Jump to content

Ce Euro Are Un 1.9sdi?


kelu2001
 Share

Postare recomandată

salut! as vrea sa cumpar un caddy 1.9sdi din 2000. in lipsa seriei isi poate da cineva seama ce euro are acest motor??? are 55kw si 75CP si e din luna a 4-a 2000. va rog sa-mi spuneti daca stiti, poate are cineva un caddy la fel...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce cunostinte am zic ca e Euro 3! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa zic si eu... dar pe lista de la RAR nu am gasit KWatii astia la 1.9... eu stiu... alte pareri???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un golf 4 din 2000 SDI are tot Euro 3..asa ca...eu zic Euro 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut eu un golf SDI , din 2001, 68CP, cod motor AQM, adus de afara, euro 3 (euro 3 catalogat si de cei de la rar)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la dealer VW cu actele. Ei trebuie sa-ti dea o hartie cu motorul montat pe seria de sasiu, asta in cazul in care nu scrie tipul si seria motorului.

Oricum, cei de la RAR te vor trimite pentru asta la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si inca o intrebare pentru ca nu sunt hotarat si nici nu am pe cine sa intreb... ce euro are un VW transporter T4 1,9D din 1999 cu 50kw si 68cp

merci mult pentru ajutor

eu zic ca etot euro3

Modificat de kelu2001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motoarele 1.9 SDI sunt cu siguranta Euro3

nu D3, nu D4, ci E3

for sure!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimile 2 cifre(litere) din nr de omologare din cartea masinii(talon) de Romania repr. catalizatorul , in speta euro 3, 4, etc. !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt sigur ca era vorba despre masini care urmeaza a fi importate, deci nu au RARul facut si nici carte de identitate....

Modificat de FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum depinde si de rar-ul roman, pt ca "masina trebuie sa corespunda normelor de poluare euro 3 sau 4, etc" deci poate fi vorba de starea catalizatorului ! din cauza unui catalizator sa zic euro 4 pe duca, pot s-o incadreze la euro 3 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

povesti...in cazul asta RAR se ia dupa liste nu dupa cat fum scoate masina pe nari

diferentele apar doar in cazul D3 sau D4 de la judet la judet si de la smecher la stecher ;)

motorul 1.9 SDI e fara dubiu Euro 3 atat in poarta fabricii, cat si in Germania sau in Romania

Modificat de FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai sigur oricum un mai sau fax la RAR gasesti detalii la www.rarom.ro si cu hartia ia daca spun ca e euro 3 -4 etc daca la omologare sa razgandesc la dai in cap cu ea !!e cea mai sigura solutie

cat despre transporter 1,9 sunt aproape sigur ca t4 1,9 no avut nici o data euro 3 eu unu numai euro 2 am vazut

ca euro 3 la t4 motorul de 2,5 unele chiar de prin 97 au euro 3 iar standard din 2002

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut Fabia 1.9 SDI si era Euro 3;masina din 2002, Motor AQM parca :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!