Jump to content

Tip bucse punte spate.


Dudu1980
 Share

Postare recomandată

trebuie sa-mi schimb bucsele pe spate si am 2 tipuri si nu stiu care trebuie am pus cate 2 fotografii, poate ati mai schimbat si stiti

pentru un VW Polo 9 N 2003,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

unde sunt pozele? Si un sfat: foloseste semnele de punctuatie ca sa te urmarim mai usor :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus o poza dar vad ca nu s-a incaracat, sa vedem daca reusesc acum,

cestea sunt cele 2 bucse si nu stiu pe care sa le cumpar, inca nu am desfacut masina asa ca poate ma puteti ajuta

post-27763-1216277327_thumb.jpg

post-27763-1216277340_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.elitecat.cz/CarSelection.aspx

Cauta pe pagina asta. Iti alegi modelul de masina si tipul de motor si ai acolo si niste dimensiuni si poze cu piesele. Cauta pe partea de suspensie/punte.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!!! Cred ca cea din prima poza e bucsa pe spate iar cea din a 2-a e de pe fatza....si io le-am shcimbat acum recent si parca asa tin minte ca aratau....oricum iti dau un link in care iti si arata cum se monteaza macar iti faci o idee http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...l%3Dro%26sa%3DN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum vad eu pe poze este aceeasi bucsa,dar fotografiata din 2 pozitii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
unisorsebastian

Salut,

Aveti idee daca bucsele astea de pe spate pot influenta directia?

Masina mea trage stanga, si directia e ok pe fata, pe spate ar fi o problema, asa arata instrumentul de masurare.

Din cate stiu eu masina nu a fost lovita.

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Aveti idee daca bucsele astea de pe spate pot influenta directia?

Masina mea trage stanga, si directia e ok pe fata, pe spate ar fi o problema, asa arata instrumentul de masurare.

Din cate stiu eu masina nu a fost lovita.

Multam

In principiu nu ar trebui sa influenteze.... doar daca sunt foarte uzate si "joaca" intreaga punte in toate directiile :biggrin: si daca ar fi asa ai auzi un zgomot de bataie destul de mare :D parerea mea :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am schimbat si eu bucsele alea de pe spate pt ca se auzeau bubuituri cand mai dadeam prin gropi dar in rest nu se misca nimic pe acolo deci nu prea cred ca are cum sa traga intr-o parte din cauza lor ca se rup destul de greu.Poate are masina sasiul stramb eventual mergi in spatele ei cu alta masina si vezi daca nu e aia atunci mai verifica odata pe fata directia si daca tot nu vezi nimic ar mai fi si posibilitatea sa fie puntea stramba.

Modificat de mihaitzab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!