca nu am gasit nimic despre el. Cel pe care l-am gasit eu are: comp.bord, pilot automat, cd cu magazie 6 cd, incalzire in scaune, 4 geamuri electrice, jante aluminiu, reglaj lombar + scaune electrice fata.

Are poze pe site ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca cwr vinde un A6 2.5TDI super dotat.. parca la mai putin de 14.000eur si e pus la punct cu distributie.. cu tot

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote

E masina de pe autovit B 66 cwr ?. Dar unde e navigatia ? Si e 15.300 parca nu sub 14.000

Modificat de marius1970
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

-Eu sunt posesorul unui A6 2,5tdi, 110kw-150 cp, 185.oookm, an 2000. La anii si km astia masina este impecabila, motorul nu simte km, parca zizi ca de abia si-a facut rodajul, consumul e 9,5-10/in oras, max 10,5 la 210kn/h,.

-Trebuie sa verifici starea debitmetrului care e un consumabil si te mai costa cam 300euro.

-In rest daca masina nu a fost liovita sau nu are alte hibe e impecabila, tinuta de drum e superioara.

-Sa nu uiti sa verifici si discurile de frina ca la km astia eu le-am schimbat.

-Ulei corespunzator, filtre si drum bun.

-Ai gasit pretul ptr un kit distributie?

Modificat de aas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-Eu sunt posesorul unui A6 2,5tdi, 110kw-150 cp, 185.oookm, an 2000. La anii si km astia masina este impecabila, motorul nu simte km, parca zizi ca de abia si-a facut rodajul, consumul e 9,5-10/in oras, max 10,5 la 210kn/h,.

-Trebuie sa verifici starea debitmetrului care e un consumabil si te mai costa cam 300euro.

-In rest daca masina nu a fost liovita sau nu are alte hibe e impecabila, tinuta de drum e superioara.

-Sa nu uiti sa verifici si discurile de frina ca la km astia eu le-am schimbat.

-Ulei corespunzator, filtre si drum bun.

-Ai gasit pretul ptr un kit distributie?

<{POST_SNAPBACK}>

Problema e ca chiar debitmetrul era bushit la 2.5 tdi pe care l-am gasit. Proprietarul lasa 100 euro sa-l cumpar eu dar nu am vrut asa. Mai ales daca spui ca costa 300 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca chiar debitmetrul era bushit la 2.5 tdi pe care l-am gasit. Proprietarul lasa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius, da masina de lui cwr este cu b 66 cwr si are navigatie originala cu control intre scaune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!