Jump to content

Capac Cotiera Passat B5


C o s m i n
 Share

Postare recomandată

Solutii la capitolul lucru nou nu sunt foarte greu de gasit; de exemplu: AICI dar 265 de euro fara taxe de expediere mi se pare foarte mult pentru un plastic amarat .

Solutii second-hand nu prea sunt decat pe la dezmembrari dar acolo raportul calitate/pret nu este unul satisfacator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

265 de euro pt o cotiera e prea mult pt mine...Chiar dc simt enorm de mult lipsa ei ! Gasisem la dezmembrari dar era de b5 si stiu ca nu se potriveste! o sa vad ce pot sa fac.Am tot cautat si eu dar fara succes.MS pt raspunsuri!Vitanul nu cred ca ma poate ajuta ..Nu!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Poti incerca si in Vitan, why not?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Buna ziua dragi colegi, sunt mai nou pe aici...

Revin la intrebarea care genereaza acest topic : cum se desface capacul cotierei in 2 bucati?

Vreau sa il retapitzez impreuna cu mansonul schimbatorului de viteza.

Din cele scrise de colegi nu am gasit / inteles.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai.. eu am facut asta cu vechea cotiera, dar chiar nu mai stiu cum am desfacut-o. Parca m-a ajutat si tapiterul. Dar sigur e ceva sistem de cleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut..am reusit sa rup un piciorde la capacul cotierei..l-am lipit cu bizon super glue si cand am incercat sa-l montez l-am rupt din nou...am vreo șansă sa-l lipesc sau trebuie sa cumpăr alt capac...

1476464106705-543019432.jpg

Modificat de nimsoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cotiera OE? Ca nu-mi dau seama...

B5 cumva?

Acolo e forta destul de mare, nu cred ca il mai poti salva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este oe si este b5. Sincer nici nu stiu cum s-a rupt. M-am trezit ca nu se mai inchide bine...cred ca pe la spălătorie au tras de el ca prostii

Modificat de nimsoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!