Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

In Titan avem un tunel spalatorie fara perii. A incercat cineva ? Stiam ca nu e foarte bine sa-ti puna jetul de inalta presiune pe anvelope.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomandari pt o spalatorie buna in Drumul Taberei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Titan avem un tunel spalatorie fara perii. A incercat cineva ? Stiam ca nu e foarte bine sa-ti puna jetul de inalta presiune pe anvelope.

Pe unde este si cam care sunt preturile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca va referiti la cel de langa iris mall, NU va recomand. spala f prost instalatia aia...e mai mult de show.

pret 13-17 lei (ceva optiune cu spalat podeaua) dar a lasat multa mazga pe plafon si la oglinzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu spal masina acasa de mai bine 5 ani . In timp m-am perfectionat cumparandu-mi diverse scule pentru spalat masina. Am un aparat cu presiune de 130bari face treaba super buna si pot spune ca si-a scos bani platiti pe el acum 3 ani. Ma bate gandul sa-mi cumpar o lance de spumare mai buna. cu care sa fac spumarea. Acum folosesc un vermonel pentru aceasta treaba.

Spuma activa folosesc de la kimcar de care sunt foarte multumit. Am diverse soluti, petnru jante , pt anvelope, pt interior etc plus diferite carpe pentru sters.

Pe timp de vara pt mine e o placere sa spal masina asa ca nu vad rostul in a merge la spalatorie, plus ca nu iese ca spalata de mine.

Merg la spalatorie pe timp de iarna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine are curte nu ar trebui sa mai calce la spalatorie decat pt un jet de apa.

din pacate multi stau la bloc (in bucuresti cel putin).

lance iti recomand de la karcher,am eu si face treaba. din pacate nu prea am folosit-o anul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Unirea et 7 mi se pare cea mai buna spalatorie din sect. 3

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca va referiti la cel de langa iris mall, NU va recomand. spala f prost instalatia aia...e mai mult de show.

pret 13-17 lei (ceva optiune cu spalat podeaua) dar a lasat multa mazga pe plafon si la oglinzi

Aia da. Mersi de info.

Eu spal masina la tara \, metoda cu 2 galeti si iese f. bine dar uneori am urgenta in timpul saptamanii.

Si cu ce sterg masina aia de la tunelul fara perii ? Sau o sufla cu aer ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sufla cu aer apoi la iesire e un romulan cu laveta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru informatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

NU recomand pe blvd timisoara, cand mergi spre dedeman, imediat dupa restaurantul casa olteneasca. proasta alegere am facut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

NU RECOMAND TUNNEL AUREL VLAICU !!! :grrrrrr:

Am masina adusa din Germania an fabricatie 2009 fara nici un fel de zgarietura superficiala in lac / "panza de paianjen"

Pana acum am spalat-o la 3A de langa MCdonalds Buzesti - au facut-o de oaie cu o laveta care nu era curatata bine si mi-au zgariat in interiorul masinii in fine si-au dat seama de problema si mi-au dat 2 lavete drept cadou :)) si scuzele de rigoare.

Imi aduc aminte de TUNNEL si zic sa incerc un nivel mai sus - program 39 RON super ceruire

Cred ca am fost de 3 sau 4 ori la ei sa imi spal masina si in seara asta constat in zare jdemii de zgarieturi pe plafonul masinii :tuktuk:

Oamenii sunt NESIMTITI !!! Nu curata periodic periile rotative care sunt imbacsite.

Ce ma sfatuiti sa fac ? Ma duc peste ei ? rezolv ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

NU RECOMAND TUNNEL AUREL VLAICU !!! :grrrrrr:

Ce ma sfatuiti sa fac ? Ma duc peste ei ? rezolv ceva ?

Sa faci un polish, sa stai cu ochii pe spalatori,sa ai laveta de acasa si sa o stearga doar cu aia. Nu rezolvi mare lucru daca te duci peste ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Titan avem un tunel spalatorie fara perii. A incercat cineva ? Stiam ca nu e foarte bine sa-ti puna jetul de inalta presiune pe anvelope.

am mai spus ca spalatoria nu o recomand, in schimb e foarte ok spatiul self-service.

aspirator,spalator de presuri...daca ai mana formata, cu o fisa aspiri atent toata masina. e 2 lei o fisa. eu am luat 3 prima data dar am ramas cu 2.

aspiratorul are timer 5 sau 7 minute, trage f bine,are furtun destul de lung sa ajungi peste tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La OMV imi place cum spala..cea automata :)) si daca am timp si chef.. o spal eu..si o fac boboc :icon_geek:

Daca stateam la curte..o spalam in fiecare zi..dar deah...

Modificat de CT91MOC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Berceni ce spalatorie recomandati ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o spal in curte cu furtunul si ocazional la spalatorie (la care prind liber) . Interiorul tot timpul il curat eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In berceni,undeva din alunisului inspre drumul gazarului/facliei...este o spalatorie f ok,am spalat odata in trecere si am f multumit. Aveau un ferarri rosu in curte,locatia arata bine,nu e bomba.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat un Karcher 2.14 cel mai mic + lance cu recipient de spuma (280 + 60 ron). Fata de presiunea normala e racheta, face treaba instant. Mai mult nu am nevoie decat daca vreau sa exfoliez vopseaua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Calea Vitan, pe sensul de mers spre Mihai Bravu, cam la 300 metri dupa Bucuresti Mall, este o spalatorie portocalie pe dreapta unde se spala masina destul de bine (nu perfect, insa eu sunt perfectionist, deci perfect nu exista pentru mine). Preturile sunt cele normale, 15 RON exterior si 10 RON interior, cu mentiunea ca aici inca se mai foloseste solutia de spalat geamurile si servetele de hartie pentru curatarea geamurilor la interior si exterior, si nu doar laveta cu care s-a sters masina dupa spalare, cum se face la marea majoritate a spalatoriilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit o super spalatorie in parcare la mall vitan. Au mai multe pachete de unde sa alegi si de la ora 13 30 pana la 16 30 parca ai 40% reducere. Un spalat int/ext costa 22 lei cu reducere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU RECOMAND TUNNEL AUREL VLAICU !!! :grrrrrr:

Am masina adusa din Germania an fabricatie 2009 fara nici un fel de zgarietura superficiala in lac / "panza de paianjen"

Pana acum am spalat-o la 3A de langa MCdonalds Buzesti - au facut-o de oaie cu o laveta care nu era curatata bine si mi-au zgariat in interiorul masinii in fine si-au dat seama de problema si mi-au dat 2 lavete drept cadou :)) si scuzele de rigoare.

Imi aduc aminte de TUNNEL si zic sa incerc un nivel mai sus - program 39 RON super ceruire

Cred ca am fost de 3 sau 4 ori la ei sa imi spal masina si in seara asta constat in zare jdemii de zgarieturi pe plafonul masinii :tuktuk:

Oamenii sunt NESIMTITI !!! Nu curata periodic periile rotative care sunt imbacsite.

Ce ma sfatuiti sa fac ? Ma duc peste ei ? rezolv ceva ?

Te consumi degeaba. România nu e Germania. Ca să reziste aici la fel, mori cu zile și nu are sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-un an jumate de cand am cumparat-o am spalat-o numai de mana :icon_cheesygrin: ....dar rabdarea incepe sa ma cam lase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Guest gabone_vw

Salutare,

Pentru cine sta in zona Socului aka Chisinau este o spalatorie in spatele blocurilor dispre bulevard, cum ajungi in intersectie la Diham.

Este un baiat acolo - il cheama Gabi (Lombardo porecla). Este incredibil. Mi-am spalat masina acolo vreo 5 ani. Din pacate m-am mutat. De fiecare data, mi-a curatat jantele impecabil iar interiorul il curata cu solutie desi nu era inclus in pret ;). Bineinteles ca l-am cinstit si eu de fiecare data. Totusi rezultatul merita de fiecare data mai mult decat am platit.

Pentru interesati va pot pune in contact cu el.

Mentionez ca am fost doar un client, nu fac reclama.

De asemenea, mentionez ca nu recomand ceilalti angajati ai acelei spalatorii.

Ma intereseaza daca stie cineva o spalatorie serioasa in zona parcului Sebastian.

Multumesc si bafta tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!