Jump to content

A6 C6 Facelift


Thheo
 Share

Postare recomandată

Are cineva informatii despre faceliftul la modelul curent de A6?

De genul:

- De cand se va putea comanda? Cand incepe productia? Cand este estimata prima livrare?

- Care este gama de motorizari? ( detalii.. )

- Care este exact lista de modificari fata de varianta actuala?

- Orice alta informatie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am vazut cateva poze cu modificarile la moul facelift. Din ce am remarcat eu s-au schimbat farurile(acum contin ledurile albe pt pozitii gen S6), s-a schimbat ff mult spatele care acum seamana mult cu cel de A5. La interior nu am observat nici o modificare majora. Cred ca poti gasi mai multe detalii pe automarket sau asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facelift A6

- spoilere fata/spate noi

- led-uri "daytime running" pt versiunile cu xenon

- led-uri pentru stopuri

- motorizari: 2.0 TDIe 136 CP, 2.7 TDI 190 CP, 3.0 TDI 240 CP, 2.8 FSI 190 CP sau 220 CP, 3.0 TFSI 290 CP

- la exterior 13 culori (+5 fata de modelul anterior)

- la interior, pe manerele de la portierele soferului si pasagerului exista o zona moale, special creata sa sprijini mana

- la interior, navigatie cu HDD 40 gb si bird's eye view

Cam atat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data lansarii in Romania o stii?

cuplul la motorizarile 2.7 si 3.0 tdi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe site la audi.de au aparut in sfarsit datele tehnice si pentru 2.7 apare 400Nm si 3.0 500Nm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Concluzia finala:

MY2009==A6 C6 facelift si in momentul asta daca din RO vrei sa comanzi un A6 o faci cu price-listul

vechi si cu preturile vechi, dar ti se va fabrica facelift si la momentul livrarii dupa luna octombrie

ti se va spune daca sunt diferente de plata.

Masina mea a fost probabil printre ultimele din seria C6 initiala.. dar nici ca mai vroiam sa astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si iata poze cu bolidul. Personal lucrul care imi displace este spatele. Dar fiecare cu gustutile lui.

Theo nu trebuia sa te grabesti cu A6-ele , mai bine mai asteptai un pic. My 2 cents. :D :Driver:

post-900-1223789481_thumb.jpg

post-900-1223789495_thumb.jpg

post-900-1223789505_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un studiu mai atent, nu mi se mai pare asa spectaculos.

Mai interesant e botul la A7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si iata poze cu bolidul. Personal lucrul care imi displace este spatele. Dar fiecare cu gustutile lui.

Theo nu trebuia sa te grabesti cu A6-ele , mai bine mai asteptai un pic. My 2 cents. :) :cheers:

Nu este asa simplu. Oficial masina in romania se lanseaza sper sfarsitul acestei luni, deci 100% sigur puteam

fi doar daca dadeam comanda mai incolo si eu unul nu mai vroiam sa astept. Pe de alta parte, conditiile

financiare si de livrare pe care le am obtinut nu se puteau aplica si la facelift...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost sa ridic masina de la PBN. Prin amabilitatea cuiva am intrat in zona unde se tin masinile noi si nelansate. Erau audi a6, rs6 , golf. Revenind la A6 nu stiu ce sa zic..hmmm parerile mele sunt impartite. La interior nu e mai nimic schimbat. Puse unul langa altul cele doua modele arata ca exista mici diferente intre ele , dar parca totusi prea putin. Farurile cu led sunt exact ca cele de pe RS6 numai ca nu au pleoape si ledeurile par un pic altfel dispuse. Interesant au si un bec H7 in soclu, chiar daca au si proiectoare in bara. Cat despre spatele masinii....hmmmmm trebuie sa va placa, mie unul nu imi place. Asta e strict ce am vazut, ma asteptam totusi la mai mult de la acest facelift.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am patit o buba cu masina, astfel ca am bara fata sparta si m-am gandit sa profit de acest incident sa imi pun bara de asta noua de facelift.

Am pus masina mea langa una face-lift si nu imi dau seama de nici-o diferenta intre cele 2 bari referitor la imbinarile la aripi, faruri..etc

Insa cei de la PBV2 spun ca nu se potriveste ca ar fi mici diferente.. cum pot afla sigur ? eu cred ca ei vor doar sa nu se complice sa riste

sa ia piese aiurea or something..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am mai primit raspuns si de la altii ca nu se potrivesc piesele, asa ca a trebuit sa ii cred pe cuvant.. e posibil doar

daca schimbi toate elementele din fata ( aripi, bara, grila, faruri.. ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiam ca sunt magari si ca nu le convine sa se complice.. din pacate neavand cum sa testez nu am vrut sa risc... eu insa la momentul asta vroiam sa schimb bara in primul rand.. poate in celelalte parti

difera bara.. totusi bine ca nu difera la faruri, la urma urmei vroiam partea de leduri, bara noua nu ma entuziasmeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to A6 C6 Facelift

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!