Jump to content

1.8t Vs 2.5 V6 Tdi


TeKa
 Share

Postare recomandată

Va salut! Vreau sa-mi cumpar o noua masina si oscilez intre un audi A4 2.5 v6 tdi quattro (180cp) si un golf IV 1.8T (180cp).

Ambele sunt masini extraordinare din punctul meu de vedere,dar stiu ca si ambele motorizari sunt destul de problematice.

La 2.5 am inteles ca au probleme cu axele cum came,care cad destul de repede,iar 1.8t probleme la gestionarea carburantului.

Vreau pareri de la voi,cei ce aveti motoarele astea,ce probleme ati intalnit cu ele si cat de grave sunt.Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se muta la Versus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu exista masina perfecta. Oricat de mult ne-am dori asta, realitatea "cruda" este ca fiecare model are problemele ei. Mai mari sau mai mici.

1.8T 179 cp pe Golf e o masina sportiva. Daca esti genul sportiv, te vei bucura de reprizele ce le furnizeaza, e placuta tinuta de drum si sunetul benzinarului la turatii ridicate.

Daca vrei o masina care sa te "gadile" si cu ceva confort, atunci A4 e o alegere mai potrivita, iar la modelul pe care il vrei tu te vei bucura cu adevarat de V6 si de tractiunea integrala permanenta.

Foarte important e ce vrei sa faci cu masina, cat o conduci in oras, cat in afara, etc...

Eu as alege, fara sa ezit, A4 V6 TDI quattro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as alege golful 4 de 180 de cai, ce senzatii iti da masina aia nu stiu daca se compara cu audi a4 care e mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Nu exista masina perfecta.

1.8T 179 cp pe Golf e o masina sportiva.

...o masina care sa te "gadile" si cu ceva confort, atunci A4 e o alegere mai potrivita, iar la modelul pe care il vrei tu te vei bucura cu adevarat de V6 si de tractiunea integrala permanenta.

Foarte frumos si corect punctat, in cateva cuvinte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Sunt doua masini total diferite, intai gandeste-te bine ce vrei de la masina!

2. Golf4 1.8T 180cp o sa fie putin mai greu de gasit, motorul nu este extrem de raspandit pe G4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omu deja a ales 1.9 TDI-ARL :D Sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!