Jump to content

Ambreiajul vibreaza ....


victori
 Share

Postare recomandată

1967 motor de 1300 nou, frane bune , estetica asa si asa, probleme in trepta 1, tremura rau cand plec de pe loc, si momentan marea problema : capota blocata deci nu pot sa alimentez. in rest functionala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

COANE, ASTA SUNA A AMBREIAJ OVALIZAT SAU NESTRANS CA LUMEA, NU A PROBLEMA LA CUTIE !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:ok: 100% ambreiaj (cel mai probabil plaka).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sunt patzit, de-aia stiu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu zic ca placa ar putea fi ovalizata dar nu vreau sa il influentez..(ca doar am una noua in debara)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sa intrebe si un mecanic....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai sa va pun. placa e schimbata , nu cu una noua dar cu una care parea buna , nu am masurat ovalitaeta sau bataia ca nu am avut cu ce. placa am reglat-o pe motor , adica am reglat discul pe care calca rulmentul astfel incat sa fie plan. ce nu am verificat este bucla cablului de ambreiaj, asta este urmatorul pas pe care vreau sa-l fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radui, zici ca si tu ai avut problema asta ? cum ai rezolvat-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oarecum pe ocolite: am avut masina la un mecanic, mi-a dat jos motorul, nu mai stiu pentru ce, si dupa remontare nu mai aveam problema... de aia banuiesc ca a fost ceva legat de pozitia ambreiajului....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai cred ca asa o sa fac si eu , o sa merg la un mecanic. asta dupa ce incerc eu tot ce se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Victor, tata, parca te-am auzit ca ai rezolvat buba, ceva cu cablul.... mai zi o data ca m-a innebunit coana-mare in ultimul timp cu chestia asta ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie i-mi tremura la plecarea de pe loc in treapta 1.

problema era burta de pe cablu de ambreiaj, aia de dinainte de pirghie, care tyre sa fie intre 25 mm si 45 mm, tre sa desurubezi fluturele din capul cablului sa scoti cablu si tubul acela scurt si sa bagi niste saibe intre tub si pirghie astfel incat sa faca acea burta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si la mine la fel.

Mrrrrrr, eu acolo nu mai am fluture, sunt doua piulite dintre care aia dinspre cap s-a intzepenit in rugina si mizerie .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nasol. verifica totusi asa sa vezi cata burta ai. daca nu incearca tousi sa le desfaci si sa cauti un fluture ca sa poti sa si reglezi cablul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa verific.

Da-l incolo, ca am incercat de 3 ori, voiam sa mai reglez cursa la pedala, ca e mare rau ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai incercat sa incalzesti piulitele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu flacara pe sub masina ??? n-am avut coraj ...!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

baga cu spray de desfacut suruburi de la PREVENT...e fff bun i-o l-am incer4cat si e mai marfa decit 2+2....e numai vreo 70 mii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, buna idee

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

io am desfacut o2 masini cu un spray....chiar m-am mirat de cit a tinut....iar a mea cel putin era rugina rau pe suruburi :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!