Jump to content

Picaturi Ulei Sub Masina


marius1111
 Share

Postare recomandată

am observat ca imi curg in decurs de o zi cateva picatui de ulei sub masina...si nu imi dau seama de unde....cand am schimbat filtrul de aer cei de la service mi au spus ca ar pierde ceva ulei pe la un epurator de langa clapeta de acceleratie...(mentionez ca la 10000km completez cu 1.5 l ulei..)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

enorm consumul

de la "distanta" asta nu avem cum sa ne dam seama care e locatia exacta a leakului

studiaza si tu problema from below ca sa vezi exact de unde curge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar 1.5L la 10k de Km e foarte mult! Cel mai bine o urci pe o rampa sa vezi exact de unde curge!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil sa-ti mai curga si din caseta de servodirectie.... verifica uleiul si la aia...... sau ulei de la cutia de viteze.... mai este posibil ca in mom in care ai facut schimbul de ulei busonul de eliberare a uleiului din motor sa fie dus sa ai garnitura aia dusa(din cupru)......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stie cineva cum pot verifica daca am un contact imperfect la martorul de presiune ulei ? Am observat ca, cateodata dupa ce cobor de pe bordura incepe sa clipeasca martorul de presiune ulei. este vreo mufa aferenta in compartimentul motor ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!