Jump to content

Ibiza Fr/CUPRA


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Arata criminat, nu imi place schimbatorul in rest rupe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intradevar arata super , dar e cam piperat pretul , sincer nu stiu cine da atat pe o masina mica , vorba lui CristiN , cateva mii in plus si treci la alta clasa , oricum trebuie sa fie tare fun de condus.pe la noi cand o vedem?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Potrivit unui dealer din Bucuresti, noile Ibiza FR si Cupra vor fi disponibile in Romania cel mai probabil incepand din iarna 2009. Despre preturi nu exista informatii oficiale pentru RO, dar se estimeaza undeva in jurul a 20.000 Euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sariti pe mine dar cred ca Bocanegra din cate am citit nu e decat un "nivel de echipare" pentru Cupra sau Fr. Pe alt site am citit ca Ibiza FR va avea motorul 2.0 TDI de 140 de cai (ceea ce nu cred din cauza greutatii motorului pe o masina mica de oras, care trebuie sa fie agila).

http://www.automarket.ro/stiri/seat-pregat...a-fr-22807.html

Modificat de GildedBullet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca va fi 2.0 TDI, nu exista pe nici o masina de clasa mica din grup. Cat despre Bocanegra, ea nu este doar un nivel de echipare, are la baza intr-adevar motorul si transmisia de pe Ibiza Cupra, insa are alt interior si alte spoilere si grila frontala la exterior. Ma bucur ca nu s-au schimbat prea multe de la concept pana la produsul final, probabil ca Bocanegra a primit prea multe pareri pozitive pentru a nu deveni un produs de serie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A aparut pe site-ul de la Seat lista de preturi pentru Ibiza Cupra si FR. Cam scumpe dupa mine, 21 647 Ibiza Cupra si 19 441 pentru Fr, in conditiile in care Leon Fr 2.0 TSI cu DSG costa 22 840 euro. Iar Bocanegra apare ca pachet special pentru FR si Cupra in lista de optiuni pentru aproximativ 800 de euro.

Modificat de GildedBullet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

arata demential modelul cupra,dar mai ales bocanegra

preturile mi se par exagerate si tind sa cred ca datorita acestui aspect nu o sa vedem prea multe pe strazi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Nu stiu cati ati avut ocazia sa vedeti noua Cupra Ibiza, dar eu unul va spun ca am ramas lemn cand am vazut'o !! Deja incep sa apara o groaza pe strazile din Milano, pare-se ca le place italienilor cum au facut-o pe noua Cupra IBZ cei de la Seat.

Am vazut ca pentru unele piete e disponibila si FR cu 2.0 TDI CR ... demential.

Nu pot decat sa laud initiativa Seat si sa incep sa fiu mai activ pe topicurile astea, intrucat imi place de mor :) !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

A aparut si noua lista de preturi pentru Ibiza SC, deci si Cupra:

- Ibiza SC FR 1.4 TSI 150 CP DSG7 - 19788 EUR (TVA inclus)

- Ibiza SC FR 2.0 TDI 143 CP - 21882 EUR (TVA inclus)

- Ibiza Cupra 1.4 TSI 180 CP DSG7 - 22393 EUR (TVA inclus)

Pachetul Bocanegra costa 936 EUR pentru FR si 831 EUR pentru Cupra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, cei de la Seat au dat-o iar in bara cu preturile. Si FR si Cupra 6L erau scumpe, versiunile sport ale modelului nou sunt si mai scumpe. Chiar nu as da pe Ibiza Cupra 22.400 Euro, plus cateva mii pentru alte cateva optionale, cand poti lua Leon Cupra cu doar 2500 euro in plus.

Poate versiunea FR se va vinde cat de cat ok, insa si acolo pretul mi se pare destul de ridicat. Sunt de acord, e un model de performanta si in plus, unul de nisa, insa nu cred ca va avea prea multi cumparatori, asta cu exceptia Marii Britanii, unde Seat vinde foarte bine modele de performanta.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Am configurat un FR, maine voi plati avansul, pt dsg si cateva optiuni, pretul "stoc" fara reduceri etc este de 18.577€

Insa ce ma atrage pe mine, este ca au scapat de schimbatorul acela, comenzile pe volan - nu in spatele acestuia , un mic difuzor pe bara spate si un infotainmentsistem cu touchscreen.

Fiind facelift presupun ca tot in rubrica 6J/6P isi are locul.

Puteti da cu pietre in mine ca fiind nebun, insa eu zic ca va fi o jucarie ok pentru frecat orasul :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Un mic feedback la aproximativ 5 luni de la ridicarea masinii: dsg este seemless, la drum DN este acceptabil inclusiv pentru eventuale depasiri in 4 persoane, e mai fun to drive decat 1.6tdi 105cp manual, Skoda Octavia la drum lung - (motorizarea 1.0 tsi dsg 110cp pe Ibiza ) - personal recomand motorizarea pentru aceasta caroserie ;)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!