Jump to content

Diverse Elemente S3 Sportback


bamse
 Share

Postare recomandată

am si eu o intrebare, ca tot vreau sa fac trecerea de la fata de 8p 2004, la fata de s3 dupa facelift.am observat ca e o diferenta intre coduri, adica am gasit asa: optik grill - 8p0853651a 3fz, adica masca fata,si aici pe thread apare acelasi cod, insa cu terminatia "1rr" in loc de "3fz" . e vorba de aceiasi piesa? sa stiu ce sa comand,sa nu imi vina altceva..

LE: am mai investigat, am aflat ca "1rr" se refera la masca(grila) fata cromata, iar "3fz" se refera la masca(grila) fata in "titanium black s-line" si costa cu vreo 120€ in plus.

de asemenea, postez si un link cu un pdf cu trecerea de la prefacelift la fata de s3, fisier pus pe forumul www.a3-quattro.de

a3 pre-facelift to s3

sper sa ajute pe oricine interesat, contine toate codurile pieselor necesare si informatii legate de instalare

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Florin@Caractere

Am reusit sa fac si eu trecerea de la A3 8P 2004 non facelift la face lift.

Adevarat ca l-am facut cu piese de la Caractere dar sunt curios ce parere aveti, cum a iesit ? Atasez doua poze vechi si cateva cu schimbarile facute :rolleyes:

post-35360-1241016308_thumb.jpg

post-35360-1241016340_thumb.jpg

post-35360-1241016481_thumb.jpg

post-35360-1241016513_thumb.jpg

post-35360-1241016526_thumb.jpg

post-35360-1241016661_thumb.jpg

Modificat de Florin@Caractere
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A iesit perfect si ti-am zis si la 4TD :icon_thumright:

Acum banuiesc ca urmeaza interiorul care nu "cadreaza"... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!