Jump to content

Norma De Poluare Golf Ii


-A L E X-
 Share

Postare recomandată

Salut! As vrea sa stiu si eu ce norma de poluare este motorul de pe Golf II diesel de 1,6 din 1991-1992 masina !

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! As vrea sa stiu si eu ce norma de poluare este motorul de pe Golf II diesel de 1,6 din 1991-1992 masina !

Va multumesc!

NON - EURO!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vezi ca ai pe www.rarom.ro formular pentru cerere de "expertiza" .Printezi, o completezi cu datele masinii si te duci la ei sa-ti spuna ce norma este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

pai da, ca daca era inventata norma EUR -1, acolo incadrau astia G2.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista euro 1 in Romania, eu am inscris un urs din 93.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vroiam sa cumpar masina de care am scris mai sus, iar omu, in targ mi-a zis ca are motor 1,4i, i-am luat seria sa verific masina si am fost surprins sa aflu ca avea de fapt motor de 1,6i, si cei de la TESS (reprezentant VW & AUDI Brasov) mi-au zis ca se incadreaza la EURO I, am facut copie dupa brief si m-am dus la RAR. cei de acolo mi-au zis ca se incadreaza la EURO I.

deci MK2, motor 1,6i an fabricatie '88 se incadreaza la EURO I

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am hartie de la TESS(tatal meu lucreaza acolo) si pe baza hartiei date de TESS se face incadrarea si la RAR.

Modificat de Slazenger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se face pe baza niciunei hartii de la Tess.....Ei au o baza de date dupa care incadreaza autovehiculele. Fa cerere sa iti dea in scris ca nu e euro 1 masina aia!!! Eu am cabrio din 90 cu injectie, sonda lambda si cat si e euro 0. La fel si o alfa 33 din 91!!! Fa cerere altfel faci cartea si dupaia o sa ai surprize!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nemtii in baza lor de date zic ca masina aia e euro I de ce sa imi zica ai nostrii romani ca nu e euro I? o sa fac si ce zici tu, ca sa fiu sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nemtii au alte norme.....romanii le au pe ale lor, proprii....Spre binele tau o faci. Eu am avut surprize deaia te sfatuiesc sa faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este adevarat! Daca pe brief scrie ca e euro 1 atunci si aici se va inmatricula cu euro 1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baza lor de date nu e echivalenta cu a noastra intrucat nemtii nu au omologat euro-urile in anii in care l-au plantat pe masini ...astfel ca la ei pot fi trecute ca fiind un anumit euro iar dupa standardele RAR (care cred ca sunt si europene) este alt euro...

ca de altfel ei accepta si plantarea ulterioara de catalizatoare pe care le omologheaza dar daca aduci asemenea masina la noi nu vei primi nimic superior numai daca poate faci omologarea artizanala sau cum ii zice care costa proximativ 5000 ron si nici atunci nu cred ca te asigura careva de succes.

Ce se practica in schimb este aranjamentul...care se pare ca inca merge...ca sa "devina" masina un anumit euro peste noapte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este adevarat! Daca pe brief scrie ca e euro 1 atunci si aici se va inmatricula cu euro 1

Pana nu sti de la RAR nu este valabil ce ai scris ..daca vrei iti dau un link in care un baietas a venit cu o matza cu euro 2( scie EURO 2 nu shadstoff) pe brief si i-au scos-o noneuro...are poze si cu briefu nemtesc si cu CIul RAR cu noneuro...deci la noi nu e nimic sigur ..pana faci consultantza sau verificare propiu zisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este adevarat! Daca pe brief scrie ca e euro 1 atunci si aici se va inmatricula cu euro 1

n-a pomenit nimeni ca scrie euro 1 pe brief....la mine scria E2 si a iesit euro 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

pe carte la ultimile 2 caractere unde zice norma de poluare imi apare 08 (masina e un golf 2 1.3nz, 1989, inseamna ca e non euro ? de ce altele au 07 si sunt non euro ? care e diferenta dintre 07 si 08 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si care e diferenta dintre 08 si 07 ? ca si altele care sunt non-euro sunt 07, sa fie vorba ca e injectie si e 08 si carburatia e 07 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!