Jump to content

Passatul Meu


ionut b

Postare recomandată

fabricatie 1995,motorizare...1z,abs,2xairbag,geamuri electrice fata,oglinzi electrice,proiectoare,jante 15 borbet[am scris corect?},scaune recaro[model].masina are...multi km,dar merge beton[dupa mari interventii,dar e masina mea cu care trebuie sa ma laud].

post-22549-1217173140_thumb.jpg

post-22549-1217173175_thumb.jpg

Link către comentariu

Imi aminteste de balenuta mea alba. Super masina. Fiabila, robusta, rezistenta ca un tanc si sa nu mai zic de spatiul oferit.

Felicitari si multi km cu ea.

Link către comentariu

sa o stapinesti sanatos...si fara incidente ...oricum...fara comparatie cu mindria nationala....caruta cu coviltir DACIA...

Link către comentariu

va multumesc foarte mult si aceeasi multi km si pentru voi,bineinteles fara evenimente neplacute.am sa incerc sa am grija de ea si de acum incolo,macar 4ani.la cata ceara mi-a mancat de 3ani macar 4 sa mai tina!!! :icon_cool:

Link către comentariu
  • 5 months later...

manca-u-ar tata frumoasa e :D...mai pune niste poze ..modificari la ea ,cv ai facut?

Link către comentariu

O masina exceptionala din toate punctele de vedere.

Sa ai parte de ea si sa te bucuri la volanul ei cat mai mult.

Link către comentariu
  • 9 months later...

arata bestial masina....si culoarea imi place la nebuie....esti un norocos... :D

si oricum sa sti ca rezista mult modelul asta de masina....

eu am un 35i din 91' cu 260.000 km la bord si merge impecabil...mare...spatioasa...la drum lung e o placere sa mergi cu ea..

oricum...sa o stapanaesti sanatos...si sa mai pui ceva poze....

Link către comentariu
  • 9 years later...

astazi passatul din aceasta prezentare a prins 750 000km.

ca drept multumire a primit saptamana trecuta amortizoare,bucse,pivoti,bielete de directie ,frane,anvelope etc +plus o vizita destul de lunga la service.

2019 cred ca o sa fie ultimul an in care va mai circula din cauza restrictiilor de poluare.

motorul inca functioneaza bine,AC functional,toata electrica perfect functionala  mai putin incalzirea in oglinda dreapta.

zilele urmatoare voi pune cateva poze.

 

Link către comentariu

Mai aștepți 7 ani și o bagi la vehicule istorice :icon_cool:. Stai liniștit că la noi mai poți circula lejer multi ani fara restricții.

Link către comentariu

?nu cred ca va prinde milionul!masina e folosita de sotie pt o naveta de 14km zilnic si fiica mea (incepatoare) cand o prinde.

eu pun mana pe ea numai pt intretinere si cate un drum de probe sa vad daca e in regula.ici colea a aparut rugina.in partea de jos a aripilor fata,

pe la praguri si in jurul parbrizului.

masinuta e la mine din 2005 si singura problema a fost in 2007 cand surubul de la pinionul de distributie de la arbore a cedat

si a trebuit sa schimb chiulasa.

apoi gratie vw vortex am aflat ca e un defect des intalnit la aceste motoare,

solutia,cred ca am scris aici la timpul respectiv,a fost refacerea canalului de pana la arbore,inlocuit pinion si surub,dat doua gauri prin pinion pana in arbore si introdus doua bolturi care au rol de pana.paralel cu asta inlocuit fulia de la alternator cu modelul cu clicket,acesta fiind si cauza principala a deteriorarii canalului de pana si implicit a pinionului.(inertia si cuplul  prea mare la decelerari a alternatorului+accesoriile montate pe aceeasi parte a motorului)

Modificat de ionut b
Link către comentariu
On 7/27/2008 at 7:32 PM, ionut b said:

si un pic din interior.

post-22549-1217176302_thumb.jpg

Nu vad eu bine sau acum 10 ani avea 143.xxx km? :) 

Modificat de Radhoozzz
Link către comentariu

ba da vezi bine.la 136000 am cumparat-o eu.

la sfarsitul lui 2005 am fost la nurvil rm valcea pt a-mi pune tester pe ea,parca nu imi placea avansul si

am zis hai sa merg la reprezentanta.

atunci mi-au dat vestea proasta,au gasit-o in baza de date (nu mai retin ,in Germania sau aici) in 2004 cu 360000km.

mi-au spus atunci si ce interventii s-au facut la ultima intrare in service dar nu mai retin ce anume.

 

Link către comentariu

Pentru varsta pe care o are inca se tine bine! Felicitari ca ai pastrat-o atata timp! :) 

Rugina se rezolva.

Link către comentariu
  • 1 year later...

a mai trecut un an si...still alive!!!

acum 6 luni a primit cam totul la articulatii fata,

racord esapament,amortizoare,frane si..o trecere prin RAR

din motive de itp expirat.asta e ,mai uitam,mai neglijam.

index 1.jpg

index.jpg

Link către comentariu
  • 11 months later...

Din pacate aici spunem stop povestii, a suferit ca un erou tinand piept unui crysler lx 300 fara pedala de frana(2400kg).

M-a slujit aproape 17 ani cu bune ,cu rele si probabil inca mai rezista.

Ma gandeam in una din zile ,ce ar fi daca ar prinde o inmatriculare ca auto istoric,dar nu a fost sa fie.In ultimii 3 ani a circulat

  din ce in ce mai putin ,abea reusind sa stranga 5000km.

 Inca nu stiu ce se va alege cu ea dupa ce vor trece formaliatile de la asigurari,dar si acum imi pare rau sa ia calea remat-ului.

 

index.jpg

index1.jpg

index2.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!