Jump to content

Montaj Inchidere Din Telecomanda


DCOZ
 Share

Postare recomandată

pai tu ai inchiderea cu telecomanda din fabrica pe masina? daca da, imi trimiti un PM cu anul de fabricatie si codul motorului si vedem daca putem rezolva si la tine.

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare......de 2 zile am o problema si nu stiu din ce cauza.....iata: am inchidere centralizata cu telecomanda si dupa ce deschid masina, cand inchid o usa mi se inchide si masina , asa tam-nesam

nu inteleg unde e buba, k asa merge sa o deschid , sa o inchid din telecomanda, dar de ce mi se inchide singura cand inchid usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan acea "rearmare" cum o numesti tu e ceva normal, masina mea are inchidere centralizata din fabrica pe vacum si face ala fel, dupa ce o inchid dupa cateva secunde se mai aude ceva ca si cum ar incerca sa o mai inchida o data.Nu trebuie sa-ti faci griji, e o masura de securitate destul de eficienta as zice eu.Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si tu o poza cu schema de la modul daca o mai ai,ca acu depinde de fiecare modul in parte sau modelul inchiderii centralizate poate a mai pus cineva la fel si te ajutam,problema cu rearmarea modulul are niste jumperi acu depinde cum a pus-o electricianul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdan din cate stiu nu am vazut in viata mea la nici un g3 cu ikidere centralizata pe telecomanda din fabrica sa faca asa ceva si nici la cele care se monteaza pe urma asa ca pune o poza cu skema de montaj si te ajutam.eu am pus multe module de inkidere si multe alarme pe diferite marci de masini pana acum kiar azi una si mai am si maine de pus una dar nu au facut niciuna asa cum face la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) De ce masacrezi limba romana? Incearca sa respecti regulile forumului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cumva se 'rearmeaza' atunci cand pui contactul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spionu nu stiu ce ai montat dar la faza cu rearmarea cam te inseli pt ca am fazut zeci de golfuri cu inchidere vacumita care dupa ce o inchizi fie din cheie sau din telecomanda se mai aude inca o data acel clink.. inainte sa cumpar masina am umblat prin pietele de masini 4 luni si cele care aveau inchidere din fabrica la toate faceau acelasi lucru..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zipp alarme am montat f multe de diferite modele si mai ieftine si mai scumpe si f scumpe dar iti spun sincer ca la nici o masina nu sa auzit asa ceva.Modelele mai noi de la vw au aceasta functie de rearmare si asta numai in cazul daca de la modul dezarmat in urmatoarele 20 sau 30 sec nu se deschide nici o usa sau nu se pune contactul cheie o data .de asemenea 90% din alarme au aceasta functie.Mai stiu un g3 editie lilmitata din 1997 cabrio de la un vecin de strada si nu face acel zgomot de care se vorbeste. si iti zic asta la modul cel mai sincer si cel mai serios te rog credema vorbesc f serios

Pt dacro daca teai referit la mine ca masacrez limba romana eu imi cer scz fata de tine si fata de toti membri dar daca te uiti si pe alte topic-uri sa vezi ce fel se masacreaza limba romana...........eu scriu asa pt ca asa scriu pe messenger (prescurtat) scz......

Modificat de spionu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P

Regulament

- scrierea cu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă mulţumţumesc foarte mult pentru toate răspunsurile şi

Modificat de Bogdan-vwg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cumpărat inchidere sau alarmă?

Ce vrei tu numai o alarmă o poate face din cate știu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce am cumparat eu este la fel ca poza de mai jos..şi este doar

post-55285-1271445542_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan are dreptate Taz21, ce zici tu cu deschiderea din telecomanda si apoi rearmarea nu este posibila aceasta functie la ce ai afisat tu in poza. Doar o alarma poate indeplini aceasta conditie .Ce ai acolo in poza eu am si vandut si am si montat foarte multe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare din nou! Deci eu nu contrazic pe nimeni..dar se aude :somnmare: si nu ma deranjeaza cu nimic atata timp cat vad ca nu am nicio problema, doar ca nu tin minte sa se fi auzit inainte sa montez dracia asta. Intrebarea mea era alta.. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat ca sa fac eu sau o indrumare catre un electrician care se pricepe sa imi lege si descuierea doar a portbagajului din telecomanda, fara sa se descuie usile si dupa ce inchid portbagajul sa se incuie la loc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pe modul ai acea comanda de deschidere pt portbagaj poti sa o faci si tu...tragi firele pana in spate ...e un pic mai complicat daca ai inchidere pe vacum ca acolo actioneaza pe toata masina dar iti poti adapta un motoras cu firele din modul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti monta singur un selenoid care sa-ti deschida portbagajul foarte simplu; pentru ca din modulul de inchiddere iti iese comanda pe minus pentru deschidere portbagaj, selenoidul trebuie alimentat cu un plus permanent (recomandat ar fi ca acel plus sa treaca printr-o siguranta de 25 amperi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact asa am si eu,trebuie sa sa ai un fir verde la ea .Acel fir da comanda la portbagaj ,acum tu trebuie sa legi un actuator si sa vezi pe care fir al actuatorului iti trage tija (un fir al actuatorului inpinge tija in afara iar celalalt fir o trage in interior ,trebuie tinut cont de asta)

ca sa deschizi portbagajul din telecomanda trebuie sa tii mai lung pe buton apasat si vezi ca in momentul cand armezi masina,dupa daca deschizi portbagajul suna alarma

cel putin la mine asa e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, vin si eu cu o intrebare, daca am inchidere centralizata originala, am alarma aftermarket si vreau sa imi iau cheie briceag cu telecomanda in ea, trebuie sa renunt la ceva ce deja am? Sa iau alarma cu telecomanda in cheie briceag si sa o inlocuiesc pe cea veche? Eu alta solutie nu vad. Multumesc si numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca modulul asta "briceag" practic iti comanda inchiderea si alarma

eu am alarma si inchidere din fabrica si am legat modulul asta peste ele(practic ce am facut a fost sa leg firele de la modul acolo jos la usa in stanga ,nu am decuplat nimic )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi! Am sa ma apuc de incercari abia dupa 1 mai pentru ca weekendul asta am de sarbatorit ceva sfinti iar in weekendul cu 1 mai iarasi petrecem. Asadar va tin la curent cu incercarea de legarea a inchiderii si pentru portbagaj dupa 1 mai :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dey_tm daca vrei sa-ti pui cheie briceag in loc de telecomanda la alarma... nimic mai simplu... ca sa nu schimbi nimic pe masina,iti trebuie o alta alarma dar cu cheie briceag si apoi urmezi procedura de invatare a noii telecomenzi.Cam 80% din alarme au aceasta functie de a invata o alta telecomanda.Daca vrei detalii adresa de messenger marean_careeste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut baieti,mi-am montat si eu inchidere cu alarma Pilot,merge totul ok dar totusi :

1.Nu am gasit senzoru de soc in cutie

2.Nu am gasit sa cuplez firele de la alarma la avarii si cand piuie alarma nu se aprind,stiti cumva care sunt firele de avarii?

3.De fiecare data cand opresc motoru se stinge computeru de borb,se reseteaza,gen cum ai scoate bateria,iar cand pun contactu tre sa setez ora,etc...stiti ce fire nu am pus bine?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!