Jump to content

Localizare Gauri Pt Inserare Bare


albert_md2004
 Share

Postare recomandată

albert_md2004

am nevoie de urmatoarele coordonate:

1.pt aripi spate de 1200-la ce distanta fata de marginea interna si cea inferioara a aripii se afla gaura unde se insera bara spate?

2.pt aripi fata de 1300-la ce distanta fata de marginea interna si cea inferioara a aripii se afla gaura unde se insera bara fata?

multumesc mult!

l.e:daca locul acestui topic nu e aici se poate muta oriunde....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aripi de 1200 de care? pre 64?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

albert_md2004

cu stopuri migdala sergiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la pct. 2 raspunsul este: 70mm de la marginea de jos, 35 mm de la marginea de la cheder. asa e la mine la 1300 '70

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e ce am masurat eu la mine pe masina

post-6468-1216021414_thumb.jpg

Modificat de sergiup
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un adevarat raspuns ingineresc!! GG sergiu!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
albert_md2004

ca sa nu mai fac topic separat...am nevoie de dimensiunile de la marginea interna si de la buza inferioara a aripii pana la stopul migdala ce echipeaza aripile 1200.

multumesc anticipat!

Modificat de albert_md2004
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu te-am uitat si fac poze si masuratori. am vrut azi dar n-am avut nici acumulatori in aparat (de fapt am avut dar scria ca cica sunt "exhaustati" si nici n-am gasit ruleta sa masor... deh.. ordinea deplina care domenste :vaidecapulmeu:

maine... sper ca maine... sua azi ma rog caci ora abacului indica 00:00

Modificat de sergiup
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

albert_md2004

sa facem cheta sa-i dam lui sergiu niste acumulatori care sa nu fie exhaustati..voi care sunteti pe langa el

:) :pale: ;) :tomato:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai fratie ca iti fac si chip si masuratori. intre timp am pus si acu la incarcat dar i-am descarcat la gyoma. hai ca fac cumva pe maine sa iti fac poza si masuratorile.

da si tu un semn pe msg maine dimineata sa nu uit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci am incarcat si acumulatorii, mi-am facut si timp, am facut poze, am masurat si a iesit cam asa ceva (acu' diferenta aia de cativa mm care am trecut-o inainte nu am mai pus-o si acum):

masuratorile sunt facute astfel incat sa te ajute chiar daca nu am luat poate cele mai bune repere. totusi dupa cote cred ca se inchide desenul si poti localiza macar relativ. nu am mai desfacut stopul sa iti masor unde sunt date gaurile de prindere de la fierul stopului. aia o descurci tu :)).

sunt 2 desene. in ala cu stopul de aproape vei vedea ce am luat ca reper. restul reperelor sunt linia curba a aripii desenata cu albastru, centrul gaurii de la al doilea supor de bara si vei gasi de asemenea linia care undeste cele 2 suruburi de prindere a dispersorului, linie care asa sum scrie pe desen trebuie sa fie paralela cu solul (asta cu masina pe roti si cu motorul pe ea).

daca nu pricepi ce am mazgalit acolo spui tu si incerc sa te luminez.

spor

post-6468-1218203003_thumb.jpg

post-6468-1218203016_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!